حمایت از پژوهش های کاربردی در حوزه دیجیتال سرعت گرفت

به گزارش سفر به کیش، به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ششمین موج بلند تغییرات فناورانه در جهان شکل گرفته است. موجی که با بروز فناوری های نوظهور دیجیتال به ویژه هوش مصنوعی، کلان داده ها و پردازش ابری، اینترنت اشیا، زنجیره های بلوکی، فناوری های مجازی سازی (AR و VR) و سیستم های هوشمندسازی به صورتی گسترده در حال شکل دادن به جهانیی جدید از ابعاد فناورانه است.

حمایت از پژوهش های کاربردی در حوزه دیجیتال سرعت گرفت

دنیایی که با احتمال زیاد ششمین موج بلند تغییرات فناورانه، اجتماعی و اقتصادی را با خود به همراه می آورد و بر شانه های دو موج قبلی یعنی الکترونیک و فناوری اطلاعات و ارتباطات سوار می گردد. به همین دلیل ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برنامه ای تدوین نموده و در رأس آن حمایت از پژوهش های کاربردی و توسعه پژوهش های بر لبه فناوری را قرار داده است.

این پژوهش ها تأثیری مستقیم و ماندگار در توسعه این صنعت رو به رشد جهانی در کشور دارد و می تواند کلید اصلی ورود درست و اصولی کشور به این حوزه فناورانه باشد و ایده های نو و خلاق را نیز به این حوزه تزریق کند.

در همین حال حمایت از ترویج و توانمندسازی، یاری به توسعه زیست بوم و فضاهای استارت آپی، جهت دهی به تأمین اقتصادی نوآوری برای حمایت از این فناوری ها و اجرای پروژه های پرچمدار با بهره مندی از ظرفیت شرکت های عظیم دانش بنیان و مشارکت با بخش های خصوصی و دولتی و همچنین یاری به همکاری های بین المللی و صادرات نیز در اولویت قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1624

به "حمایت از پژوهش های کاربردی در حوزه دیجیتال سرعت گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از پژوهش های کاربردی در حوزه دیجیتال سرعت گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید