مضرات بعضی مُسکن هایی که برای درد مزمن تجویز می شوند

به گزارش سفر به کیش، نتایج یک آزمایش جدید نشان می دهد بعضی داروهای مُسکن از قبیل آسپرین در تسکین دردهای مزمن بیش از اینکه مفید باشند، آسیب زننده هستند.

مضرات بعضی مُسکن هایی که برای درد مزمن تجویز می شوند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، در این آنالیز آمده است: مسکن هایی از قبیل ایبوپروفن، آسپرین و بر پایه مخدرها ممکن است بیش از مفید بودن آسیب زننده باشند و به همین دلیل نباید برای تسکین دردهای مزمن تجویز شوند.

کارشناسان موسسه ملی سلامت و مراقبت عالی (Nice) در انگلیس اظهار داشتند: شواهدی وجود ندارد که نشان دهد داروهای رایج تجویز شده برای دردهای مزمن اولیه، تغییری در کیفیت زندگی فرد، تسکین درد و ناآرامی های روانی ایجاد کند اما شواهدی بدست آمده که حاکی از مضرات این دسته از داروها از جمله اعتیادآور بودن آنهاست.

نیک کاسکی، از کارشناسان این موسسه گفت: درحالیکه بیماران انتظار دارند که تشخیص صحیح و درمانی موثر ارائه گردد، پیچیدگی عارضه درد مزمن که خود می تواند یک بیماری تلقی گردد به این مفهوم است که پزشکان عمومی و متخصصان کنترل آن را بسیار چالش برانگیز می دانند.

همچنین به گفته کارشناسان، این عدم تطابق میان انتظارات بیمار و نتایج درمان بر روابط بین متخصصان سلامت و بیماران تاثیر گذاشته و پیامد احتمالی آن، تجویز داروهای بی تاثیر و بعضا مضر برای سلامتی است.

درد اولیه مزمن به خودی خود یک بیماری است که نمی توان با تشخیص دیگر یا به عنوان علامتی از یک بیماری زمینه ای مورد توجه قرار گیرد. این بیماری با پریشانی عاطفی و ناتوانی عملکردی از جمله درد گسترده مزمن و درد مزمن اسکلتی - عضلانی معین می گردد.

به گزارش روزنامه گاردین، به گفته کارشناسان باید به افراد مبتلا به این عارضه برنامه های ورزشی گروهی یا حتی بعضی انواع روان درمانی توصیه گردد. همچنین بعضی انواع داروهای افسردگی برای مبتلایان به درد مزمن اولیه توصیه می گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1141

به "مضرات بعضی مُسکن هایی که برای درد مزمن تجویز می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مضرات بعضی مُسکن هایی که برای درد مزمن تجویز می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید