علم و تکنولوژی

استفاده از نقشه برداری ژنوم برای مطالعه بیماری های ژنتیکی

مقاله ای در نشریه نیچر به چاپ رسیده که در آن از دستگاه نقشه برداری ژنوم شرکت نانوبیوژنومیکس به منظور مطالعه یک بیماری ژنتیکی استفاده شده است.

30 شهریور 1399

هر چه در خرداد کاشتیم، در تیر درو کردیم، اکیدا لغو طرح ترافیک را خواستاریم

معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه با ریختن ترس مردم و برگزاری عزا و عروسی، دورهمی و... در خرداد ماه، افزایش آمار مرگ و میر کرونا در تیر ماه را مشاهده کردیم، درباره واکسن این بیماری گفت: اینکه می گوییم 18 ماهه یا 24 ماهه ممکن است به واکسن کرونا دست یابیم...

29 شهریور 1399

خبرنگاران حمله دموکرات ها به ترامپ در برنامه تبلیغ تلویزیونی

تهران- خبرنگاران- دموکرات ها در یک تبلیغ تلویزیونی جدید از کوشش های دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا برای بازگشایی مدارس در پاییز و بحبوحه شیوع گسترده کرونا انتقاد کردند.

28 شهریور 1399

خنده رمز جدید بیومتریک می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از تک اکسپلور، محققان نیجریه ای می گویند خنده هر انسان با توجه به ویژگی ها و شرایط چهره هر فرد منحصر به خود اوست و لذا احتمال می رود در آینده بتوان از آن به عنوان یک کلمه عبور پیشرفته و غیرقابل جعل استفاده کرد.

28 شهریور 1399

سرمایه گذاری 570 میلیارد تومانی بخش خصوصی در گردشگری رامسر

رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری رامسر گفت که در دولت تدبیر و امید 15 طرح گردشگری با اعتباری بالغ بر 570 میلیارد تومان از سوی بخش خصوصی در این شهرستان اجرایی شد.

28 شهریور 1399

جولان جرم اولی ها در شهر

بیش از 50 درصد دستگیرشدگان سرقت ها در سه ماه اخیر، بار اولی بودند؛ این خبری است که در روز های گذشته از سوی رئیس پلیس آگاهی ایران اعلام شد؛ خبری که به نظر می رسد به اپیدمی کرونا و بی رونق شدن کسب وکار مردم بی ارتباط نباشد. در ماه های گذشته کرکره مغازه های...

27 شهریور 1399

هوش مصنوعی تکنیک های نقاشان مطرح دنیا را بازطراحی می نماید، امکان طراحی شاهکارهای نقاشی فراهم می گردد

محققان در کوشش هستند تا با استفاده از فناوری هوش مصنوعی روش نقاشی هنرمندان عظیم را تکرار نموده و شاهکارهای هنری را به وجود بیاورند.

18 شهریور 1399

اپلیکیشنی که مسائل ریاضی را به سرعت حل می نماید

شرکت MicroBlink یک اپلیکیشن فوق العاده طراحی نموده که از هوش مصنوعی برای حل مسائل ریاضی استفاده می نماید.

17 شهریور 1399

فارس من، آموزش های مجازی نباید از بدنه آموزش عالی کشور متوقف شوند

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیغام نور گفت: آموزش های مجازی باید ادامه دار باشند و نه فقط دانشگاه پیغام نور بلکه کل بدنه آموزش عالی کشور مجبور هستند از سامانه الکترونیکی برای آموزش ها استفاده نمایند.

14 شهریور 1399

فریادهای پرهزینه

خبرنگاران/خراسان رضوی جلسه روز یک شنبه مجلس که قرار بود ظریف در آن در مورد مسائل سیاست خارجی و دیپلماسی اقتصادی در سال جهش تولید به نمایندگان توضیح بدهد شبیه جلسه محاکمه ای شد که البته خالی از توهین و افترا هم نبود.

13 شهریور 1399

همه چیز در مورد ماشین هایما S5

هایما S5 برای نخستین بار در سال 2014 در نمایشگاه خودروی پکن به عنوان نماینده فاو چین در کلاس خودروهای کراس اوور شهری پا به میدان گذاشت. این خودرو ابتدا مدل پیشرانه تنفس طبیعی خود را در معرض نمایش گذاشت اما پس از مدت کوتاهی از مدل توربوشارژ آن نیز پرده برداری...

10 شهریور 1399

شرکت های دانش بنیان 50درصد کمک هزینه تحقیقاتی دریافت می کنند

شرکت های دانش بنیان برای توسعه بازار محصولات دانش بنیان خود باید همواره بازار را رصد کنند و با روش های علمی، تحقیق و پژوهش انجام دهند. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سبد حمایتی متنوع خود، کمک مالی به این تحقیقات را نیز قرار...

2 شهریور 1399

خبرنگاران کنکور سراسری برای نخستین بار در بشاگرد برگزار می شود

بندرعباس- خبرنگاران- مدیر آموزش وپرورش بشاگرد گفت: امسال برای نخستین بار آزمون کنکور سراسری حهت کم کردن محرومیت های فرهنگی وعلمی دانش آموزان، در این شهرستان برگزار می شود.

29 مرداد 1399

نصب دوربین مدار بسته

در حال حاضر بسیاری از کشورها از نظارت تصویری عمومی به عنوان ابزاری اساسی برای نظارت بر حرکت مردم و جلوگیری از جرم و تروریسم، چه در بخش خصوصی و چه در سطح عمومی استفاده می نمایند و باید نقش دوربین مدار بسته در حفاظت و ایمنی برای ما معین باشد.

28 مرداد 1399

هشدار: قبل از خواب غذا نخورید

نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد افرادی که دیر وقت و قبل از خواب شام می خورند، در معرض چاقی هستند و بدن آنها قادر به سوزاندن تنها 10 درصد از چربی های دریافت شده است.

25 مرداد 1399

انتقام اینترنتی کارمند اخراجی

تازه 24 روز از فروردین 99 گذشته بود. همه هنوز در حال وهوای عید و کرونا بودند و هنوز هم وقتی همدیگر را می دیدند، عیدمبارکی به هم می گفتند و از کرونا حرف می زدند. اما بهاره فقط خودخوری می کرد.

22 مرداد 1399

گونه گیاهی جدیدی از تیره میخکیان به ثبت رسید

گونه گیاهی جدیدی به همت پژوهشگران گیاه شناسی دانشگاه فردوسی مشهد با همکاری های موسسه تحقیقات، جنگل ها، مراتع و گیاه شناسان دانشگاه های وین اتریش، آلمان و آنکار به ثبت رسید.

20 مرداد 1399

تقدیر رئیس منطقه ای صنایع دستی آسیا و اقیانوسیه از عملکرد آرا، ارزش افزوده برای صنایع دستی باعث افزایش جذابیت شده است

غدا هیجاوی قدومی رئیس آسیایی شورای صنایع دستی دنیا به مناسبت روز دنیای صنایع دستی از عملکرد شرکت آرا؛ هنر فاخر ایرانی: تقدیر کرد.

18 مرداد 1399

آیا فرهنگ حاکم بر سیلیکون ولی تغییر می نماید؟

طی چند وقت اخیر، شهرهای سراسر آمریکای مملو از اعتراضات افرادی بوده اند که بعد از مرگ جرج فلوید به دست پلیس شهر مینیاپولیس، به خیابان ها ریخته اند: این لحظه ای از اندوه و خشم مردم است و معترضین خواهان توجه به نژادپرستی سیستماتیک و همینطور برقراری عدالت...

17 مرداد 1399

محمود علمی با نام مستعار م.درویش دیوان شعرا را تصحیح می کرد، اشعار علمی منتشر می گردد

علیرضا علمی مدیر انتشارات بدرقه جاویدان و برادرزاده زنده یاد محمود علمی در گفت وگو با خبرنگاران ، با اشاره به زندگی عموی خود گفت: وی بزرگترین فرزند زنده یاد محمدحسن علمی بود که بعد از پدر، مدیریت انتشارات جاویدان را بر عهده داشت. وی متولد سال 1304 بود و...

17 مرداد 1399
تعداد: (190)