فریبا: برد استقلال در دربی، کمتر از قهرمانی لیگ نبود، پرسپولیس با توانایی اش قهرمان شد، اما بعضی آمارها طرفداران را بدبین کرد

به گزارش سفر به کیش، بهتاش فریبا، پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: به طرفداران استقلال تبریک می گویم و اگر ما جام لیگ برتر را نگرفتیم، اما این پیروزی ارزش قهرمانی لیگ برتر را داشت.

فریبا: برد استقلال در دربی، کمتر از قهرمانی لیگ نبود، پرسپولیس با توانایی اش قهرمان شد، اما بعضی آمارها طرفداران را بدبین کرد

بهتاش فریبا در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در مورد فزونی استقلال در نیمه نهایی جام حذفی مقابل پرسپولیس و راهیابی به فینال گفت: تعیین بود که بازی سختی خواهد بود و هر دو تیم به دنبال سنت شکنی بودند. در نیمه اول استقلال عملکرد خیلی خوبی داشت و تیم از نظر بدنی بسیار سرحال بود. تا زمانی که فرشید اسماعیلی را در زمین داشتیم، شرایط خوب پیش رفت و از نظر تاکتیکی و زیرساختی، استقلال توانسته بود عملکرد مناسبی از خود نشان دهد.

وی اضافه کرد: کاری به نحوه به ثمر رسیدن گل ها ندارم، اما با بیرون رفتن فرشید اسماعیلی، خط هافبک استقلال از تعادل افتاد و دچار اشکال شد و باعث شد بازی را به پرسپولیس بدهیم. آنها هم قهرمان لیگ هستند و مسلم بود که به راحتی از این فرصت استفاده نمایند. به نظرم پوشش ندادن خط دفاع از کناره ها و ارسال هایی که به روی دروازه آمد، باعث شد استقلال گل بخورد، آنها کامبک زدند و در نهایت که استقلال کامبک زد که کامبک در کامبک شد.

پیشکسوت باشگاه استقلال با بیان اینکه پیش از مسابقه پیش بینی نموده بود بازی به وقت های اضافه کشیده می گردد، گفت: پنالتی شانسی و 50 - 50 است که سیدحسین حسینی هم به خوبی پنالتی اول را گرفت. هر تیمی می تواند در پنالتی برنده باشد و البته این را بگویم که پنالتی دریافت کار آسان تری است تا پنالتی زدن. کار آنهایی که پنالتی می زنند، بسیار سخت است. دیدید که میلیچ چگونه پنالتی اش را زد و اگر رادوشویچ همان جا ایستاده بود، پنالتی را می گرفت.

فریبا با تمجید از عملکرد کادرفنی استقلال گفت: کادرفنی با شرایط سختی به این بازی رسید که از چهار دفاع وسط، سه نفر مصدوم بودند و تصمیم گیری و جایگزینی نفرات در این شرایط بسیار سخت است. اینکه دو هافبک خوب تیم را هم وسط بازی از دست بدهی، ادامه کار سخت می گردد و بازیکنان استقلال کار عظیمی انجام دادند. به طرفداران استقلال تبریک می گویم و اگر ما جام لیگ برتر را نگرفتیم، اما این پیروزی ارزش قهرمانی لیگ برتر را داشت. امیدوارم بچه ها در مشهد هم از تراکتور برتر باشند و قهرمان شوند. به کادرفنی و مدیریت باشگاه هم بابت این پیروزی تبریک می گویم.

وی در مورد اینکه آیا استقلال با عملکردی که در دربی داشت و شرایط نیم فصل دوم می تواند به موفقیت در فینال جام حذفی، رقابت های لیگ قهرمانان آسیا و همینطور فصل آینده امیدوار باشد یا نه، گفت: اگر قرار باشد متری برای موفقیت یک باشگاه در نظر بگیریم، باید همه شرایط را بسنجیم. باید ببینیم از وقتی کادرفنی جدید آمده بازیکنان چند وقت در اختیار تیم بودند. از وقتی مجیدی آمد، ما مصدوم و محروم و بازیکن کرونایی زیادی داشتیم. از بازی سپاهان به این طرف تقریباً تمام بازیکنان در اختیار فرهاد مجیدی بودند که بازهم چند مصدومیت پیش آمد.

مربی سابق تیم فوتبال استقلال ادامه داد: باید همه شرایط و بستری که آماده شده بود را در نظر بگیریم. با تمام وجود به نظرم کادرفنی استقلال خوب کار نموده، سهمیه آسیا را گرفته، دربی را برده است، اما برای سال بعد ضمن حفظ بازیکنان خوب این فصل، باید چهار پنج بازیکن درجه یک هم به خدمت بگیرند تا فصل آینده بهتر از این عمل نمایند. به نظرم فصل آینده برای استقلال بسیار مهم و سخت خواهد بود. فصل آینده تراکتور، سپاهان، پرسپولیس و همه تیم ها بهتر از این فصل هستند و شرایط سخت می گردد.

فریبا درباره اینکه عده ای قهرمانی این فصل پرسپولیس را اثرگذاری حضور چهار ساله برانکو در این تیم می دانستند و عده ای هم موفقیت ها را حمایت های بیرونی یا مسائل داوری و با عدم راهیابی پرسپولیس به فینال جام حذفی آیا بازهم باید از این حمایت ها صحبت کرد یا نه، گفت: اگر فکر کنیم آقای برانکو در این تیم نقشی نداشته، دروغ است و اتفاقاً او خیلی نقش داشته، اما یحیی گل محمدی به عنوان مربی جوان کارنامه خوبی از نظر کیفی دارد. من همواره بازی های شهر خودرو را که یحیی گل محمدی سرمربی اش بود نگاه می کردم. شاید اگر روزی تیم های عظیم هم بازی داشتند، بازی تیم یحیی را نگاه می کردم و از بازی شهر خودرو لذت می بردم. باید بگویم سرعت انتقال توپ از دفاع به حمله را هیچ تیمی مانند شهر خودرو یحیی گل محمدی نداشت.

وی با تمجید از یحیی گل محمدی گفت: یحیی یک مربی کاربلدی است، اما اینکه بگوییم همه موفقیت این فصل پرسپولیس هم به برانکو ربط داشته، اینطور نیست. همه این بردها را نباید به پای برانکو گذاشت و شاید او جزو تنها مربیان خارجی است که سه قهرمانی لیگ آورد، پایه موفقیت های پرسپولیس را او گذاشت، اما خیلی سخت است یک تیم قهرمان را هم تحویل بگیرید. همه از شما انتظار قهرمانی داشتند و کار یحیی گل محمدی هم خوب بود و تیم را هم قهرمان کرد. فصل آینده هم مسلماً تیمی خوب می بندد و فضای فوتبال ما در فصل آینده، به نظرم فضای خوبی خواهد بود.

پیشکسوت باشگاه استقلال در ادامه در واکنش به مسائل حاشیه ای که پیرامون موفقیت های چند فصل اخیر پرسپولیس وجود داشته است، اضافه کرد: در تیم پرسپولیس توانایی وجود دارد و این را نمی توان منکر شد. اصلاً بحثی مبنی بر عدم توانایی پرسپولیس نیست، اما خب وقتی یک سری آمارها نمایان شد، این ذهنیت به وجود آمد. مثلاً در ماجرای طارمی که با تیم ترکیه ای مسئله پیدا کرد، رئیس جمهور ما با نخست وزیر ترکیه موضوع را حل کرد، اما وقتی برای استراماچونی مشکل پولی به وجود آمد، اتفاقی رخ نداد.

فریبا در واکنش به این مسئله که در ماجرای استراماچونی هم پای وزارت امور خارجه، سفیر ایران در ایتالیا، رئیس بانک مرکزی و چند وزیر به مسئله باز شد تا پول استراماچونی را پرداخت نمایند، گفت: بله، اما مردم نتیجه حاصل شده را می بینند و حافظه شان بر این اساس شکل می گیرد و می گویند وزارت ورزش به پرسپولیس بیشتر رسیده است. مردم به این نگاه می نمایند که پس از پرداخت پول استراماچونی، نتیجه ای حاصل نشد. به هر حال این را نباید فراموش کنیم که هر چقدر دو تیم استقلال و پرسپولیس قوی شوند، فوتبال ملی ما هم قدرت می گیرد و نتایج بهتری حاصل می گردد.

وی اضافه کرد: همه ما زیر یک پرچم هستیم و باید برای موفقیت تیم ملی زحمت بکشیم و این مسئله حاصل نمی گردد، مگر اینکه گروه های ورزشی مختلف برای پویایی تیم ملی، دست به دست هم دهند. باشگاه ها باید قوی باشند و از سوی فدراسیون حمایت شوند، اما می بینیم که برخلاف باشگاه های رقیب ما در آسیا که به خوبی از سوی فدراسیون کشورشان حمایت می شوند، هیچ حمایتی از نمایندگان مان در آسیا صورت نمی گیرد. استقلال، پرسپولیس، سپاهان و شهر خودرو چهار نماینده ما هستند و باید راهی آسیا شوند و حالا مشکلاتی دارند، اما حمایتی از آنها نمی گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1188

به "فریبا: برد استقلال در دربی، کمتر از قهرمانی لیگ نبود، پرسپولیس با توانایی اش قهرمان شد، اما بعضی آمارها طرفداران را بدبین کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فریبا: برد استقلال در دربی، کمتر از قهرمانی لیگ نبود، پرسپولیس با توانایی اش قهرمان شد، اما بعضی آمارها طرفداران را بدبین کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید