دلایل نتایج دور از انتظار سپاهان چیست؟

به گزارش سفر به کیش، یک پیشکسوت فوتبال می گوید سپاهانی ها باید نحوه تمرینات خود را تغییر دهند.

دلایل نتایج دور از انتظار سپاهان چیست؟

حسین چرخابی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره شکست ذوب آهن مقابل پرسپولیس اظهار کرد: ذوب آهن بد بازی نکرد و از نظر آمار و ارقام هم به پرسپولیس نزدیک بود. انتقاد من از مربی دروازه بانان ذوب آهن است. او باید یک نگاه کارشناسی روی گل اولی که دروازه بان ذوب آهن دریافت کرد، داشته باشد. آیا جایگیری دروازه بان درست بود؟ نحوه ایستادنش چگونه بود؟ کدام دروازه بانی 90 درجه نسبت به خط عرضی می ایستد؟ تا موقعی که بازی مساوی بود، هیچ چیز خاصی در بازی وجود نداشت و هیچ کدام رجحان نداشتند.

او ادامه داد: به نظر می رسید این بازی در شرایط عادی با تساوی بدون گل به انتها برسد اما پارسا جعفری واکنش بدی داشت. نباید متمایل به تیر یک می شد و 90 درجه به سمت خط عرضی می ایستاد و این دو حرکت کاملا اشتباه بود. حتی اگر این توپ را رها می کرد، این توپ به بیرون می رفت. این مسائل حتما باید در تمرینات گفته گردد و به او یاد بدهند. اگر این ها را نگوییم این اشتباهات ادامه پیدا خواهد نمود. بعد از آن هم شیرازه ذوب آهن به هم ریخت و پرسپولیسی ها هم با به دست آوردن یک پنالتی گل دوم را زدند و پیروز شدند. در این بازی می شد با یک امتیاز از تهران خارج شوند اما بازی را از دست دادند.

این پیشکسوت فوتبال درباره عملکرد مهدی تارتار تا این هفته از رقابت ها گفت: باید به تیم ذوب آهن نگاه کرد چون در حال حاضر جایگاه این تیم نسبت به فصل گذشته بهتر است. یادمان باشد که ذوب آهن بد بازی نمی نماید و در بازی های گذشته خوب کار نموده اند. مطمئن باشید هر کسی جای تارتار بیاید چیزی تغییر نمی نماید چون تماشاگران متعصب باید به بودجه ای که باشگاه برای تیم هزینه نموده است هم نگاه کند. با تغییر سرمربی همان اتفاقات سال های گذشته تکرار می گردد.

او درباره شکست سپاهان مقابل پیکان اعلام کرد: بعضی مسائل در تیم وقتی ادامه دار باشد چنین شرایطی پیش می آید. به نظرم نحوه تمرینات تیم باید کاملا تغییر کند. آن ها دو مشکل خیلی بزرگ دارد. خیلی راحت گل می خورد و خیلی مشکل گل می زند. موقعیت های زیادی خلق می نمایند اما آن ها را هدر می دهند. یا زمان ضربه زدن یا نوع ضربه زدن اشتباه است. این ها را فقط با نوع تمرین می توان درست کرد.

چرخابی بعلاوه با بیان این که گل زدن سخت ترین کار در فوتبال است و باید کار و تمرین مداوم کرد مطرح نمود: بدبین ترین افراد هم فکر نمی کردند سپاهان این بازی را ببازد اما دیدیم که تیمی که یک پارچه حمله می نماید و موقعیت سازی می نماید، اینگونه از پیکانی باخت که در نیمه دوم تنها یک موقعیت داشت و آن را تبدیل به گل کرد. ضمن این که من دروازه بان سپاهان را به هیچ وجه شش دانگ نمی دانم.

او درباره تقابل پیش روی سپاهان و پرسپولیس گفت: ما نمی توانیم بازی های گذشته را با این بازی مقایسه کنیم چون این بازی بسیار خاص است و حکم داربی را دارد. این بازی را باید به صورت جداگانه نگاه کنیم و مثل داربی مرکز چندان مربوط به عملکردشان نیست چون این بازی مخصوص خودش است. به نظر من اگر سپاهان بتواند مسائلش را حل نماید نتیجه خواهد گرفت. مثلا در خط دفاع پورقاز بارها جا ماند و در این مورد یک مشکل جدی وجود دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 فروردین 1401 بروزرسانی: 22 فروردین 1401 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 2002

به "دلایل نتایج دور از انتظار سپاهان چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل نتایج دور از انتظار سپاهان چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید