پیرمردها در بورس!

به گزارش سفر به کیش، پرسپولیس طی روزهای گذشته دنبال جذب محمد آبشک 34 ساله بوده و استقلال هم در یک قدمی جذب لوسیانو پریرا قرار گرفته است؛ مهاجم 38 ساله فولاد. به امید خدا قرار است جای خالی مهدی قائدی 22 ساله را زوج پریرای 38 ساله و قاسمی نژاد 35 ساله پر کنند! صدای ما را از فوتبال ایران می شنوید.

پیرمردها در بورس!

به گزارش خبرنگاران، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: بعد از یک کشمکش طولانی پایان امین قاسمی نژاد راهی استقلال شد. داستان او البته بسیار جالب است. مهاجم پیشین پدیده در نقل وانتقالات بین دو نیم فصل لیگ بیستم هم مورد توجه فرهاد مجیدی قرار داشت اما باشگاه مشهدی حاضر نشد رضایت نامه او را صادر کند. به این ترتیب انتقال امین منتفی شد. در شرایطی که به نظر می رسید باشگاه استقلال برای فصل تازه هم دنبال این بازیکن باشد، فرهاد مجیدی ادعا کرد دیگر نظری روی قاسمی نژاد ندارد. به این ترتیب او برای مذاکره با پرسپولیس اقدام کرد و گویا همین مساله، استقلالی ها را به تکاپوی دوباره برای جذب این بازیکن انداخت. در نهایت هم پنجشنبه شب انتقال امین به استقلال قطعی شد و او با پیراهن آبی کنار مدیرعامل این باشگاه عکس یادگاری انداخت.

قاسمی نژاد البته بازیکن خوبی است. او فصل گذشته پیروز شد 11 گل به ثمر برساند و در رده چهارم بهترین گلزنان لیگ بیستم قرار بگیرد. مساله جالب توجه درباره قاسمی نژاد اما چیز دیگری است و به سن و سال او مربوط می شود. این مهاجم مازندرانی در آستانه ورود به 35 سالگی واقع شده است و این که دو باشگاه بزرگ کشور یعنی پرسپولیس و استقلال برای جذب او کورسی چنین فشرده داشته باشند، واقعا عجیب است. باشگاه استقلال به اندازه ای از جذب امین خشنود است که فرزاد مجیدی، سرپرست این تیم مدعی شده آنها داربی نقل وانتقالاتی را برده اند! تکرار می کنیم که قاسمی نژاد بازیکن باکیفیتی است و شاید به کار آبی ها هم بیاید اما به طور کلی فرایند استقبال از بازیکنان بالای 30 سال در فوتبال ایران، به هیچ وجه با شرایط حاکم بر فوتبال حرفه ای دنیا همسان نیست.

می دانید چرا سرخیو راموس از رئال مادرید جدا شد؟ به این دلیل که این بازیکن 35 ساله خواهان عقد قرارداد دو ساله با باشگاه بود اما مدیران رئال فقط به انعقاد قرارداد یک ساله رضایت می دادند. همین مساله هم باعث شد نهایتا راموس از برنابئو رانده شود و سر از پاری سن ژرمن دربیاورد. نوع تصمیمی که بارسلونا در مورد لیونل مسی گرفت هم بی ارتباط با سن این بازیکن 33 ساله نبود. در ایران اما بازیکنان در چنین سن و سالی تازه روی بورس می آیند! باشگاه پرسپولیس به تازگی قرارداد وحید امیری و کمال کامیابی نیا را به مدت سه فصل تمدید کرده است. این اتفاق در حالی رخ داده که هر دو بازیکن تقریبا 33 ساله هستند. هر دو هنوز کیفیت فنی خوبی دارند اما شما هیچ کجای دنیا تمدید قرارداد سه ساله با بازیکنانی در این سن و سال را نخواهید دید. صد البته پرسپولیس نگران این است که فصل آینده قرارداد کمال تمام شود و باشگاه های دیگر برای جذب او سر و دست بشکنند. وقتی سر قاسمی نژاد 35 ساله این حجم از رقابت وجود دارد، تکلیف یکی مثل وحید امیری که روشن است!

برای حسن ختام هم یادتان باشد پرسپولیس طی روزهای گذشته دنبال جذب محمد آبشک 34 ساله بوده و استقلال هم در یک قدمی جذب لوسیانو پریرا واقع شده است؛ مهاجم 38 ساله فولاد. به امید خدا قرار است جای خالی مهدی قائدی 22 ساله را زوج پریرای 38 ساله و قاسمی نژاد 35 ساله پر کنند! صدای ما را از فوتبال ایران می شنوید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1765

به "پیرمردها در بورس!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیرمردها در بورس!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید