پیغام محمود دولت آبادی در سوگ استاد شجریان

به گزارش سفر به کیش، خبرنگاران : محمود دولت آبادی در پیامی درگذشت محمدرضا شجریان را تسلیت گفت و نوشت: یادش زنده و زنگ صدایش همواره.

پیغام محمود دولت آبادی در سوگ استاد شجریان

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا: این نویسنده در یادداشتی که در پی درگذشت خسرو آواز ایران به طور اختصاصی در اختیار ایسنا قرار داده، نوشته است: محمدرضا شجریان درگذشت، تسلیت به نزدیکان - وابستگان و پیوستگانی که نیم قرن با زنگ صدای او، با فهمِ اهمیتِ شعر در صدای او، و خویشاوندی دوباره با شیوه های دستگاهی صدای او به واقع زیستند و خواهند زیست. مردمی که اکنون می گرید. اما تلخی سرانجامِ زندگی شجریان منحصر به این کمتر از یک سال اخیر نبود که با گرمای خانواده، دلدادگی پزشکان مجرب و علمِ پزشکی زنده نگه داشته شد. تلخی عمیق تر آن بود که هنرمند ممتاز آواز ایران در اوج کمال یافتگی، حضور و بانگِ بی نظیرش دریغ شد از مردمی که اکنون به سوگ او نشسته اند و اشک می ریزند. دیگر این که چون محمدرضا شجریان از هنرِ خودِ، یعنی از زندگی منع شد، ندیدم و نشنیدم همکارانِ وی، اربابِ هنر موسیقی دمی آشکار به شکوِه برآورند و دریغا شنیدم بعضی ذوق زده و طعنه زن هم شدند که این خود چیزی جز نشان فرومایگی نبود.

باری... هیچ نفوسی همواره زنده نخواهد ماند، اما در این بر تسمه نقاله زمان گذر داشتن خوب است که آبرومندانه گذری باشد، چنان که شجریان (سیاوش) گذر کرد.

روانِ او شاد

یادش زنده و زنگ صدایش همواره

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1237

به "پیغام محمود دولت آبادی در سوگ استاد شجریان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام محمود دولت آبادی در سوگ استاد شجریان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید