اخبار اقتصادی

کاهش نرخ در همه سررسیدها!

خبرنگاران: امروز 25 خرداد 1400 میزمعاملات اوراق بدهی نسبت به دیروز تغییری نداشت.

4 مرداد 1400

ورود محصولات دانش بنیان زیستی ایرانی به بازار منطقه شرق آفریقا

با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری جهت ورود محصولات دانش بنیان زیستی ایران ساخت به بازار منطقه شرق آفریقا تسهیل شد.

1 مرداد 1400

شلیک وینسنس به هواپیمای ایران، کارنامه سیاه آمریکا در تروریسم هواپیمایی

33 سال پیش در چنین روزی ناو یو اس اس وینسنس هنگام گشت زنی در آب های سرزمینی ایران، یک فروند هواپیمای مسافربری ایران با 290 مسافر را سرنگون کرد.

31 تیر 1400

بن بست در تشکیل کابینه لبنان، از کارشکنی حریری تا دخالت خارجی

خبرنگاران، گروه بین الملل - رامین حسین آبادیان: با وجود گذشت چندین ماه از انتصاب سعد الحریری به اسم نخست وزیر مکلف لبنان، اما دولت تازه این کشور هنوز تشکیل نشده است. همین مسأله موجب شده است تا لبنان با بحران های سیاسی، مالی و اجتماعی متعددی روبرو شود.

30 تیر 1400

دعوت از تیم های فناور برای فراوری فرآورده های نوین دارویی

یکی از شتابدهنده های حوزه دارویی، چالشی فراخوان مشترکی را در زمینه فراوری فراورده های نوین دارویی منتشر کرد.

30 تیر 1400

مرغ رهگیری می گردد

تهران (پانا) - طرح نظام راهبری ساماندهی شبکه توزیع مرغ در استان ها کلید خورد.

29 تیر 1400

سونامی خودروهای فرسوده تا سال 1404 ، چند درصد مراکز اسقاط فعال هستند؟

خودروهای فرسوده همچنان در حال تردد هستند. در حال حاضر فقط 10 درصد ظرفیت مراکز اسقاط خودرو های فرسوده در کشور فعال است و به گفته کارشناسان، تا سال 1404 با سونامی خودروهای فرسوده روبرو خواهیم شد. محمدحسین گودرزی، عضو انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای...

28 تیر 1400

جاهای دیدنی ملبورن استرالیا

شهر ملبورن مرکز فرهنگی استرالیا در نظر گرفته می گردد. ملبورن خانه گالری ها، باغ ها، موزه ها و ذخایر طبیعت است. این شهر دارای معماری های جالب اعم از ساختارهای ویکتوریا تا طرح های معاصر است.

27 تیر 1400

بودجه وام ودیعه مسکن 10 هزار میلیارد تومان مشخص شد

ستاد ملی مقابله با کرونا در جلسه شنبه 22 خرداد ماه، مصوبات سال گذشته این ستاد در مورد حمایت از مستأجران را تمدید کرد که بر اساس آن، 3 برنامه مهم تمدید اتوماتیک قراردادهای اجاره مسکن، مشخص سقف اجاره بها برای قراردادهای تمدیدی در امسال و هم اعطای تسهیلات...

25 تیر 1400

احداث اولین شهرک تخصصی بادام درشهرستان سامان کلنگ خورد

استاندار چهارمحال و بختیاری در آئین کلنگ زنی پروژه احداث اولین شهرک تخصصی بادام گفت: افراد مرتبط همه مأموریت ها را تعطیل و این شهرک را تکمیل نمایند زیراکه هم اشتغال و فراوری رونق می گیرد و هم پول به استان می آورد.

24 تیر 1400

بازار روسیه در اختیار تجار ایرانی

جدیدترین تصمیم های اعلام شده از سوی مسئولان اتحادیه مالی اوراسیا، فضایی جدی برای گسترش صادرات ایران در روسیه و دیگر کشورهای عضو این اتحادیه به وجود آورده است.

20 تیر 1400

نانولوله های کربنی در صنایع ترکیه توزیع می شوند

یکی از شرکت های تولیدکننده نانولوله های کربنی با انعقاد قراردادی، توزیع این نانولوله ها را در کشور ترکیه شروع نموده است تا از این نانومواد در صنایع مختلف، نظیر خودروسازی استفاده گردد.

18 تیر 1400

دلار برای رقبا خط و نشان کشید

خبرنگاران : شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می گیرد، در معاملات امروز با 0.33 درصد افزایش نسبت به روز گذشته در سطح 90.095 واحد بسته شد.

14 تیر 1400

حفاظت از محیط زیست، پیش شرط برنامه های توسعه استان کرمان است

استاندارکرمان در پیامی با گرامیداشت روز جهانی محیط زیست و هفته محیط زیست گفت: اساس برنامه های استان کرمان در راستا توسعه، مبتنی بر حفاظت از محیط زیست و حفظ آن برای آیندگان است.

12 تیر 1400

ترامپ حاضر بوده برای گوش ندادن به سخنرانی ترزا می، پول بدهد

ترامپ و ترزا می در دوران تصدی روابط سنگینی داشتند به طوری که ترامپ بارها در اظهارات عمومی و همچنین تبادل نظر با دیگر رهبران دنیا از همتای انگلیسی خود انتقاد کرد.

8 تیر 1400

رادیو فرهنگ به دنبال احیای ظرفیت های فرهنگی

رادیو فرهنگ با برگزاری رویدادهای فرهنگی بین کشورها به دنبال احیای ظرفیت فرهنگی و پلی میان ملت ها بر اساس آشنایی با فرهنگ است و بر همین اساس دیروز اولین رویداد فرهنگی ایران و ژاپن در این شبکه رادیویی برگزار گشت.

7 تیر 1400

تشریح دستاورد های یک ساله دانشگاه آزاد خراسان رضوی ، ارتباط نزدیک دانشجویان و استادان با صنایع استان

رئیس دانشگاه آزاد خراسان رضوی همزمان با سالروز تأسیس این دانشگاه آماری از دستاورد های پژوهشی واحد های مختلف دانشگاه آزاد در یک سال گذشته ارائه کرد.

3 تیر 1400

فشار 65 درصدی به سفره کم درآمدها

خبرنگاران: تورمی که در اقلام خوراکی برای ماه فروردین ایجاد شده،بیشتر دهک های کم درآمد را زیر فشار برده است تا دهک های با درآمد بالا. همچنین دهک دوم و سوم افزایشی نزدیک به 65 درصد را در هزینه های خوراکی خود در فروردین نسبت به سال گذشته تجربه...

27 خرداد 1400

طرح ساماندهی کنکور به هیات دولت رفت

وزیر علوم گفت: روز گذشته گزارش طرحی را در ارتباط با ساماندهی کنکور به هیات دولت ارائه کردیم که مورد حمایت نهاده شد.

26 خرداد 1400

آخرین مهلت استفاده از رویه اعتباری ترخیص کالا از گمرک اعلام شد

این روزها موضوع کالاهای دپو شده در گمرکات علی رغم کمبود بعضی از آنها در بازار و افزایش بهای آنها خبرساز شده است. بر اساس اظهارات معاون فنی گمرک ایران در حال حاضر بالغ بر 3.5 میلیون تن کالای اساسی دپو شده وجود دارد و باید برای آنها فکری کرد.

24 خرداد 1400
تعداد: (457)