پارو کردن برف برای قلب خطرناک است

به گزارش سفر به کیش، انجمن قلب آمریکا به مردم هشدار می دهد که هنگام پارو کردن برف، مراقب باشند، زیرا فشار و سرما می تواند باعث مسائل جدی قلبی گردد.

پارو کردن برف برای قلب خطرناک است

به گزارش مهر از مدیسن نت، به گزارش انجمن قلب آمریکا، بسیاری از افراد، به ویژه افرادی که به طور مرتب ورزش نمی نمایند، ممکن است پس از پارو کردن برف سنگین، با خطر حمله قلبی یا ایست قلبی ناگهانی روبرو شوند.

باری فرانکلین، سرپرست تیم تحقیق از دانشکده پزشکی ویلیام بومونت میشیگان، گفت: پارو کردن کمی برف از پیاده رو ممکن است کار سختی به نظر نرسد. اما براساس تحقیقاتی که ما انجام داده ایم، ممکن است به همان مقدار یا حتی بیشتر از تست ورزش به فعالیت قلب احتیاج داشته باشد.

فرانکلین این موضوع را به طور گسترده مورد مطالعه قرار داده است، و دریافت که صد ها نفر هر سال در ایالات متحده در طول برف پارو کردن یا درست پس از آن در ایالات متحده فوت می نمایند.

فرانکلین در ادامه اضافه کرد: به عنوان مثال، پس از تنها دو دقیقه برف پارو کردن، ضربان قلب شرکت نمایندگان در مطالعه از 85 ٪ حداکثر ضربان قلب فراتر رفت، که این سطحی است که معمولاً در طول آزمایش تمرین های هوازی شدید انتظار می رود. تأثیر آن برای افرادی که کمترین تناسب اندام را دارند، به شدت زیاد است.

یک مطالعه کانادایی که چند سال پیش انجام شد، نشان داد که در مردان خطر حمله قلبی پس از بارش برف افزایش می یابد.

سرما بخشی از مشکل است. دمای سرد ممکن است در حالی که شریان های عروق کرونر را منقبض می نماید، فشار خون را افزایش دهد. از سوی دیگر، فعالیت جسمی بیشتر موجب افزایش ضربان قلب شده و خطر را بیشتر می نماید.

فرانکلین تاکید می نماید: تأثیر پاروکردن برف به ویژه برای افرادی که با خطرات قلبی عروقی مانند سبک زندگی بی تحرک یا چاقی، سیگاری بودن در حال حاضر یا در گذشته، دیابت، کلسترول بالا یا فشار خون بالا و بعلاوه افرادی که دچار حمله قلبی یا سکته مغزی شده اند، روبرو هستند نگران نماینده است. افراد با این خصوصیات و افرادی که جراحی بای پس قلب یا آنژیوپلاستی عروق کرونر داشته اند نباید برف پارو نمایند.

برای کسانی که نسبتاً سالم هستند، هل دادن برف بهتر از بلند کردن و پرتاب آن با پارو است.

منبع: فرارو
انتشار: 2 دی 1401 بروزرسانی: 2 دی 1401 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 2173

به "پارو کردن برف برای قلب خطرناک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارو کردن برف برای قلب خطرناک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید