کدام مدارس به علت امیکرون تعطیل می گردد؟

به گزارش سفر به کیش، به گزارش خبرنگاران، شیوع امیکرون سبب شده که بعضی از اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا خواهان تعطیلی مجدد مدارس و حتی بازگشت قرنطینه شوند. اگرچه مساله قرنطینه سراسری منتفی به نظر می رسد اما مساله تعطیلی مدارس در ستاد ملی مقابله با کرونا در دست آنالیز است.

کدام مدارس به علت امیکرون تعطیل می گردد؟

معاون وزیر بهداشت اعلام نموده که فردا در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا درباره تعطیلی مدارس تصمیم گیری گردد. این مقام مسئول گفته: ما اعمال محدودیت ها را درنظر داریم. مخصوصا جاهایی مانند مدارس، دانشگاه ها، یا رستوران ها که می توانند بیرون بر شوند.

اما آیا قرار است مدارس و دانشگاه ها تعطیل گردد؟ معاون وزیر بهداشت گفته تعطیلی مدارس و دانشگاه ها قطعی نیست و فعلا در حد پیشنهاد است. در این باره باید در ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گیری گردد.

اما احتمال تعطیلی مدارس چقدر است؟

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفته پیشنهاداتی برای تعطیلی مدارس مطرح شده اما در حال حاضر مدارس عملاً در خیلی از شهرها فقط یک یا دو روز در هفته دایر هستند.

اما درباره مدارس منطقه ها سردسیر که به علت سرمای هوا و بسته بودن در و پنجره کلا س ها تهویه کمتری برقرار است، به آموزش و پرورش اختیار داده شده که به تشخیص خودش کلاس ها را تعطیل کند و تعداد روزهای حضور دانش آموزان کمتر گردد.

اما به نظر می رسد تعطیلی مدارس منتفی است. چون پیش از این هم وزیر آموزش و پرورش گفته بود هم اکنون مدارس هیچ جای جهان به واسطه مقابله با شیوع کرونا تعطیل نیست. آنها ملزم به رعایت شیوه نامه های بهداشتی هستند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 24 بهمن 1400 بروزرسانی: 24 بهمن 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1951

به "کدام مدارس به علت امیکرون تعطیل می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام مدارس به علت امیکرون تعطیل می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید