داستان کارمند خصوصی برای گرفتن ویزای آمریکا

به گزارش سفر به کیش، میلاد تقوی دبیر فدراسیون والیبال درباره آخرین شرایط صدور ویزای ملی پوشان والیبال برای سفر به آمریکا گفت: در شرایطی که تیم ملی والیبال با ترکیب نو و با بازیکنان جوان در لیگ ملت ها شرکت می نمایند، دغدغه فدراسیون والیبال ویزای ملی پوشان برای بازی های رسمی است. این موضوع واقعاً جای تأسف دارد. در کشور های کمتر پیشرفته در عرصه ورزش هم در دیپلماسی ورزش این نوع بداخلاقی ها تعریف نمی گردد.

داستان کارمند خصوصی برای گرفتن ویزای آمریکا

دبیر فدراسیون والیبال اضافه کرد: برای حضور در هفته سوم لیگ ملت های والیبال به میزبانی آمریکا تا دهم تیرماه فرصت داریم و این امیدواری وجود دارد تا آن موقع ویزای ملی پوشان صادر گردد، ولی تا الان علی رغم پیگیری های فدراسیون جهانی هنوز هیچ خبری نشده و به صورت رسمی در خصوص ویزای آمریکا اطلاع رسانی صورت نگرفته است. با این حال امیدواریم این موضوع هر چه سریع تر حل گردد.

تقوی در پاسخ به این سوال که در صورت عدم صدور ویزا چه اتفاقی می افتد؟ گفت: فدراسیون جهانی به صورت کتبی بابت این موضوع از فدراسیون ایران دلجویی نموده و قول همکاری داده است؛ به طوری که یک کارمند اختصاصی در آمریکا را پیگیر این موضوع قرار داده تا فقط موضوع ویزای بازیکنان ایرانی را از مراجع قانونی دنبال کند، اما هنوز اتفاقی نیفتاده است. خیلی دور از فکر است که ما برای یک مسابقات رسمی میزبانی بگیریم، اما با آن سیاسی برخورد کنیم.

وی تأکید کرد: در همه جای جهان سیاست را از ورزش جدا می نمایند، اما متأسفانه برای برخی کشور ها هنوز این موضوع حل نشده است. هر کشوری وقتی میزبانی مسابقات را برعهده می گیرد باید شرایط را برای همه کشور ها فراهم کند. هنوز در خصوص ویزای ملی پوشان هنوز چیزی به ما اعلام نشده است.

دبیر فدراسیون والیبال در پاسخ به این سوال که اگر یک درصد ویزای ملی پوشان صادر نگردد، تکلیف تیم ملی برای هفته سوم رقابت ها چه خواهد شد، اظهار داشت: طبیعتاً در مسابقات شرکت نخواهیم کرد. به نظرم برای حفظ شأن فدراسیون جهانی باید هر چه زودتر این مشکل حل گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 31 خرداد 1402 بروزرسانی: 31 خرداد 1402 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 2253

به "داستان کارمند خصوصی برای گرفتن ویزای آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان کارمند خصوصی برای گرفتن ویزای آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید