ترامپ لایحه بودجه دفاعی را برای جلوگیری از کاهش نیرو در افغانستان وتو میکند

به گزارش سفر به کیش، سخنگوی کاخ سفید گفت ترامپ در نظر دارد تا لایحه بودجه دفاعی این کشور را به دلیل مخالفت با برخی مفاد آن از جمله جلوگیری از کاهش نیروها در افغانستان وتو کند.

ترامپ لایحه بودجه دفاعی را برای جلوگیری از کاهش نیرو در افغانستان وتو میکند

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، کایلی مک انانی سخنگوی کاخ سفید در یک نشست مطبوعاتی گفت که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در نظر دارد تا قانون اختیارات دفاع ملی که با اکثریت قاطع به تصویب کنگره آمریکا رسیده را وتو کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به خبرنگاران گفت: ترامپ همچنان می خواهد تا این قانون را وتو کند، من در این باره جدول زمانی ندارم ، اما او قصد دارد آن را وتو کند.

وی اضافه نمود یکی از مفادی که در این قانون وجود دارد و ترامپ مخالف آن است مسئله جلوگیری از کاهش سطح نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

کنگره آمریکا هفته گذشته با تصویب لایحه ای کاهش بیشتر نیروها در افغانستان از سطح کنونی 4500 نفر را به گزارش دهی پنتاگون و سایر نهادها به کنگره و بررسی شرایط افغانستان مشروط کرد.

لایحه کنگره در بودجه نظامی سال 2021 آمریکا این اجازه را می دهد که درصورت کاهش بیشتر نیروها، کنگره بودجه را متوقف کند که می تواند به تعطیلی دولت ترامپ منجر شود.

گفتنی است که ارائه چنین گزارشی پیش از کاهش نیروها به کمتر از 4 هزار نفر و نیز پس از آن، هنگامی که نیروها به کمتر از 2 هزار نفر کاهش یابد، الزامی است.

با این حال ژنرال اسکات میلر فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان می گوید که دستور دارد که تا 16 ژانویه (25 دی) سطح نیروها در این کشور به 2500 نفر کاهش یابد و فرایند کاهش نیروها جریان دارد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1375

به "ترامپ لایحه بودجه دفاعی را برای جلوگیری از کاهش نیرو در افغانستان وتو میکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ لایحه بودجه دفاعی را برای جلوگیری از کاهش نیرو در افغانستان وتو میکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید