طرح ساماندهی کنکور به هیات دولت رفت

به گزارش سفر به کیش، وزیر علوم گفت: روز گذشته گزارش طرحی را در ارتباط با ساماندهی کنکور به هیات دولت ارائه کردیم که مورد حمایت نهاده شد.

طرح ساماندهی کنکور به هیات دولت رفت

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، جلسه 148 ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور سه شنبه 28 اردیبهشت ماه در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار گردید.

منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در این جلسه گفت: بحث افزایش 25 درصد حقوق در حال اجراست و در قانون ذکر شده که این درصد افزایش نباید بیشتر از دو و نیم میلیون تومان باشد؛ دانشگاه ها در حال صدور حکم هستند. روش اعمال این افزایش حقوق در تراز منفی ایجاد شده از آن حل شده، ولی مشکل سقف 32 میلیون و 700 هزار تومان مطرح بوده که تعداد کمی از اعضای هیأت علمی درگیر این موضوع می شوند.

وی اضافه نمود: ولی مکاتبه شده تا بحث فوق العاده مدیریت را از افزایش حقوق مستمر جدا گردد تا کسری کمتر گردد. بحث همسان سازی جز تبصره 2 قانون بودجه است و یک موضوع خاص خودش را دارد و نیازمند تدوین دستورالعمل اجرایی بود که انجام شد و چون باید با سازمان برنامه و بودجه و آنچه در وزارت بهداشت اجرایی می گردد همسان گردد، در اولین فرصت اجرا خواهد شد.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری اضافه نمود: سازمان برنامه و بودجه با تأمین اعتبار همسان سازی موافقت کردند و از آن ها تشکر می کنیم. وزارت علوم قریب سه سال پیگیر این موضوع بود. اما مسئله ای که وجود دارد در همسان سازی به دانشگاه های غیردولتی و مراکز پژوهشی توجه نشده که ناشی از پرداخته نشدن به یک عبارت است و چون در آخرین لحظات تصویب شد زمان اصلاح آن وجود نداشت. اما به دنبال اصلاح آن هستیم و پاسخ به اصلاح نیز تا به امروز مثبت بوده است، ولی اینکه به دانشگاه های غیردولتی واحد هایی که از منابع دولتی استفاده نمی نمایند تأثیر خواهد داشت قطعی است.

غلامی درباره مباحث مربوط به کنکور در هیأت دولت توضیح داد: روز یکشنبه گزارشی را به هیأت دولت گزارش دادیم و هیأت دولت از طرح ارائه شده به شورای عالی حمایت کردند و مقرر شد آنالیز آن با دستور رئیس جمهور در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1645

به "طرح ساماندهی کنکور به هیات دولت رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح ساماندهی کنکور به هیات دولت رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید