نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی چه قدر است؟

به گزارش سفر به کیش، در بین کشورهای اروپایی، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به یونان با 14.6 درصد بوده است.

نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی چه قدر است؟

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، تا خاتمه ماه جولای نرخ بیکاری در منطقه یورو با 0.1 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به 7.6 درصد رسید. این نرخ در سطح اتحادیه اروپا با 0.2 درصد کاهش نسبت به ماه قبل به 6.9 درصد رسید. این نرخ بیکاری کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در 6 ماه اخیر بوده است.

تخمین زده می گردد تا خاتمه این ماه 14 میلیون و 613 هزار مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، 12 میلیون و 334 هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با ماه قبل، تعداد افراد بیکار در اتحادیه اروپا 430 هزار نفر و در سطح منطقه یورو 350 هزار نفر کاهش یافته است.

بعلاوه تا خاتمه این ماه دو میلیون و 854 هزار جوان زیر 25 سال در اتحادیه اروپا بیکار بوده اند که از این میزان، دو میلیون و 339 هزار نفر ساکن منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل، نرخ بیکاری جوانان در سطح اتحادیه اروپا 0.3 و در سطح منطقه یورو 0.4 درصد کاهش داشته است.

در بین کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به یونان با 14.6 درصد بوده است و پس از این کشور، اسپانیا با 14.3 درصد و ایتالیا با 9.3 درصد قرار دارند. از سوی دیگر کمترین نرخ بیکاری در جمهوری چک با 2.8 درصد مشاهده شده است و پس از این کشور، هلند با 3.1 درصد و مالت با 3.3 درصد قرار دارند.

نرخ بیکاری طی این مدت در بلژیک 5.9 درصد، آلمان 3.6 درصد و فرانسه 7.9 درصد بوده است. در بین کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند هم نرخ بیکاری در آمریکا 5.4 درصد میزان گیری شده است.

منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به اسم واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا هم دارای 27 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 شهریور 1400 بروزرسانی: 12 شهریور 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1770

به "نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی چه قدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی چه قدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید