جزئیات چگونگی دریافت 30 درصد گازوئیل بیشتر به وسیله کامیون داران

به گزارش سفر به کیش، معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: برای ترغیب کامیون داران به حمل کالاهای اساسی، تا سرانجام شهریور، 30 درصد بیشتر از پیمایش، سوخت یارانه ای به آنها اختصاص داده می گردد.

جزئیات چگونگی دریافت 30 درصد گازوئیل بیشتر به وسیله کامیون داران

به گزارش خبرنگاران، بابک طالبی در مصاحبه با مهر درباره کمبود ناوگان حمل گندم از مزارع به سیلوها اظهار کرد: ما در زمینه انتقال کالاهای اساسی از مزارع به سیلوها مسئله ای نداریم؛ عمده مسائل ما از بنادر به سیلوها یا مراکز مصرف است.

کمبود ناوگان در بخش انتقال محصول از مزارع به سیلو نداریم

وی ادامه داد: 70 درصد کالاهای اساسی ما به بندر امام خمینی (ره) منتقل می گردد که برای حل این مشکل، ستادی تشکیل داده ایم؛ اما برای انتقال از مزارع به سیلوها مسئله ای نداشته ایم.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای درباره افزایش سهمیه سوخت ناوگان باری جاده ای گفت: کماکان برای ایجاد انگیزه میان رانندگان جهت کالاهای اساسی تا انتها شهریور سال جاری برای استان خوزستان، برای حمل تره بار از جنوب استان کرمان و بعلاوه جنوب سیستان و بلوچستان این امکان فراهم شده است.

اعطای 30 درصد سوخت بیشتر به ناوگان جاده ای در صورت حمل کالای اساسی

وی توضیح داد: در این طرح تشویقی، 30 درصد سوخت اضافه بر مبنای پیمایش می دهیم؛ البته ما معتقدیم ایجاد انگیزه برای رانندگان با افزایش کرایه حمل باید تأمین گردد نه با یک کالای یارانه ای (گازوئیل) که بیشتر از میزان تردد آنهاست؛ این کار با منطق کار چندان مطابق نیست.

وی درباره عدم اخذ عوارضی از کامیون های حمل چغندر گفت: دستور این کار داده شده است اما چندان منطقی نیست و معمولاً در استان ها اینگونه تصمیمات اخذ می گردد که ممکن است به صورت مقطعی اثرگذار باشد اما می توانستند به جای این کارها، کرایه حمل را افزایش می دادند یا میزان معطلی رانندگان در انتهاه های بندری و انبارهای بنادر کم نمایند.

ساعت ها رانندگان را در گرمای بندر امام معطل می نمایند بدون هیچ امکاناتی

عضو هیئت عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اضافه نمود: بسیار اتفاق می افتد که 24 ساعت رانندگان را در بندر امام خمینی (ره) معطل می نمایند آن هم با بهانه های واهی؛ ضمن اینکه انتهاه بار بندر امام خمینی (ره) کوچک ترین امکانات رفاهی ندارد و باید در گرمای 50 درجه در خودروی خود بماند تا بار به او تحویل داده گردد؛ شاید هم نتواند باری دریافت کند.

ستاد حمل کالاهای اساسی تشکیل شد

وی تأکید کرد: ستاد حمل کالاهای اساسی تشکیل شده و مسئول آن هم قرار است یک هفته در بندر امام خمینی (ره) بماند تا کار رانندگان را راه بیندازد؛ ما فراخوان به رانندگان برای حمل کالای اساسی داده بودیم اما با این اتفاقاتی که در بنادر رخ می دهد، رانندگان دیگر به فراخوان های بعدی توجهی نمی نمایند.

طالبی اعلام نمود: رانندگان به یکدیگر اطلاع می دهند که دیگر کالای اساسی حمل نکنید؛ در این صورت ما برای حمل این کالاها با مشکل روبرو می شویم.

جزئیات حمل نیم میلیون تن چغندر به کارخانه های قند با 700 کامیون

وی اعلام کرد: حداکثر تا 25 خرداد که حمل چغندر از خوزستان به کارخانه های قند و شکر داریم، که شامل 700 کامیون می گردد، دیگر کامیون به میزان کافی وجود دارد که پوشش کالاهای اساسی از بندر امام خمینی (ره) به روال عادی برگردد.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری گفت: صاحبان بارهای چغندر که کارخانجات قند و شکر هستند، کرایه حمل مناسب و به موقع می دهند و به همین علت کامیون داران ترغیب به حمل این محصول هستند؛ تا کنون نیم میلیون تن چغندر با این تعداد کامیون طی یک ماه اخیر جابه جا شده است.

بیشترین مشکل ما در بخش صاحبان کالاهای دولتی است نه خصوصی

وی گفت: صاحبان کالاهای دولتی بیشترین مشکل را برای کامیون داران ایجاد می نمایند؛ در حالی که صاحبان کالاهای خصوصی بلافاصله بارگیری نموده و در جا کرایه حمل را به حساب راننده واریز می نمایند؛ اما در بخش دولتی یا باسکول خراب است یا لودر خراب می گردد یا تغییر شیفت داریم.

هنوز مابه التفاوت نرخ سوخت یارانه ای و آزاد تاکسی های بین شهری واریز نشده

طالبی درباره حل مشکل عدم واریز مابه التفاوت نرخ سوخت یارانه ای با آزاد برای رانندگان تاکسی های بین شهری از سوی وزارت کشور گفت: متولی سوخت بنزینی، وزارت کشور است؛ البته ما در جلسات آنالیز پیمایش آنها حضور داریم که تا کنون این مابه التفاوت واریز نشده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1744

به "جزئیات چگونگی دریافت 30 درصد گازوئیل بیشتر به وسیله کامیون داران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات چگونگی دریافت 30 درصد گازوئیل بیشتر به وسیله کامیون داران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید