مهمترین راه انتقال ویروس دلتا

به گزارش سفر به کیش، متخصص میکروب شناسی و استادیار دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به تحقیقات پزشکی اجرا شده، گفت که احتمال کاذب بودن تست های منفی در کرونا نوع دلتا بیشتر است به نحوی که شاهد افزایش این فرایند (تست منفی کاذب) هستیم.

مهمترین راه انتقال ویروس دلتا

به گزارش ایرنا؛ دکتر محمد طاهری گفت: بعضی مواقع با وجود مبتلا بودن فرد به کرونا نوع دلتا، آزمایش پی. سی. آر بیمار به علت جهش ویروس نامشخص و منفی می گردد.

وی اضافه نمود: قدرت سرایت کرونا دلتا بسیار زیاد است و به همین علت مرگ و میر ناشی از ابتلا به این نوع جهش یافته از ویروس به خصوص در افراد دارای بیماری های زمینه ای و با ریسک بالا، نقص در سیستم ایمنی، مسائل ژنتیکی و پیوند عضو و جراحی افزایش می یابد.

به گفته این متخصص میکروب شناسی، مهم ترین فاکتور ابتلا به کرونا در جوامع، تماس نزدیک است و برهمین اساس ابتلای یک عضو خانواده به طور حتم سایر اعضای آن خانواده را هم مبتلا خواهد نمود.

دکتر طاهری توضیح داد: در همین ارتباط حتی اگر علائم کلینیکی و طبیعی نشاندهنده ابتلای فرد به ویروس کرونا نباشد، می توان از او به اسم ناقل بدون علامت نام برد.

وی تاکید نمود: اطلاع رسانی سریع فرد مبتلا به نزدیکان و افرادی که با او ارتباط داشته اند، مهم ترین و موثرترین راه حل برای پیشگیری از شیوع کرونا و قطع زنجیره همه گیری ویروس است.

این پزشک متخصص میکروب شناسی اضافه نمود: در ادامه همه افرادی که با فرد بیمار در ارتباط بوده اند، باید تست داده و خود را قرنطینه نمایند که با انجام این کار در صورت ابتلای احتمالی هم از شیوع ویروس و مبتلا کردن سایرین پیشگیری نموده اند.

دکتر طاهری تاکید نمود: 75 درصد از بیماران کرونایی استان همدان مبتلا به ویروس نوع دلتا هستند که قدرت سرایت پذیری زیاد این ویروس مقدار متوفیان به ویژه در افراد مستعد (بیماران زمینه ای) را افزایش داده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه به تازگی چند مرکز تازه برای تزریق واکسن کرونا در استان راه اندازی شده است، گفت: ارسال پیامک برای مراجعه افراد به منظور تزریق واکسن کرونا حذف شده و از این پس گروه های هدف با مراجعه به سایت می توانند نسبت به انتخاب و معین مکان، زمان و ساعت تزریق واکسن اقدام می نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1747

به "مهمترین راه انتقال ویروس دلتا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهمترین راه انتقال ویروس دلتا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید