فرمانده ارشد چین خواهان آمادگی برای جنگ با آمریکا شد خبرنگاران

به گزارش سفر به کیش، یک مقام ارشد نظامی چین خواستارافزایش بودجه نظامی ارتش این کشورجهت جنگ محتمل با ایالات متحده شد.

فرمانده ارشد چین خواهان آمادگی برای جنگ با آمریکا شد خبرنگاران

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، یک مقام ارشد نظامی چین خواهان افزایش هزینه های نظامی برای آمادگی نبرد محتمل با ایالات متحده شده است.

به نوشته روزنامه دیلی میل ژنرال ژئو گیلیان که پس از رئیس جمهور چین دومین فرمانده نیروهای مسلح این کشور محسوب می گردد، گفت که چین باید خود را برای دام توسیدید آماده کند.

منظور از دام توسیدید که یک دانشمند علوم سیاسی آمریکایی آن را مطرح نموده، شرایطی است که هنگام جایگزین شدن یک قدرت جهانی جدید به جای قدرت قبلی، جنگ اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.

این مقام ارشد نظامی چین گفت: با توجه به دام توسیدید و مسائل مرزی، ارتش باید توسعه توانمندی هایش را سرعت ببخشد.

وی اضافه نمود: باید در روش ها و توانایی های رزمی پیشرفت هایی داشته باشیم و زیربناهای مناسب را برای نوسازی نظامی ایجاد کنیم.

وی که خواهان افزایش بودجه نظامی چین است گفت که چین به زودی جای آمریکا را از لحاظ قدرت مالی اول جهان خواهد گرفت.

وانگ یی وزیر امور خارجه چین نیز به تازگی به جو بایدن رئیس جمهور آمریکا هشدار داد تا از خطوط قرمز چین مانند مناقشه تایوان عبور نکند.

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا نیز به تازگی در یادداشتی به برنامه ها و قابلیت های توسعه نظامی برای دفع تهدید چین را به عنوان یک اولویت اصلی نظامی اشاره نمود.

بعضی تحلیلگران امور نظامی نیز از کوشش های چین در توسعه قابلیت های موشک های قاره پیما از سیلوهای زیرزمینی برای مقابله جهت حملات محتمل هسته ای آمریکا خبر دادند. هانس کریستنسن تحلیلگر آمریکایی عضو فدارسیون دانشمندان آمریکا گفت که چین در حال توسعه قابلیت پرتاب موشکهای بالستیک پیشرفته قاره پیما (ICBM) از سیلوهای زیرزمینی است تا به سرعت برابر حمله هسته ای محتمل واکنش نشان دهد.

این کارشناس آمریکایی این اظهار نظر را پس از تجزیه و تحلیل عکس های ماهواره ای که اخیرا به دست آورده، اعلام کرد. به گفته وی، این تصاویر نشان می دهد که چین به دنبال مقابله با تهدید فزاینده از سوی آمریکاست.

این تحلیلگر اضافه نمود که بر اساس تصاویر ماهواره ای، چین دستکم ساخت 16 سیلوی زیرزمینی را در یک منطقه عظیم آموزش موشکی نزدیک جیلانتای در شمال این کشور شروع نموده است. به نظر می رسد تقریبا تمام سیلوهای ردیابی شده برای استقرارموشک قاره پیمای دانگ فنگ-41 ارتش چین طراحی شده که قادر به هدف قرار دادن آلاسکا و بسیاری از قاره آمریکا هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1575

به "فرمانده ارشد چین خواهان آمادگی برای جنگ با آمریکا شد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمانده ارشد چین خواهان آمادگی برای جنگ با آمریکا شد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید