الهام علی اف: بدون عقب نشینی ارمنستان از قره باغ، مذاکره نمی کنیم

به گزارش سفر به کیش، رئیس جمهور جمهوری آذربایجان از ارمنستان خواست تا ضمن عذرخواهی، از منطقه قره باغ کوهستانی عقب نشینی کند تا زمینه مذاکره فراهم گردد.

الهام علی اف: بدون عقب نشینی ارمنستان از قره باغ، مذاکره نمی کنیم

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان ارزان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در صفحه توئیتر گفت که تنها در صورت خروج نیروهای ارمنی از منطقه قره باغ کوهستانی حاضر به گفت و گو است.

او همچنین نوشت که ارمنستان باید بپذیرد که منطقه قره باغ جزو این کشور نیست و باید در یک جدول زمانی از این منطقه عقب نشینی کند و نیروهای آذربایجان دست از حمله نخواهند کشید و اجازه تجدید نیرو به ارمنستان را نخواهند داد از قره باغ خارج گردد.

الهام علی اف در ادامه نوشت که بعضی مسئولان اروپایی مسئول شرایط به وجود آمده هستند و دست به انتشار شایعات و دروغ در مورد جمهوری آذربایجان می زنند. او همچنین رفتار کشورهای اروپایی را در ضدیت با صلح دانست و از کشورهای مجموعه مینسک (عمدتا روسیه، آمریکا، فرانسه و اتحادیه اروپا) خواست تا بر ارمنستان فشار آورند.

او امروز در گفت و گو با شبکه العربیه نیز گفت: ما در موضع تهاجم قرار داریم و هدف مان بازپس گیری اراضی خود است.

دور جدید درگیری های مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه مورد مناقشه قره باغ از بامداد ششم مهر ماه شروع شده است.

جمهوری های آذربایجان و ارمنستان، دو جمهوری استقلال یافته از اتحاد جماهیر شوروی از سال 1992 به دنبال تصرف منطقه قره باغ کوهستانی توسط ارمنستان و اعلام خودمختاری این منطقه وارد درگیری نظامی شدند و کوشش ها برای حل مناقشه قره باغ در قالب گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا تا به امروز بی نتیجه بوده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1172

به "الهام علی اف: بدون عقب نشینی ارمنستان از قره باغ، مذاکره نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الهام علی اف: بدون عقب نشینی ارمنستان از قره باغ، مذاکره نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید