تحویل نخستین طرح مسکن فرهنگیان در سال 1400

به گزارش سفر به کیش، خبرگزاری خبرنگاران- مدیر کل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از تحویل نخستین طرح مسکن فرهنگیان در سال 1400 اطلاع داد.

تحویل نخستین طرح مسکن فرهنگیان در سال 1400

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، آقای گودرز کریمی فر درباره جزئیات طرح مسکن فرهنگیان و تحویل آن در سال 1400 گفت: فرهنگیان متقاضی مسکن باید وجه واریزی خود را به مبلغ 40 میلیون تومان برسانند تا به طرح متصل شوند.

مدیر کل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اضافه نمود: ما توانستیم پس از یک سال و نیم از انعقاد تفاهم نامه مسکن فرهنگیان، در یک اقدام کم نظیر در 18 استان و 65 شهر کشور، 43 هزار و 775 واحد را برای فرهنگیان به وسیله وزارت راه و شهرسازی عملیاتی کنیم.

وی با بیان اینکه از این 43 هزار و 775 واحد اکنون حدود 10 هزار واحد به طرح متصل شده اند اضافه نمود: استان های مختلف هم در این زمینه فعال هستند، ضمن اینکه در بخش دوم این طرح نیز تعداد دیگری از واحد های فرهنگیان را عملیاتی خواهیم کرد، اما در وهله اول کوشش ما این است که آن تعداد طرح را که در دست داریم سازماندهی کنیم.

آقای کریمی فر با اعلام اینکه ما تا به امروز حدود 10 هزار فقره وام از بانک مسکن برای فرهنگیان گرفتیم و هزار میلیارد تومان نیز خودمان به عنوان وام ثانویه حمایتی در نظر گرفته ایم اعلام کرد: این حمایت ها به عنوان آورده اولیه فرهنگیان که حدود 40 تا 50 میلیون تومان بوده، ابلاغ شده است. فرهنگیان متقاضی مسکن باید وجه واریزی را به مبلغ 40 میلیون تومان برسانند تا به طرح متصل شوند.

مدیر کل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره اینکه طرح مسکن فرهنگیان چه زمانی به اتمام می رسد گفت: شرکت سازنده این واحد ها ستاد اجرایی فرمان امام است که امیدواریم با همکاری آن ها، در نخستین اقدام عملیاتی در سال 1400 نخستین طرح ها را به فرهنگیان ارائه دهیم. این طرح ها را ما نمی سازیم و ستاد اجرایی فرمان امام و وزارت راه و شهرسازی متولی ساخت آن ها هستند و ما فقط بهره برداری می کنیم.

وی با بیان اینکه بعضی از طرح ها 10 تا 15 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند اضافه نمود: بلوک ها تعیین شده اند، هر بلوک 16 واحد و هر 16 واحد چهار طبقه با پارکینگ و انباری است. بیشترین متقاضیان از شهر های تهران، خراسان رضوی، استان البرز و آذربایجان شرقی هستند.

مدیر کل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در انتها اظهار کرد: وام ثانویه و حمایتی که ما به فرهنگیان می دهیم از جمله وام های کم بهره است تا یاری کند ساخت این طرح ها با سرعت بیشتری انجام گردد. از طرفی نیازی نیست که فرهنگیان برای تأمین هزینه اولیه به زحمت بیفتند، از این رو ما مبلغ 40 تا 50 میلیون تومان را در ابتدای کار به عنوان وام به آن ها ارائه خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1506

به "تحویل نخستین طرح مسکن فرهنگیان در سال 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحویل نخستین طرح مسکن فرهنگیان در سال 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید