پرسپولیس با پیروزی در سه بازی قهرمان می شود ، تا حالا مدافع خارجی به خوبی گولسیانی ندیده بودم

به گزارش سفر به کیش، پیشکسوت پرسپولیس معتقد است که تیم یحیی گل محمدی با پیروزی در دربی قهرمان می شود.

پرسپولیس با پیروزی در سه بازی قهرمان می شود ، تا حالا مدافع خارجی به خوبی گولسیانی ندیده بودم

به گزارش خبرنگاران آنلاین، نبی الله باقری ها مدافع سابق پرسپولیس که خودش هم سابقه کسب عنوان قهرمانی با پیراهن پرسپولیس را در کارنامه بازیگری اش دارد معتقد است پرسپولیس مقابل مس یکی از حساس ترین سه امتیازهای فصل را کسب کرد با وجود این اعتقاد دارد بازیکنان پرسپولیس باید قهرمانانه تر بازی کرده و موقعیت های گلزنی را از دست ندهند. پس از برد پرسپولیس مقابل مس با باقری ها گفت وگویی داشتیم.

*ارزیابی شما از بازی با مس کرمان و برد پر گلی که تیم به دست آورد؟

به نظرم پرسپولیس شانس اول قهرمانی است اما باید قهرمانانه بازی کند این یعنی اینکه وقتی در طول یک بازی موقعیت های زیادی برای گلزنی خلق می کنید نباید بیشتر آنها را از دست بدهید چون در این فصل رقابت بسیار حساسی بین سه مدعی وجود دارد و مدعیان به نوعی از لحاظ امتیازی چسبیده به هم کار می کنند از این رو جدا از کسب سه امتیازها که خوشبختانه پرسپولیس در چند بازی اخیرش خیلی خوب در این رابطه کار کرده و الان زمان جمع کردن سه امتیازها هم هست سرخ ها باید قدر موقعیت های گلزنی را هم بهتر بدانند چون در چنین شرایطی تفاضل گل هم بسیار ارزشمند است و ممکن است در سرنوشت قهرمانی تا حدودی تأثیرگذار واقع شود.

*پرسپولیس بعد از گلی که زد کمی عقب نشست و کمتر حمله کرد.

مس تیمی بود که در بازی اش مقابل صنعت نفت باخت بدی را متحمل شده بود و اوضاعش هم به لحاظ امتیازی کمی خطرناک شده بود از این رو آنها سعی داشتند مقابل مس هر چه دارند رو کنند تا به نتیجه برسند با وجود این در نیمه اول اصلاً خوب نبودند و شانس آوردند در نیمه اول فقط دو گل از پرسپولیس دریافت کردند با وجود این در نیمه دوم میزبان خوب شد و حتی توپ به تیرک دروازه پرسپولیس زد و به یک گل هم رسید که کمی استرس در بین بازیکنان پرسپولیس در آن دقایق مستولی شد با وجود این بعد از سپری شدن دقایقی از بازی دوباره پرسپولیس بر توپ و میدان مسلط شد و با زدن گل سوم به نوعی تیر خلاص را به مس زد تا بردی خوب قبل از دربی را کسب کند.

*یحیی سر محرومیت بازیکنانش می ترسید و تعویض هایش این را نشان می داد.

طبیعی بود که سرمربی تیم جدا از کسب سه امتیاز به فکر حفظ تمام بازیکنانش برای دربی باشد که خوشبختانه همین طور هم شد چون همه می دانند که سه امتیاز دربی نقش مهمی در قهرمانی پرسپولیس دارد. دربی بازی مرگ و زندگی است و بازی حیاتی برای سرخپوشان است که به نظرم اگر پرسپولیس در دربی و دوبازی دیگرش پیروز شود حتماً قهرمان خواهد شد و در این بین دربی را تعیین کننده ترین فینال برای سرخپوشان در راه قهرمانی می دانم.

*عملکرد گولسیانی را چطور ارزیابی می کنید؟

گولسیانی جزو خریدهای خوب پرسپولیس بوده که با اعتماد خوبی در خط دفاع کار می کند و در گلزنی و پنالتی زدن هم عالی کار کرده است. در واقع کار کردن با دروازه بان ها و مدافعان حتی در تیم های پایه هم به نسبت بقیه پست ها فرق دارد. من مهاجم خارجی خوب در فوتبال ایران دیده بودم اما تا حالا مدافع خارجی بخوبی گولسیانی ندیده بودم که گل های زیادی بزند و همه پنالتی های تیمش را بزند و جدا از انجام دادن وظیفه اصلی اش که دفاع کردن است در ضربات ایستگاهی خصوصاً پنالتی زدن آمار عالی را به لحاظ گلزنی از خود بر جای بگذارد.

*اما پورعلی گنجی کمی متزلزل نشان داد.

پورعلی گنجی مدافعی با تجربه و میدان دیده است که بازی های بزرگی را تجربه کرده است اما چون مدتی مصدوم بود طبیعی بود که بعد از سپری کردن مصدومیت کمی از آن فرم ایده آل دور باشد اما حتماً شرایطش دوباره بهبود خواهد یافت.

*دربی را چطور پیش بینی می کنید؟

دربی همیشه حساسیت خاص خودش را دارد اما در این بین حتماً تجربه بازیکنان و نقش مسائل روحی روانی تأثیر بسزایی در کنار مسائل فنی یک تیم دارد که خوشبختانه در همه این ابعاد شرایط پرسپولیس خوب است از این رو من به نتیجه گیری پرسپولیس و پیروزی اش در دربی خیلی خوشبینم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 فروردین 1402 بروزرسانی: 27 فروردین 1402 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 2226

به "پرسپولیس با پیروزی در سه بازی قهرمان می شود ، تا حالا مدافع خارجی به خوبی گولسیانی ندیده بودم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس با پیروزی در سه بازی قهرمان می شود ، تا حالا مدافع خارجی به خوبی گولسیانی ندیده بودم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید