فیلم های ایرانی معرفی شده به جشنواره ورزشی میلان

به گزارش سفر به کیش، تهران (پانا) - دبیر جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی ایران از حضور 10 اثر از ایران در سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم های ورزشی میلان اطلاع داد.

فیلم های ایرانی معرفی شده به جشنواره ورزشی میلان

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش ایسنا، سیدمجتبی علوی اظهار کرد: سونامی به کارگردانی میلاد صدرعاملی در بخش فیلم بلند، بهمن عزیزم به کارگردانی مصطفی پورمحمدی، سریک به کارگردانی بهاره افشاری، شهسوار به کارگردانی علی شاه محمدی، آبی به رنگ آسمان به کارگردانی امیر رفیعی، من یک پرنده هستم به کارگردانی عابدین محمدی و آن سوی حصار به کارگردانی آرمان قلی پور در بخش مستند بلند و نیمه بلند، درخت زیتون سعد به کارگردانی احمد زائری و همه با هم به کارگردانی مهدی یوسفعلی در بخش فیلم کوتاه و جنگل دامون به کارگردانی هادی امیری و رها فرجی در بخش پویانمایی جشنواره جهانی فیلم های ورزشی میلان 2020 به نمایندگی از سینمای ایران حضور خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی ایران بنا بود اسفندماه 98 برگزار گردید، گفت: شیوع کرونا مراسم اختتامیه را لغو کرد اما تصمیم داریم به زودی و با اخذ مجوزهای لازم مراسم انتهای را در محیط ایمن و با رعایت پروتکل ها برگزار کنیم.

علوی با بیان اینکه این جشنواره از معدود جشنواره هایی است که در بخش خصوصی و بدون بودجه دولتی توسط موسسه فرهنگی هنری خانه خیام در سه دوره گذشته برگزار گردیده است و چنانچه از حمایت متولیان حوزه ورزش و سینما بهره مند نباشد عملا به تعطیلی کشانده می گردد، اظهار کرد: تفسیر و نگرش اشتباه از عدم تصدی گری دولت، عاملی برای حذف نگاه حمایتی و هدایتی ارگان ها و نهادهای متولی بوده که متأسفانه آسیب جدی به فرایند اجرایی این رویداد وارد نموده است، در حدی که حتی اکنون تمدید عضویت ایران در فدراسیون جهانی FICTS نیز با موانعی روبرو شده است.

وی توضیح داد: اگر کمیته ملی المپیک به عنوان صاحب امتیاز جشنواره فیلم های ورزشی ایران و وزارت ورزش و جوانان برای پرداخت حق عضویت ایران در فدراسیون جهانی FICTS حمایت ننمایند، ممکن است عضویت ایران در این نهاد بین المللی معلق گردد و علاوه بر از دست دادن کرسی بین المللی و نمایندگی کشورهای آسیایی، دیگر فیلمی از ایران نیز در جشنواره جهانی میلان پذیرش نگردد.

دبیر جشنواره فیلم های ورزشی ایران با اشاره به اینکه این جشنواره به عنوان یکی از 16 پایگاه جهانی و میزبان 28 کشور آسیایی و منطقه برای ورود به جشنواره جهانی میلان مورد توجه فیلمسازان و سینماگران این کشورها است و با توجه به صندلی بین المللی این جشنواره و استقبال از آن، آثاری از کشورهای اروپایی و دیگر کشورها نیز مهمان این رویداد هستند. توضیح داد: امیدواریم در مدت زمان باقی مانده تا برگزاری جشنواره جهانی میلان (آبان ماه 1399)، کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان به این جشنواره و همچنین اهمیت حفظ کرسی بین المللی ایران در مقر فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی (FICTS) بیش از پیش توجه نمایند.

علوی اضافه نمود: باید از حمایت های سازمان صداوسیما و احسان شیعه در مدت تصدی سمت مدیریت شبکه ورزش از جشنواره فیلم ورزشی تقدیر کرد و امیدوارم آقای معتضدی که به تازگی به سرپرستی شبکه ورزش منصوب شده اند نیز حمایت از این رویداد را در برنامه داشته باشند؛ همچنین لازم می دانم از توجه حسین انتظامی، رئیس سازمان سینمایی به جشنواره فیلم ورزشی ایران قدردانی کنم و امیدوارم کم لطفی از سوی بعضی نهادها به این رویداد انتها یابد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1156

به "فیلم های ایرانی معرفی شده به جشنواره ورزشی میلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم های ایرانی معرفی شده به جشنواره ورزشی میلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید