ایزدی: تفکر حاکم بر آمریکا پیروی از داروینیسم اجتماعی است

به گزارش سفر به کیش، کارشناس مسائل آمریکا با تاکید بر تاثیرات گسترده اعتراضات کنونی در آمریکا بر جایگاه این کشور در مناسبات بین المللی گفت: نزول جایگاه و قدرت منطقه ای و بین المللی، تاثیرات بسیاری در جامعه آمریکا ایجاد خواهد کرد.

ایزدی: تفکر حاکم بر آمریکا پیروی از داروینیسم اجتماعی است

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل دانش آموزان در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش گروه سیاسی سفر به کیش، نشست تیرماه جامعه اسلامی مدیران با توجه به تاکیدات ستاد ملی مبارزه با کرونا به صورت مجازی در شبکه اجتماعی اینستاگرام با موضوع بررسی تحولات اعتراضات در آمریکا با حضور فواد ایزدی کارشناس آمریکا و محمد ناظمی اردکانی دبیرکل جامعه اسلامی مدیران برگزار شد.

ایزدی در ابتدا با اشاره به وسیع تر بودن جنبش اخیر در ایالات متحده نسبت به جنبش 99 درصد و سایر جنبش های ضد نژادپرستی در طول 5 ساله اخیر در آمریکا گفت: تمام جنبش های گذشته در تحرکات اخیر به هم پیوسته اند. البته اعتراضات اخیر صرفا در اعتراض به بحث نژادپرستی نیست و معترضان به سیستم سرمایه داری و سیستم دو حزبی بسته نیز بخشی از بدنه معترضان را تشکیل داده اند.

ایزدی با تاکید به تاثیرات گسترده اعتراضات کنونی در آمریکا بر جایگاه این کشور در مناسبات بین المللی اضافه نمود: در شرایط فعلی دولت ترامپ دچار معضل افول قدرت است و هر چند نشانه های قوی از فروپاشی و تجزیه در شرایط فعلی در جامعه آمریکا کم تر دیده می شود، اما این نزول جایگاه و قدرت منطقه ای و بین المللی، تاثیرات بسیاری در جامعه آمریکا ایجاد خواهد کرد.

وی اضافه نمود: ناکارآمدی سیاست های دولت حاکم آمریکا در مورد همه گیری بیماری کرونا نیز بر دامنه اعتراضات اضافه نموده و شاهد آن هستیم که در آمریکا رنگین پوستان بیش از سایرین به این بیماری مبتلا شده اند.

این کارشناس مسائل آمریکا تفکر حاکم بر آمریکا را پیروی از داروینیسم اجتماعی دانست و گفت: این تفکر بدین معناست که موجود قوی تر باید زنده بماند و موجود ضعیف از بین می رود؛ لذا این ساختار از اساس معتقد به برابری و عدالت نیست تا این میزان که ایالت های مختلف با یکدیگر در حال رقابت هستند و بعضا در رابطه با موضوع کرونا از اقلام محافظتی یکدیگر دزدی می کردند.

وی در پایان با بیان این نکته شرایط در آمریکا نامناسب است، گفت: قدرت آمریکا رو به افول است و تاثیرگذاری این کشور روز به روز در سطوح مختلف کاسته خواهد شد.

در ابتدای این نشست ناظمی اردکانی مواضع این جامعه را به صورت مستقیم با دفاتر استانی جامعه اسلامی مدیران به اشتراک گذاشته و دستورالعمل های لازم را صادر نمودند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1093

به "ایزدی: تفکر حاکم بر آمریکا پیروی از داروینیسم اجتماعی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایزدی: تفکر حاکم بر آمریکا پیروی از داروینیسم اجتماعی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید