اصلاح اساسنامه هلال احمر راه برون رفت از بعضی دعاوی حقوقی

به گزارش سفر به کیش، همتی گفت: در جمعیت هلال احمر دعوای جاری است و به نظر من اشکال هایی در اساسنامه موجود است.

اصلاح اساسنامه هلال احمر راه برون رفت از بعضی دعاوی حقوقی

به گزارش خبرنگار ،کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در آئین رونمایی از کتب حقوقی و سامانه جامع دعاوی هلال احمر گفت: در این بخش باید اعلام کنم زحماتی که در این حوزه از قبل شروع شد و امروز به انتها رسید جای تقدیر و تشکر دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر ایران اضافه کرد: تنقیح قوانین که امروز در جمعیت هلال احمر مطرح شد پیش تر در وزارت بهداشت انجام شد و باید بگویم کار، کار پر زحمتی است و آرزو می کنم این اقدام خوب در تمامی وزارت خانه ها انجام گردد.

همتی ادامه داد: 4 استان به ما نامه زدند که بر اساس بعضی از باور های قدیمی از واکسیناسیون جلوگیری می نمایند و نگاهی به اقدام های گذشته در زمان امیر کبیر کردیم و متوجه شدیم هیچ قانونی از سال 1301 وجود ندارد و با خود گفتیم مگر می گردد هیچ قانونی در این زمینه برای برخورد با افرادی که اخلال در سلامت افراد ایجاد می نمایند وجود نداشته باشد.

او اعلام کرد:پس از آن اعلام کردیم مگر می گردد این تعداد قوانین وجود داشته باشد که جنبه عملیاتی نداشته باشد و بعضی از قوانین مهم نادیده گرفته گردد و همین موضوع بستری برای اقدام های موثر در حوزه وزارت بهداشت شد.

رئیس جمعیت هلال احمر ایران اضافه کرد: بیش از 650 هزار نفر از همراهان دائم جمعیت هلال احمر هستند و همین امر موجب بروز مسائلی برای جمعیت گردد که همین قوانین و تنقیح می تواند مسائل را حل نماید.

همتی ادامه داد:جمعیت هلال احمر 3 هزار ملک دارد که بخشی از این املاک موقوفات هستند که مسائلی برای هلال احمر ایجاد می نماید.

او اعلام کرد: در جمعیت هلال احمر دعوای جاری است و به نظر من اشکال هایی در اساسنامه موجود است و باید گفت که از سال 1302 اساسنامه های مختلفی وجود داشت، اما اعتقاد بیرونی است بعضی از ایراد ها که دامن هلال احمر را گرفته بود که موضوعات آن در اساسنامه دیده نمی شد.

رئیس جمعیت هلال احمر ایران اضافه کرد: همکاری با مجلس شورای اسلامی و دستگاه های نظارتی تغییرات در اساسنامه به گونه ای که تداخل نداشته باشد را دنبال می کنیم.

همتی ادامه داد: ایراد های فعلی در اساسنامه باید اصلاح گردد و بعضی از افراد می خواهند جمعیت هلال احمر را اداره ای داخلی ببینند که باید گفت جمعیت هلال احمر اداره ای داخلی نیست.

گفتنی است که صبح امروز سه شنبه 21 مرداد ماه با حضور لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور و کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر ایران از سامانه سامانه جامع دعاوی جمعیت هلال احمر و کتب حقوقی رونمایی شد.

واردات یک میلیون واکسن آنفلوآنزا به کشور

آمادگی مردم در مقابله با حوادث 8 درصد است

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران گفت: مجموعه ای که امروز با حضور معاون حقوقی رئیس جمهور رو نمایی شد ماحصل کوشش چند ماهه بود که بسیاری از قوانین در آن مورد آنالیز نهاده شد.

رئیس جمعیت هلال احمر ایران اضافه کرد: تنقیح قوانین یک موضوع جاری است و باید گفت اساسنامه سازمان جمعیت هلال احمر مورد بازبینی نهاده شده است و امیدوارم با بازنگری جدید بتوانیم ایراد ها را برطرف کنیم تا در زمینه بهبود شرایط جمعیت هلال احمر قدم برداریم.

همتی با اشاره به نقص مقررات در حوزه جمعیت هلال احمر ادامه داد:یکی از مسائل در این حوزه این است که بعضی از همکاران ما در حوزه مبارزه با کرونا شهید شدند، اما شهید خدمت محسوب نشدند.

او ادامه داد: باید گفت در حریق های غرب کشور 5 نفر از جمعیت داوطلبان هلال احمر نیز جان خود را از دست دادند، اما ما به دلیل نقص قوانین نتوانستیم کاری برای آن ها انجام دهیم .

رئیس جمعیت هلال احمر ایران در تشریح آخرین اقدام های اجرا شده برای یاری به مردم حادثه دیده بیروت اضافه کرد: بیش از 140 تن اقلام غذایی، بهداشتی و عملیاتی ارسال شده است و باید گفت بیمارستان صحرایی ما در بیروت خوشبختانه در حال خدمت رسانی است و باید اعلام کنم با اضافه شدن کادر درمانی از روز گذشته عملیات جراحی نیز شروع شد.

همتی ادامه داد: روزانه بیش از 300 مورد جراحی، ویزیت و شناسایی بیماران کویید 19 در بیمارستان صحرایی بیروت در حال اجرا است.

او اعلام کرد: تا زمانی که به افراد و کادر درمانی در شهر بیروت احتیاج باشد فعالیت نیرو های جمعیت هلال احمر در بیروت ادامه دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر ایران اضافه کرد: تیم 37 نفره از جمعیت هلال در بیروت مشغول به ارایه خدمات درمانی هستند که 22 نفر آن ها در بیمارستان صحرایی مشغول به فعالیت هستند و هرگونه احتیاج به ارایه خدمات پزشکی بیشتر بود جمعیت هلال احمر آمادگی اعزام نیرو را دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1212

به "اصلاح اساسنامه هلال احمر راه برون رفت از بعضی دعاوی حقوقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاح اساسنامه هلال احمر راه برون رفت از بعضی دعاوی حقوقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید