طرح اعطای نشان ابوالحسن خان صبا و عیسی خان بهادری برگزار می گردد

به گزارش سفر به کیش، تهران (پانا) - طرح اعطای نشان ویژه ابوالحسن خان صبا و عیسی خان بهادری برای تجلیل از مقام شامخ فعالان عرصه آموزش هنر در هنرستان های هنرهای زیبا از سال 1400 شروع می گردد.

طرح اعطای نشان ابوالحسن خان صبا و عیسی خان بهادری برگزار می گردد

سید مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اعلام این خبر گفت: به منظور پاسداشت معلمان اموزش هنر و هنرآموزان نشان استاد ابوالحسن خان صبا در حوزه موسیقی و استاد عیسی خان بهادری در حوزه هنرهای تجسمی اعطا می گردد. این نشان به دلیل نقش موثر و ارزشمند استاد ابوالحسن خان صبا و عیسی خان بهادری به نام این دو هنرمند و استاد هنر نامگذاری شده است.

حسینی اضافه کرد: اعطای نشان ویژه ابوالحسن خان صبا و عیسی خان بهادری از سال جاری به مناسبت هفته معلم برگزار توسط دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری معاونت هنری می گردد و در هر کدام از رشته های موسیقی و هنرهای تجسمی به یک هنرآموز هنرستان هنرهای زیبا اعطا می گردد و با تدوین آیین نامه ای برای این نشان، سایر رشته های هنری نیز در سال های آینده به این طرح اضافه کرده می گردد.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت و ضرورت آموزش هنر گفت: آموزش هنر عرصه مهمی است که بیش از 100 سال در کشور ما سابقه دارد و مدارسی که برای آموزش موسیقی و هنرهای تجسمی بیش از یک قرن پیش راه اندازی شد، پایه و اساس تاسیس هنرستان های موسیقی و هنرهای زیبا شد. هنرستان هایی که به عنوان مراکز مهم آموزش هنر نوجوانان بخش مهمی از تاریخ آموزش هنر را رقم زدند. آموزش هنر در هنرستان ها از نظر محتوا، هنرآموزان، انتخاب هنرجویان و شیوه آموزش قابل تامل و آنالیز است و بسیاری از فارغ التحصیلان هنرستان ها امروز از هنرمندان موثر، خلاق و جریان ساز هنر هستند که اگر پژوهشی با روش علمی و با توجه به شرایط فرهنگی، اجتماعی و مالی کشور در این زمینه انجام گردد، نقش هنرستان ها در آموزش هنر و مهارت و معرفت هنری هنرمندانی که در این مراکز آموزش دیده اند، روشن خواهد شد. آموزش های هنری حلقه وصل گذشته و آینده است و بر همبستگی فرزندان کشور بر محور فرهنگ و حفظ اصالت ها و ارزش ها می افزاید. بدین ترتیب آموزش فرآیند حساس و تأمل برانگیزی است که ضرورت التفات به آن تضمین گر ادامه راه روشن هنر است.

حسینی در ادامه گفت: ساماندهی و توسعه کمی و کیفی هنرستان ها با توجه به پیشینه درخشان و تاثیر آنها در آموزش هنر در این دوره مورد توجه نهاده شد و تعداد هنرستان های هنرهای زیبا در استان های مختلف کشور به 50 هنرستان رسید. اعطای نشان به هنرآموزان هنرستان های هنرهای زیبا نیز بیانگر موضوع آموزش هنر و پاسداشت معلمان هنر و هنرآموزان است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1605

به "طرح اعطای نشان ابوالحسن خان صبا و عیسی خان بهادری برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح اعطای نشان ابوالحسن خان صبا و عیسی خان بهادری برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید