فیلیپین، کشور جزیره ها (تور ارزان فیلیپین)

به گزارش سفر به کیش، فیلیپین مقصد مناسبی است برای آنهایی که می خواهند به تلفیقی از مدرنیته و سنت سفر نمایند. این کشور با جاذبه های توریستی زیادی که دارد در گوشه ای از جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است، جایی که هیچ مرز زمینی مشترکی با دیگر کشورها ندارد.

فیلیپین، کشور جزیره ها (تور ارزان فیلیپین)

برای دیدن زیباترین کشور جنوبی شرقی آسیا با تور ارزان فیلیپین همراه باشید. و از مانیل شهری زیبا در فیلیپین دیدن کنید.

از آنجائیکه کشور فیلیپین سال ها مستعمره اسپانیا بوده است، نام آن از پادشاه اسپانیایی به نام فیلیپ دوم گرفته شد. نام اصلی این کشور در ابتدا las islas filipinas به معنی جزایر فیلیپ بوده است.

به لحاظ جغرافیایی فیلیپین در غرب اقیانوس آرام، بین دریای جنوبی چین و دریای فیلیپین قرار گرفته است. از آنجایی که این سرزمین مملو از جزیره های کوچک و بزرگ است، دارای خطوط ساحلی زیادی است.

به لحاظ آب و هوایی، این سرزمین به دلیل نزدیکی به خط استوا دارای شرایط گرمسیری و مرطوب است. گرم ترین ماه ها در فیلیپین از ماه مارچ تا می است. ماه های سرد نیز از نوامبر تا فوریه آغاز می شوند. از ماه جون تا اکتبر در فیلیپین باران با طوفان های موسمی همراه است. همین بارش باران، جنگل های سرسبز استوایی در این منطقه را رقم زده است.

در فیلیپین فرهنگ های مختلفی به چشم می خورد. بعضی از مردم در شهرهای کوچکتر هنوز به آداب و سنت های دیرینه خود پایبند هستند. همین حفظ زندگی سنتی، گردشگران زیادی را برای تماشای سبک زندگی بومی ها و مراسم های سنتی به فیلیپین می کشاند.

در فیلیپین خواهید دید:

مانیل

مانیل نام مرکز فیلیپین است که در ساحل شرقی خلیج مانیل و در مصب رودخانه پاسنگ قرار گرفته است. این شهر قلب تجارت فیلیپین است. مانیل دارای اقوام و نژادهای مختلفی است که تاثیر این تفاوت فرهنگی را به خوبی از فرهنگ و مذهب آن می توان فهمید. می گویند مانیل دروازه ای است به آسیای جنوب شرقی، شهری پر جمعیت که هر روز آسمانخراشی یه آسمانش اضافه می گردد. فضای این شهر مدرن روز به روز در حال توسعه است.

کلیسای سن آگوستین

این کلیسای زیبا و معروف به وسیله دولت وقت اسپانیا ساخته شد. این بنا به قدری مستحکم است که در زمان جنگ تنها سقف آن تا حدی تخریب شد. تاریخ ساخت این بنا به حدود چهار صد سال پیش می رسد. سن آگوستین در حال حاضر قدیمی ترین کلیسای سنگی فیلیپین است. به روی در های چوبی ورودی اصلی آن، کنده کاری های نفیس و زیبایی دیده می گردد. معماری سالن داخلی، تحت تاثیر معماری مکزیکی است که به شکل یک صلیب لاتین نمایان شده است. سقف کلیسا نیز به وسیله هنرمندان ایتالیایی نقاشی شده است.

دژ سانتیاگو

تا چشم کار می نماید در این دژ معماری قرون وسطایی به چشم می خورد. این دژ نظامی اسپانیایی بوده است. به این دژ، معبد آزادی نیز می گویند. در اینجا پارکی با یک کمپانی تئاتر واقع شده است که نمایش های سنتی و مدرن اجرا می نماید.

کلیسای جامع

کلیسای جامع متروپلین مانیل، کلیسای جامع باسیلیکای کاتولیک رومی مانیل و قلمرو مذهبی اسقف اعظم است. این کلیسای دیدنی در فیلیپین از زمان تاسیس بارها آسیب دیده است و چندین بار نیز تخریب شده است. ششمین ساختار کنونی آن در سال 1958 ساخته شد. این کلیسا در نهایت در سال 1981 به دستور پاپ جان پل دوم به عنوان کلیسای جامع شناخته شد. می گویند این کلیسا هدیه ای به مریم مقدس و پیروان اوست.

شهر باگویو

از آنجائیکه این شهر دارای آب وهوایی خنک است، به آن مرکز تابستانی فیلیپین می گویند. به این شهر، شهر کاج های نیز گفته می گردد، چرا که دارای درختان کاج بسیاری است. یکی از ویژگی های باگویو در کنار منظره ها طبیعی آن وجود باغ های توت فرنگی، امکان تفریحاتی چون اسب سواری و سه چرخه سواری است. باگیو پارک ها و منظره ها طبیعی زیبایی دارد که به خوبی نگه داری شده اند. در ماه فوریه فستیوال گل ها که دیدنی است در این شهر برگزار می گردد. پارک دیدنی burnham در اینجا واقع شده است.

پارک burnham

ساگادا و تابوت های معلق

ساگادا یک استان کوهستانی است که در شمال مانیل قرار گرفته است. این منطقه به دلیل جنگل های کاج و دیواره های سنگی قدیمی معروف است. اما یکی از ویژگی های خاص این منطقه، وجود تابوت هایی است که از کوه آویزان شده اند.این دهکده منبع فرهنگ ایفوگائو است که تا به امروز زنده و سالم مانده است. مردم قوم ایگوروت در ساگادا که ریشه 2 هزار ساله در این منطقه دارند، جسد نزدیکان خود را در درون تابوت هایی قرار داده و آن تابوت ها را با میخ به صخره های نزدیک به محل زندگی شان آویزان می نمایند.

ifugao

روستای بانائوئه در ifugao قرار داد. گردشگران در این منطقه کوهستانی می توانند از جیپ سواری و تماشای مزارع معروف پلکانی برنج فیلیپین لذت ببرند. اگر به این منطقه رفتید، پیشنهاد می کنیم پیاده روی در اینجا را از دست ندهید. قدم زدن در این منطقه حال و هوایتان را عوض خواهد نمود.

مزارع پلکانی برنج

سواحل بوراکای

بوراکای نام جزیره ای کوچک است که در قلب مجمع الجزایر فیلیپین قرار گرفته است. طول این جزیره گرمسیری تنها هفت کیلومتر است. اما از آنجایئکه دارای سواحل زیبا، جاذبه های طبیعی و اقامت گاه های مجلل است، گردشگران زیادی به تماشای آن می فرایند. جالب است بدانید که بوراکای میزبان یک سری رقابت های ورزشی است که از آن با عنوان Asian Games Centennial Festival یاد می نمایند. در سواحل این جزیره غواصی، کایت سواری و...ده های هیجان ورزش های آبی در انتظار شما هستند.

موزه زنده موتاگ

این موزه در واقع به نوعی یک پارک طبیعی و موزه روستایی است که وقتی قدم به آن می گذارید با زندگی و حال و هوای بومی های فیلیپین آشنا می شوید. مردمی را خواهید دید که مشغول برنج کاری و فعالیت های بومی هستند. شما هم می توانید در کنار آنها از برنج کاری و فعالیت های بومی و محلی لذت ببرید.

تپه های شکلاتی

به مجموعه تپه های یک شکلی که در جزیره بُهُل در کشور فیلیپین قرار دارند تپه های شکلاتی می گوdند. این تپه ها شکل مخروطی همسان و مرتفع دارد. تعداد این تپه ها بیش از هزار و پانصد عدد است. این تپه ها پوشیده از گیاهان و درختان هستند که در فصول کم آب به رنگ قهوه ای در می آیند. تپه های شکلاتی در لیست آثار طبیعی ملی اصلی این کشور به حساب می آیند. دولت این کشور در صدد آن است تپه های شکلاتی را در لیست میراث جهانی طبیعی یونسکو نیز ثبت کند.

کلیسای Minore del Santo Nino

این کلیسای بزرگ و قدیمی که ساخت آن به حدود ششصد سال پیش می رسد از قدیمی ترین بناهای مذهبی فیلیپین است. در این کلیسا مجسمه ای از سانتو نینو یا کودک مقدس را در خود جای داده است. این مجسمه با طلا و سنگ های قیمتی تزئین شده و در جعبه ای شیشه ای قرار گرفته است. موزه این کلیسا راوی تاریخ مسیحیت در سبو است. وسایل قدیمی مانند لباس کشیش ها، رداها و... طی قرن ها در این موزه نگه داری می شده است.

جزیره شن های سفید Siquijor

یکی دیگر از جاذبه های کشور فیلیپین جزیره شن های سفید Siquijor است. جزیره ای که همان طور که اسمش پیداست سواحل آن مملو از شن های سفید است. در این جزیره، دور از شلوغی و هیاهو می توانید از آرامش و زیبایی آن لذت ببرید.

شهر سبو

شهر بندری سبو یکی از معروف ترین شهرهای فیلیپین است که بعد از مانیل دومین شهر بزرگ این کشور به شمار میرود. بزرگ ترین بندر فیلیپین در سبو واقع شده است. شهر سبو به ملکه جنوب معروفیت دارد و در ساحل شمالی جزیره سبو واقع شده است. بناهای قدیمی و تاریخی و کلیساهای مستمره اسپانیایی جلوه ای زیبا به این شهر داده اند. جاذبه های طبیعی و تاریخی این شهر جهانگردان زیادی را به تماشای خود می کشانند.

در نهایت اگر راهی فیلیپین هستید، توصیه می کنیم صرف غذاهای سنتی و دریایی و فعالیت های چون غواصی در سواحل این کشور را از دست ندهید.

تهیه و تدوین: تحریریه خبرنگاران

لطفا در نشر دانسته های خود کوشا باشید.

برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.

منبع: دالاهو
انتشار: 17 شهریور 1401 بروزرسانی: 17 شهریور 1401 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 2127

به "فیلیپین، کشور جزیره ها (تور ارزان فیلیپین)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلیپین، کشور جزیره ها (تور ارزان فیلیپین)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید