اخبار و رویدادها

غزل شماره 197 حافظ: شاهدان گر دلبری زین سان نمایند

غزل شماره 197 حافظ غزلی است عاشقانه که در فرجه پرشور و حال جوانی سروده شده و به آوازی شباهت دارد که رهگذری عاشق در دل شب از دل خود سر دهد. حافظ دلبری زیبارویان را چنان تأثیرگذار می داند که بیم آن می رود زاهدان بر اثر آن ایمان خود را از دست بدهند....

17 اسفند 1399

ارز دیجیتال؛ واسطه بی واسطه!

ارز دیجیتال در جامعه جهانی امروز یک ثروت است. شاید این جمله را اغراق آمیز بدانید. ولی اگر با دنیای جذاب این ارزها و مزیت های استفاده از آن ها آشنا شوید قطعا نظرتان عوض می گردد.

17 اسفند 1399

هزینه ویزای عراق 97 چقدر است؟

قیمت و هزینه ویزای عراق در سال 97 برابر با 41 دلار است که بنابر گفته رییس ستاد اربعین این قیمت با دلار در سامانه نیما محاسبه و در سامانه سماح قرار خواهد گرفت.

16 اسفند 1399

پاسخ ظریف به ادعای وزیرخارجه عربستان

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پاسخ همتای سعودی خود را که در سفر به مسکو، تهران را مورد حمله لفظی قرار داد بود، در نشست مشترک خبری با وزیر خارجه روسیه داد و به جای حمله با متانت و منطق مواضع کشورمان را در خصوص همکاری های منطقه ای تشریح...

16 اسفند 1399

پرستار علی پرستار مادرش هم شد

مرگ تراژیک علی انصاریان در روز مادر، با توجه به احساس عجیبی که او همیشه نسبت به مادرش داشت، حالا یک نماد عشق فرزند و مادری آفریده است.

15 اسفند 1399

افزودن 5 قلم آفت کش زیستی جدید به سبد آفت کش ها

تهران (پانا) - معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات با اشاره به سود 56 برابری استفاده از آفت کش های زیستی نسبت به انواع شیمیایی آن، از اضافه شدن پنج قلم آفت کش زیستی جدید به سبد آفت کش های کشور اطلاع داد.

15 اسفند 1399

خبرنگاران عصائب اهل الحق: رد پای عربستان و امارات در انفجارهای بغداد دیده می گردد

بغداد- خبرنگاران- جنبش عصائب اهل الحق عراق تاکید نمود که رد پای عربستان و امارات متحده عربی در انفجارهای شهر بغداد دیده می گردد.

15 اسفند 1399

شیشه شیر مناسب نوزاد، پلاستیکی یا شیشه ای؟

انتخاب شیشه شیر مناسب نوزاد بایستی با درنظر دریافت مزایا و معایب بطری های پلاستیکی و شیشه ای صورت گیرد. بطری های شیشه ای سنگین و شکننده، اما عاری از مواد شیمیایی اند. از سوی دیگر بطری های پلاستیکی سبک و ضد ضربه اند، اما نگرانی های بهداشتی و...

14 اسفند 1399

هلاکت والی داعش در فلوجه

ستاد عملیات سازمان حشد الشعبی عراق از کشته شدن دو تن از سرکرده های گروه تروریستی - تکفیری داعش در شمال فلوجه این کشور اطلاع داد.

14 اسفند 1399

نحوه انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث

به گزارش خبرنگاران، علیرضا ترابی، مدیر خدمات حقوقی سمات در مورد شیوه انتقال قهری سهام عدالت به وراث گفت: برای انتقال سهام به ورثه قانونی باید مراحلی را به وسیله سایت شرکت سمات و دفاتر پیشخوان دولت طی کرد.

12 اسفند 1399

نتایج دور پنجم مذاکرات قانون اساسی سوریه محور رایزنی بوگدانف و پدرسن

معاون وزیر خارجه روسیه با نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه درباره نتایج پنجمین جلسه مذاکرات کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو گفتگو کردند.

12 اسفند 1399

شروع پینگ پنگ تهران- سئول

مردی میانسال به نمایندگی از دولت ترقی خواه کره جنوبی، اگرچه سمت سفیر سئول در تهران را بر شانه هایش دارد اما مدت هاست که دیگر مانند قبل و مانند پیشینیان خود، به دنبال رایزنی هایی برای توسعه همکاری در استان های ایران نیست، سکوت سردی بر رابطه ایران و کره...

11 اسفند 1399

شرایط جسمانی انصاریان وخیم شد، مردم برای این فوتبالیست دعا نمایند

شرایط جسمانی مدافع پیشین پرسپولیس و تیم ملی فوتبال ایران رو به وخامت گذاشت و پزشکان ناچار به انجام اقدامات جدید درمانی برای وی شدند.

10 اسفند 1399

تاریک خانه حجازی ، اروپا در خیابان های تهران

سوژه در روشن، آخرین ساخته روح الله حجازی، تکراری است و باید پیرنگ را ذیل سینمای خیانت و خودباختگی تفسیرکرد. او در این فیلم به سراغ یک مرد میان سال علاقه مند به سینما و مال باخته می رود و زندگی او را ترسیم می نماید.

10 اسفند 1399

مجلس افغانستان از تشکیل کمیسیون صلح تا حمایت از طرح دولت موقت

رئیس مجلس افغانستان با تاکید بر حمایت این مجلس از طرح دولت موقت از ایجاد یک کمیته ویژه مجلسی برای دخیل شدن در فرایند صلح با طالبان خبر داد.

9 اسفند 1399

نحوه کاشت گل مینا در گلدان و نگهداری از آن

مناسب ترین روش برای کاشت گل مینا، کاشت بذر گیاه در اوایل بهار است تا در تابستان شاهد گل های زیبای آن باشید. گل مینا به نور فراوان خورشید، آبیاری متوسط و خاک لومی حاصلخیز احتیاج دارد. در صورت کاشت گل مینا در گلدان و تامین شرایط محیطی مورد احتیاج،...

9 اسفند 1399

معرفی آنتی بیوتیک برای درمان عفونت کلیه

انواع آنتی بیوتیک برای عفونت کلیه و مجاری ادراری مصرف میشود. کلاریترومایسین (Clarithromycin)، جنتامایسین (Gentamicin) و مترونیدازول (metronidazole) تعدادی از آنتی بیوتیک ها برای درمان عفونت کلیه هستند.

9 اسفند 1399

بازدید امیر سرتیپ صباحی فرد از دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص)

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با حضور در دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) ضمن ارزیابی فرایند آموزش دانشجویان از بخش های مختلف این دانشگاه بازدید کرد.

8 اسفند 1399

احتمال همبازی شدن شهاب زاهدی و اللهیار صیادمنش تا یک ماه دیگر

به گزارش خبرنگاران، تیم فوتبال زوریا لوهانسک اوکراین میخواهد برای تقویت خط حمله خود و کسب سهمیه مسابقات اروپا، شهاب زاهدی را در همین جابجایی زمستانی جذب کند. زاهدی که در انتها فصل بازیکن آزاد می گردد، از قبل برای انتقال به زوریا در جابجایی تابستانی...

8 اسفند 1399

برآورد پایه حقوق 2.3 میلیون تومانی کارگران در سال 1400

به گزارش خبرنگاران، شورای عالی کار باید با حضور نمایندگان سه کارگران، کارفرمایان و دولت برای میزان افزایش حقوق کارگران در سال آینده تصمیم گیری کند، اما هنوز جلسات این شورا تشکیل نشده است.

7 اسفند 1399
تعداد: (1298)