خیزش گرد و خاک در جنوب تهران، وقوع توفان های لحظه ای

به گزارش سفر به کیش، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران شرایط جوی این استان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و توفان های لحظه ای و خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود.

خیزش گرد و خاک در جنوب تهران، وقوع توفان های لحظه ای

به گزارش ایسنا، بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی و پیش بینی الگو های عددی با گذر امواج تراز میانی و بروز ناپایداری های همرفتی و محلی، شرایط جوی استان تهران طی امروز تا فردا (10تا11 خرداد) نیمه ابری تا ابری در برخی ساعات بارش پراکنده گاهی همراه با رعدوبرق در منطقه ها مستعد و ارتفاعات شرق استان بارش تگرگ پیش بینی می شود.

در برخی ساعات بعد از ظهر تا اوایل شب گاهی وزش باد خیلی شدید در نقاط مستعد خیزش گردوخاک گاهی انتقال گردوغبار از استان های مجاور با احتمال تندباد لحظه ایی و توفان گردوخاک دور از انتظار نیست.

طی چند روز آینده به تناوب در برخی نقاط به ویژه نواحی شمالی و ارتفاعات بارش های پراکنده رگباری گاهی رعدوبرق و در منطقه ها جنوبی استان وزش باد شدید و گردوخاک پیش بینی می شود.

از فردا روند افزایش نسبی دما در سطح استان پیش بینی می شود.

آسمان تهران فردا (11خرداد) صاف تا قسمتی ابری، در برخی ساعت ها وزش باد، گاهی باد و گرد و خاک با حداقل دمای 23 و حداکثر دمای 35 درجه سانتیگراد و طی جمعه (12 خرداد) صاف تا قسمتی ابری در برخی ساعت ها وزش باد با حداقل دمای 21 و حداکثر دمای 36 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

طی 24 ساعت گذشته نیز ایستگاه ورامین با بیشینه دمای 38 درجه سانتیگراد گرم ترین ایستگاه های هواشناسی استان بود.

منبع: فرارو
انتشار: 12 خرداد 1402 بروزرسانی: 12 خرداد 1402 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 2245

به "خیزش گرد و خاک در جنوب تهران، وقوع توفان های لحظه ای" امتیاز دهید

1 کاربر به "خیزش گرد و خاک در جنوب تهران، وقوع توفان های لحظه ای" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیزش گرد و خاک در جنوب تهران، وقوع توفان های لحظه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید