اخبار سیاسی

نتایج دور پنجم مذاکرات قانون اساسی سوریه محور رایزنی بوگدانف و پدرسن

معاون وزیر خارجه روسیه با نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه درباره نتایج پنجمین جلسه مذاکرات کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو گفتگو کردند.

12 اسفند 1399

شروع پینگ پنگ تهران- سئول

مردی میانسال به نمایندگی از دولت ترقی خواه کره جنوبی، اگرچه سمت سفیر سئول در تهران را بر شانه هایش دارد اما مدت هاست که دیگر مانند قبل و مانند پیشینیان خود، به دنبال رایزنی هایی برای توسعه همکاری در استان های ایران نیست، سکوت سردی بر رابطه ایران و کره...

11 اسفند 1399

بازدید امیر سرتیپ صباحی فرد از دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص)

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با حضور در دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) ضمن ارزیابی فرایند آموزش دانشجویان از بخش های مختلف این دانشگاه بازدید کرد.

8 اسفند 1399

زنگنه: برخی اجازه نمی دهند تولید نفت ایران به بالای 4 میلیون بشکه برسد

تهران (پانا) - وزیر نفت با بیان اینکه در نظر داریم تا تولید نفت ایران به 6.5 و بعد از آن هشت میلیون بشکه در روز برسد، گفت: عده ای در داخل کشور اجازه نمی دهند تولید نفت ایران به بالای چهار میلیون بشکه در روز برسد.

5 اسفند 1399

اولیانوف: دیدگاه دولت بایدن واقع بینانه تر از نظر حامیان اروپایی برجام پلاس است

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در پیامی توییتری به موضع کشورهای اروپایی عضو برجام و دولت جدید آمریکا به توافق هسته ای واکنش نشان داد.

3 اسفند 1399

فرصت های کرونا برای مجازی سازی خدمات بانک ها

کرونا علاوه بر ایجاد مسائل و تهدیدهایی در حوزه های مختلف در دنیا، فرصت هایی نیز به همراه داشت که یکی از آنها در حوزه بانکداری الکترونیک و شرکت های پرداخت فراهم شده است.

29 بهمن 1399

برطرف عوارض آلودگی هوا با تغذیه سالم

متخصصان علوم تغذیه معتقدند عوارض آلودگی هوا مانند مسائل ریوی، سردرد و تهوع را در شرایطی که ویروس کرونا به همین بهانه قدرتمندتر شده، می توان با یک رژیم غذایی سالم برطرف کرد.

25 بهمن 1399

مخالفت دادگاه انگلیس با آزادی آسانژ به قید وثیقه

دو روز پس از مخالفت تاریخی دادگاه انگلیس با استرداد جولیان آسانژ بنیان گذار سایت افشاگر ویکی لیکس به آمریکا به جرم جاسوسی و افشای اطلاعات محرمانه پنتاگون، دادگاه دیگری دراین کشور با درخواست آزادی او به قید وثیقه مخالفت کرد.

24 بهمن 1399

دولت آلمان عضویت بانوان در هیات مدیره شرکت ها را اجباری کرد

دولت آلمان روز چهارشنبه پس از سال ها کشمکش، قانون عضویت اجباری دستکم یک زن را در هیات مدیره شرکت های عمده عضو بازار سهام این کشور، تصویب کرد.

24 بهمن 1399

توکلی: قضاتِ نفوذناپذیر تقویت شوند

رئیس هیات مدیره سازمان دیده بان شفافیت و عدالت با تقدیر از قوه قضائیه در برخورد با مفسدان و همچنین اصلاحات اجرا شده در این قوه گفت: ضرورت دارد که قضات شجاع و نفوذ ناپذیر قوه قضائیه تقویت شوند.

23 بهمن 1399

لزوم بازخوانی سیاست های مالی برای اجتناب از رکود

اگر در یک جمله بخواهیم به این سؤال پاسخ دهیم که اقتصاد ایران با جهت گیری و راستا فعلی به کجا می رود؟ آن یک جمله این است که در صورت بازنگری نکردن سیاست های مالی، اقتصاد ایران در رکود عمیق تر و در نرخ تورم بالاتر خواهد رفت. موتور محرک هر نظام مالی سرمایه گذاری...

23 بهمن 1399

سودان، حمیدتی به قطر رفت

معاون رئیس شورای حاکمیتی سودان در راس یک هیئت بلندپایه از مقامات این کشور راهی دوحه شد تا با مقامات قطری درباره تحولات منطقه ای و بین المللی تبادل نظر کند.

22 بهمن 1399

سلیمی: اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری گامی در جهت قانون مندی بیشتر است

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی تاکید نمود که طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری گامی رو به جلو در جهت قانون مداری بیشتر بوده تا افرادی جوان و توانمند امکان حضور در عرصه رقابت انتخابات را داشته باشد.

17 بهمن 1399

شناسایی ویروس جهش یافته کرونا در استرالیا

وزیر بهداشت استرالیا از ظهور نخستین مورد ابتلا به نوع جدید و سریع الانتشار ویروس کرونا در این کشور خبر داد.

17 بهمن 1399

هشدار سندرز درباره لغو بیمه بیکاری 14 میلیون آمریکایی

سناتور ایالت ورمونت آمریکا هشدار داد در صورتی که رئیس جمهور این کشور از امضای طرح بودجه حمایتی از مشاغل آسیب دیده از کرونا خودداری کند، 14 میلیون آمریکایی بیمه بیکاری خود را از دست خواهند داد.

15 بهمن 1399

اعلام تبدیل 183 بنای میراثی روستایی به مقصد اشتغال

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، تبدیل 183 بنای میراثی روستایی به مقصد اشتغال صورت می پذیرد.

14 بهمن 1399

سفیر ایران در هند: 15 ماهیگیر ایرانی زندانی در هند آزاد شدند

تهران (پانا)- سفیر جمهوری اسلامی ایران در هند از آزادی 15 نفر از ماهیگیران ایرانی که در این کشور زندانی بودند، اطلاع داد و گفت این ماهیگیران امشب راهی تهران می شوند.

13 بهمن 1399

توسعه متوازن گردشگری، ضرورت برنامه ریزی امروز و احتیاج دنیای پساکرونا

تمام کشورهای پیشرفته در سالیان اخیر به صنعت گردشگری ورود جدی داشته و صرف نظر از قابلیت های بالقوه خود در سایر بخش ها همچنان با جدیت به آن به عنوان یکی از اصلی ترین ارکان مالی توجه خاص داشته اند، چراکه گردشگری به عنوان یکی از منابع درآمد و ایجاد اشتغال...

11 بهمن 1399

واکنش سفارت آمریکا در بغداد به خبر تعطیلی آن

سفارت آمریکا در بغداد اخبار منتشر شده در بعضی رسانه ها در خصوص تخلیه کارمندان و کارگران پس از حمله موشکی اخیر را تکذیب کرد.

11 بهمن 1399

حجتی: لایحه مدیریت تعارض منافع در اجرا پیروز نخواهد بود

یک کارشناس مسائل حقوقی گفت: در تدوین و تصویب لایحه مدیریت تعارض منافع، سال ها تأخیر داشته ایم و کشور در طول تمامی سالیان گذشته با تصمیمات و دستوراتی که بر مبنای منافع شخصی گرفته شده است با چالش های زیادی روبرو شده است.

10 بهمن 1399
تعداد: (346)