تظاهرات 10 هزار نفری ضد نژادپرستی در زوریخ

به گزارش سفر به کیش، بیش از 10 هزار نفر از مردم سوئیس برای اعتراض به نژادپرستی نیرو های امنیتی علیه رنگین پوستان در زوریخ تظاهرات نموده و پلیس این شهر نیز با گروهی از معترضان درگیر شد.

تظاهرات 10 هزار نفری ضد نژادپرستی در زوریخ

به گزارش گروه سیاسی سفر به کیش، موجی که تظاهرات آمریکایی ها ضد نژادپرستی و خشونت پلیس این کشور با رنگین پوستان در اروپا به راه انداخته، هر روز قوی تر می گردد و این بار شهر زوریخ در سوئیس شاهد تظاهرات چند هزار نفری بود.

بیش از ده هزار نفر از اهالی شهر زوریخ (بامداد یکشنبه به وقت تهران) برای نشان دادن همبستگی خود با معترضان آمریکایی و همچنین خانواده قربانیان خشونت و نژادپرستی نیروهای پلیس در کشورهای غربی، به خیابان ها آمده و راهپیمایی کردند.

در منطقه دیگری از این شهر نیز پلیس به گروهی از معترضان، به دلیل فقط پرتاب بطری و اشیاء بی خطر، حمله ور و با آنها درگیر شد.

به نوشته خبرگزاری رویترز ، تظاهرات کنندگان سوئیسی در زوریخ با سر دادن شعارهایی مانند جان سیاهپوستان مهم است و عدالت و آرامشی وجود ندارد از مرکز مالی این شهر راهپیمایی کردند.

بر این اساس، علی رغم اینکه دولت سوئیس برای مهار شیوع ویروس کرونا تجمع بیش از 300 نفر را ممنوع نموده اما پلیس زوریخ بعد از روبرو شدن با سیل ده هزار نفری معترضان، از سرکوب آنها عقب نشینی کرد.

همچنین در حالی که این راهپیمایی رو به اتمام بود، پلیس و نیروهای امنیتی زوریخ با حدود 300 نفر از معترضان به بهانه پرتاب سنگ و بطری، در یکی از میدان های مرکزی این شهر درگیر شد.

به نوشته رویترز، پلیس سوئیس برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور استفاده نموده و چندین نفر را نیز بازداشت کرد. همچنین گفته می گردد یک مأمور پلیس زخمی شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1049

به "تظاهرات 10 هزار نفری ضد نژادپرستی در زوریخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات 10 هزار نفری ضد نژادپرستی در زوریخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید