کمبود بیش از 100 هزار نیرو در وزارت بهداشت

به گزارش سفر به کیش، مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طبق استانداردهای منابع انسانی در این وزارتخانه و با توجه به بازنشستگی همکاران در سال های اخیر و عدم جایگزینی با نیروهای جوان، کمبود بیش از 100 هزار نفر در وزارت بهداشت وجود دارد.

کمبود بیش از 100 هزار نیرو در وزارت بهداشت

به گزارش ایرنا، سیف الله مرادی در نشست مدیران تخصصی منابع انسانی وزارت بهداشت با بیان اینکه در دولت سیزدهم تمرکز این مدیریت بر توزیع عادلانه نیرو در سطح کشور بوده، داشت: کمبود نیروی انسانی در وزارت بهداشت می تواند زنگ هشداری برای ساختار و شاکله سازمانی و در راستای ارائه خدمات مناسب حوزه سلامت در آینده باشد.

وی ادامه داد: تمام کوشش خود را نموده ایم که براساس پارامترها و استانداردهای نیروی انسانی، برحسب احتیاج، نیروهای مورداحتیاج استان های کشور را توزیع و مدیریت کنیم.

مرادی بعلاوه با اشاره به برگزاری آزمون توجیهی بدو خدمت کارکنان وزارت بهداشت یادآور شد: آغاز متمرکز آزمون های بدو خدمت کارکنان از سال 1400 در راستای بهبود سطح دانش و عملکرد کارکنان در میان مدت بوده که طبق نظرسنجی ها و آنالیز های میدانی موثر واقع شده است.

مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت گفت: تیم های پایش، نظارت و ارزیابی منابع انسانی وزارت بهداشت حضور فعالانه ای در دانشگاه های علوم پزشکی دارند این تیم ها متشکل از برجسته ترین کارشناسان حوزه منابع انسانی، در جهت شناسایی نقاط قوت و قابل بهبود نیروی انسانی در همه ابعاد مختلف دانشگاه ها ورود نموده و شرایط توزیع، عملکرد و کیفیت خدمات را موردآنالیز قرار داده اند.

وی با اشاره به اهمیت رضایت مندی گیرندگان خدمات در وزارت بهداشت، ادامه داد: در راستای آموزش های پرسنلی توجه به رضایت مندی ارباب رجوع و گیرندگان خدمت با جدیت دنبال می گردد و در نظر داریم مراکزی که رضایت مندی گیرندگان خدمت بالاتری دارند مورد تشویق وزارت بهداشت قرار گیرند.

مرادی ادامه داد: همان طور که رضایتمندی گیرندگان خدمت از اولویت ها است، در مقابل آن رضایتمندی ارائه دهندگان خدمت نیز بسیار مهم است که می توان با ایجاد راستا هموار در جهت رشد همکاران و بعلاوه تأمین معیشت آنان این مهم را عملی ساخت.

مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت با اشاره به اهمیت عدالت در پرداخت کارکنان گفت: تمام سعی و کوشش وزارت بهداشت در این راستا بوده که عدالت در پرداخت کارکنان انجام گردد که در این راستا، متمرکز کردن صدور احکام کارکنان، پیگیری و جلسات مکرر و مطالبه گرانه با سازمان برنامه و بودجه در مورد برقراری فوق العاده خاص، ایجاد داشبوردهای مدیریتی منابع انسانی برای مدیران دانشگاهی و سازمان های وابسته، طرح های تشویقی و تسهیلاتی در قالب قانون جوانی جمعیت به کارکنان پیگیری شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 3 آبان 1401 بروزرسانی: 3 آبان 1401 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 2150

به "کمبود بیش از 100 هزار نیرو در وزارت بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود بیش از 100 هزار نیرو در وزارت بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید