عراق، بسته شدن اکانت توئیتر خزعلی، جزئیات جنایت هولناک عناصر نفوذی در میدان الوثبه بغداد

به گزارش سفر به کیش، اقدام توئیتر در بستن اکانت رهبر گروه عصائب اهل الحق، ملاقات نماینده جدید اتحادیه اروپا با حکیم و جنایت هولناک قتل یک نوجوان توسط افراد ناشناس در میدان الوثبه بغداد و احتمال تحریم عبدالمهدی از سوی آمریکا از جمله خبرهای مربوط به عراق است.

عراق، بسته شدن اکانت توئیتر خزعلی، جزئیات جنایت هولناک عناصر نفوذی در میدان الوثبه بغداد

از سفر با تور پاتایا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع عراقی از بسته شدن اکانت توئیتر شیخ قیس خزعلی رهبر گروه عصائب اهل الحق اطلاع دادند.

این در حالی است که قیس الخزعلی در آخرین توئیت خود نوشته بود : تا کی آشوب ، عدم وجود قانون ، ضعف نیرو های امنیتی ، آزادی حمل سلاح و گسترش شبه نظامیان جنایتکار ادامه خواهد یافت ؟!

خبر دیگر اینکه بعضی منابع اعلام کردند که محمد شیاع سودانی احتمالا گزینه نهایی مجلس برای انتخاب نخست وزیر موقت خواهد بود. این در حالی است که یک منبع نزدیک به جریان صدر با این گزینه مخالفت نموده است.

دیگر نماینده جدید اتحادیه اروپا در عراق با سید عمار حکیم رهبر جریان حکمت ملی از دیگر تحولات مربوط به عراق است.

یک حادثه دلخراش در میدان الوثبه بغداد؛ اقدام عناصر مشکوک در قتل یک نوجوان و آویزان کردن وی از تیربرق

شاید دردناکترین عکس امروز شبکه های اجتماعی و رسانه ای عراق قتل هولناک یک نوجوان توسط افراد ناشناس در میدان الوثبة بغداد و آویزان کردن وی از تیر برق بود. ویدئوی غیرانسانی حاوی تصاویر دلخراش نشان می دهد که چگونه افرادی که دست به قتل آن شخص نوجوان زدند و او را از منزلی که می گویند در بالای آن قرار داشت و به سمت آنها تیراندازی می نموده خارج می نمایند و به سمت محل اعدام می برند و به طرز فجیعی وی را به قتل می رسانند.

صرف نظر از روایت های مختلف، کشتن این نوجوان و آویزان کردن وی از تیر چراغ برق و حلقه زدن ده ها معترض به گرد وی و تماشای این صحنه وحشتناک یک جنایت وحشیانه و ضد انسانی است که واکنش گروه ها و شخصیت های مختلف را به دنبال داشته و خواستار شناسایی و تحویل عاملان ارتکاب این جنایت هولناک شده اند.

عبدالکریم خلف سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق گفته است : شخص کشته شده نوجوان 16 ساله ای به نام هیثم علی اسماعیل است که بعضی معترضان در میدان الوثبه روبروی منزلشان جمع می شدند، به همین دلیل تنشی بین معترضان و این شخص نوجوان صورت مى گیرد و این شخص با اسلحه خود چند تیر هوایی شلیک مى کند . سپس بعضی از معترضان وارد خانه وی مى شوند او را مى کشند و جسد وی را آویزان مى نمایند .

فراکیسون جریان حکمت ملی به رهبری حکیم بر ضرورت بیرون راندن افراد نفوذی از میان تظاهرات نمایندگان تاکید نمود و از دستگاه قضایی خواست قاتلان و جنایتکاران را محاکمه کند.

این فراکسیون توضیح داد باید خرابکارانی که خواستار وارد کردن کشور به حمام خون هستند، دستگیر شوند.

این فراکسیون اضافه نمود آنچه در میدان الوثبه رخ داد، مستلزم حمایت جدی از تظاهرات نمایندگان مسالمت جو از ظلم و جنایت عناصر نفوذی است.

صالح محمد العراقی از نزدیکان مقتدی صدر رهبر جریان صدر در واکنش به جنایت میدان الوثبه بغداد گفته است اگر ظرف 48 ساعت تروریست هایی که این جرم را مرتکب شدند، تحویل دستگاه قضایی نشوند، نیروهای کلاه آبی از میدان التحریر عقب نشینی خواهند کرد.

سلام الشمری عضو مجلس ائتلاف سائرون وابسته به جریان صدر روز پنجشنبه از تظاهرات نمایندگان مسالمت آمیز خواست تا نفوذی ها را از صفوف خود خارج نمایند و آنها را در آنچه که امروز در مرکز بغداد در میدان الوثبه رخ داده مبری بدانند.

این در حالی است که تظاهرات نمایندگان میدان التحریر تاکید نمودند: آنچه در میدان الوثبة رخ داد جنایتی است که تظاهرات نمایندگان و بشریت آن را محکوم می نمایند.

احتمال تحریم عبدالمهدی از سوی آمریکا

العربی الجدید چاپ لندن نوشته است که قرار است تحریم های جدیدی علیه مقامات عراقی به اتهام سرکوب تظاهرات، وارد کردن خسارت به اموال عمومی و تعامل با ایران اعمال گردد که نام عادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق نیز در این فهرست وجود دارد.

انفجار در شرق بغداد

شبکه الفرات از انفجار دو بمب دست ساز در شرق بغداد اطلاع داد که تلفاتی هم به جا گذاشته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 614

به "عراق، بسته شدن اکانت توئیتر خزعلی، جزئیات جنایت هولناک عناصر نفوذی در میدان الوثبه بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، بسته شدن اکانت توئیتر خزعلی، جزئیات جنایت هولناک عناصر نفوذی در میدان الوثبه بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید