نگاه کمیسیون کشاورزی در باره مدیریت آب استان ها یک نگاه ملی است

به گزارش سفر به کیش، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه این کمیسیون در باره مدیریت آب استان ها یک نگاه ملی است.

نگاه کمیسیون کشاورزی در باره مدیریت آب استان ها یک نگاه ملی است

به گزارش گروه استان های خبرنگاران از شهرکرد، محمدجواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه کمیسیون کشاورزی در باره مدیریت آب استان ها یک نگاه ملی است، استان های دارنده حوضه آبریز باید از منافع موجود منتفع شوند و در کنار آن ها، استان هایی که به این منابع آبی احتیاج دارند نیز بتوانند در راستای ظرفیت ها و قابلیت ها، بهره مند شوند.

او اضافه نمود: کمیسیون کشاورزی در نظر دارد در قالب یک برنامه زمان بندی کوتاه از تمامی استان ها به صورت میدانی ملاقات کند و در این سفر ها به شکلی ویژه مسائل آب را آنالیز کند که به همین دلیل سفری به استان های خوزستان و اصفهان برنامه ریزی خواهد شد تا بتوان در بحث آب عادلانه تصمیم گیری کرد.

بیشتر بخوانید

عسکری تامل در سود و زیان مسائل آبی را نیز متذکر شد و اضافه نمود: در صورتی که برنامه ریزی مطلوبی در بحث آب شرب و کشاورزی انجام گردد بدون شک همگان نفع خواهند برد.

او استفاده بهینه از آب را از دیگر موضوعات مهم در مدیریت آب دانست و گفت: کوشش می گردد با احداث گلخانه ها و نظارت دقیق بر اجرای آن ها از حداقل آب موجود حداکثر بهره وری صورت گیرد.

عسکری با اشاره به اینکه کشور در منطقه نیمه خشک و خشک واقع شده است و میانگین بارش سالیانه در آن به حدود 300 میلی متر می رسد، توضیح داد: کشوری همانند ترکیه در همسایگی ایران با میانگین بارندگی افزون بر هزار میلی متر مربع طرح توسعه گلخانه ها را به خوبی دنبال می نماید چرا که نگاهی رو به آینده را در نظر گرفته است و در خصوص مسائل آب پیش بینی های لازم را دارد.

او با تاکید بر به کارگیری ظرفیت های ملی برای توسعه کشت گلخانه ای گفت: مجلس شورای اسلامی در این بحث جدی است تا بتوان علاوه بر فراوری و اشتغال، بیشترین بهره از شرایط آبی موجود را نیز به دست آورد.

ع

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 دی 1400 بروزرسانی: 5 دی 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1896

به "نگاه کمیسیون کشاورزی در باره مدیریت آب استان ها یک نگاه ملی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاه کمیسیون کشاورزی در باره مدیریت آب استان ها یک نگاه ملی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید