فروش تی شرت های خفه می شوی مرد؟ از سوی ستاد انتخاباتی بایدن

به گزارش سفر به کیش، بسیاری از تحلیلگران آمریکایی مناظره دیشب را موجب آبروریزی و وهن دموکراسی آمریکایی توصیف کردند.

فروش تی شرت های خفه می شوی مرد؟ از سوی ستاد انتخاباتی بایدن

پس از مناظره نخست بین جو بایدن و دونالد ترامپ، ستاد انتخاباتی بایدن با الهام از جمله بایدن خطاب به ترامپ تی شرت هایی با نوشته خفه می شوی مرد؟ را برای فروش اینترنتی به طرفداران بایدن، عرضه نموده است.

به گزارش خبرنگاران، پس از اینکه بایدن در واکنش به قطع مداوم اظهاراتش در مناظره از سوی ترامپ، خطاب به او گفت: خفه می شوی مرد، ستاد انتخاباتی بایدن این جمله را به عنوان یک اظهار نظر طلایی از بایدن در طول مناظره انتخاب نموده و کوشش دارد از آن به عنوان یک اهرم تبلیغاتی و شعار انتخاباتی برای تهییج طرفداران استفاده کند.

ستاد انتخاباتی بایدن میخواهد تی شرت هایی با این جمله را به قیمت 30 تا 33 دلار به طرفداران او عرضه کند.

پیشتر ستاد بایدن در واکنش به گزارش افشاگرانه روزنامه نیویورک تایمز درباره فرار مالیاتی ترامپ، تی شرت ها، دکمه ها و سایر اقلام تبلیغاتی با شعار من بیشتر از ترامپ مالیات می دهم را برای فروش عرضه نموده است.

نخستین مناظره انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا بامداد امروز (چهارشنبه) با حملات شخصی دو نامزد علیه یکدیگر برگزار گردید.

ترامپ در این مناظره مدام وسط حرف های بایدن می پرید و به او اتهاماتی شخصی و خانوادگی می زد. بایدن هم در دو فراز از مصاحبه از کوره دررفت و خطاب به ترامپ گفت: خفه می شوی و در فرازی دیگر از اظهاراتش گفت: با این دلقک نمی گردد صحبت کرد.

اظهارات و حملات دو نامزد انتخاباتی به یکدیگر در نخستین مناظره با واکنش انتقادی رسانه ها و نخبگان آمریکایی روبرو شده است و بسیاری از تحلیلگران آمریکایی می گویند چنین سطحی از تنش و حملات لفظی بین دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری را کمتر به یاد دارند و یا حتی بی سابقه می دانند و این نوع مناظره موجب آبروریزی و وهن دموکراسی آمریکایی است.

ریچارد هاس رییس شورای روابط خارجی آمریکا در توییتی نوشته است: دعا می کنم مارشال مک لوهان (فیلسوف کانادایی) اشتباه نموده باشد و کل دنیا تماشاگر این مناظره نباشند، در غیر این صورت این مناظره باقی مانده نفوذ آمریکا را در دنیا تضعیف می نماید و آرمان دموکراسی را با مشکل روبرو می نماید... این نا امیدکننده ترین و نگران کننده ترین 90 دقیقه ای است که من می توانم به یاد بیاورم. اگر درباره آینده این کشور نگران نیستید، آن را نگاه نکنید.

آندره میشلروزنامه نگار باسابقه آمریکایی و تحلیلگر شبکه خبری ان بی سی آمریکا هم در مصاحبه با این شبکه خبری پس از مناظره با یادآوری اینکه چنین مناظره و حملات لفظی دو نامزد انتخاباتی علیه یکدیگر بی سابقه است، این مناظره را یک رسوایی برای آمریکا توصیف کرد.

مناظره ترامپ و بایدن؛ کُشتی دریافت با خوک!

نخستین مناظره/ جو بایدن به ترامپ: میشه خفه شی

نظرسنجی سی ان ان: بایدن برنده مناظره اول با ترامپ

منبع: عصر ایران
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1221

به "فروش تی شرت های خفه می شوی مرد؟ از سوی ستاد انتخاباتی بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش تی شرت های خفه می شوی مرد؟ از سوی ستاد انتخاباتی بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید