خبرنگاران پرداخت 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات به دانش بنیان ها در سال 99

به گزارش سفر به کیش، تهران- خبرنگاران- رییس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: این صندوق سال جاری چهار هزار میلیارد تومان تسهیلات به دانش بنیان ها اختصاص داده و حدود سه هزار میلیارد تومان نیز ضمانت نامه صادر نموده است.

خبرنگاران پرداخت 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات به دانش بنیان ها در سال 99

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، علی وحدت روز سه شنبه در مراسم امضای توافق نامه هم سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی در طرح های فناورانه پارک های علم و فناوری که به صورت مجازی برگزار گردید، ضمن تبریک هفته پژوهش و فناوری اضافه کرد: خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی درزمینه سرمایه گذاری در 2 سال اخیر توسعه جدی پیدا نموده است.

وی یادآور شد: در بخش تسهیلات در سال 99، چهار هزار میلیارد تومان برای حمایت از شرکت های دانش بنیان و طرح های فناورانه درنظر گرفته شده است، همچنین تا خاتمه سال جاری سه هزار میلیارد تومان ضمانت نامه برای شرکت های دانش بنیان صادر می گردد.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی به سرمایه گذاری های خطرپذیر اشاره و تاکید نمود: در همه کشورها سرمایه گذاری خطرپذیر یا VC از نوع سرمایه گذار های مهم در توسعه شرکت ها به شمار می رود، این موضوع هم در این صندوق برای توسعه شرکت های دانش بنیان از سال گذشته و سال جاری در دستور کار قرار گرفته است.

وحدت ادامه داد: هر چند موضوع سرمایه گذاری خطرپذیر از 6 سال پیشنهاد شده بود ولی امکان اجرایی سازی آن وجود نداشت ولی در حال حاضر این فرصت ایجاد شده است.

وی همچنین گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی در طرح هم سرمایه گذاری تا 80 درصد سرمایه مورد احتیاج طرح را تامین می نماید.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی به امضای 7 توافقنامه و قرارداد هم سرمایه گذار که امروز بین این صندوق نوآوری و پارک های علم و فناوری منعقد می گردد، اشاره نمود و گفت: اگر کمک و کمک پارک ها، صندوق های پژوهش و فناوری و پژوهشگاه ها نباشد در عمل ادامه در این حیطه مشکل ساز خواهد بود؛ بنابراین باید صندوق های پژوهش و فناوری و پارک های علم و فناوری در استفاده از ظرفیت ایجاد شده به شرکت های دانش بنیان کمک نمایند.

وحدت با یادآوری برگزاری دوشنبه های استارتاپی از سوی این صندوق گفت: بسکمک از استارتاپ ها در رویداد دوشنبه های استارتاپی صندوق نوآوری و شکوفایی فرآیند جذب سرمایه را به خوبی طی می نمایند به طوری که حتی احتیاج به سرمایه گذاری صندوق هم ندارند.

وی به فعالیت کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری اشاره نمود و اضافه کرد: طبق برنامه ریزی های اجرا شده تا خاتمه سال جاری در همه استان ها صندوق پژوهش و فناوری خواهیم داشت، در حال حاضر فقط یک استان باقی مانده است.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی همچنین درخصوص سرمایه صندوق های پژوهش و فناوری یادآور شد: در 2 سال اخیر سرمایه ثبتی این صندوق ها بیش از 10 برابر شد که این جذابیتی برای صندوق ها است تا بتوانند فرایند حمایتی را بیش از پیش از شرکت های دانش بنیان استان ها داشته باشند.

وحدت درمورد بودجه پیش بینی شده برای صندوق نوآوری و شکوفایی در لایحه بودجه 1400 گفت: باوجود قول های دولت، سازمان برنامه و بودجه و دفتر رییس جمهوری به شکل غافلگیرنماینده ای در لایحه بودجه سال آینده سرمایه صندوق به خوبی تأمین نشده است، امیدواریم حرکت رو به رشد این صندوق متوقف نگردد.

وی تاکید نمود اگر سرمایه مورد احتیاج این صندوق تامین نگردد، شیب تند توسعه خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی در سال آینده دچار مشکل می گردد.

وی یادآور شد: ما امیدوار به نگاه مثبت مجلس هستیم که این سرمایه را اصلاح نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 دی 1399 بروزرسانی: 27 دی 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1366

به "خبرنگاران پرداخت 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات به دانش بنیان ها در سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پرداخت 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات به دانش بنیان ها در سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید