عفو 46 زندانی ایرانی در عمان به مناسبت عید فطر

به گزارش سفر به کیش، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان با اشاره به اینکه حدود 160 ایرانی در این کشور، در زندان یا بازداشت موقت بسر می برند، از عفو 46 نفر از این تعداد به مناسبت عید سعید فطر از سوی سلطان این کشور اطلاع داد.

عفو 46 زندانی ایرانی در عمان به مناسبت عید فطر

با تور عمان ارزان قیمت از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش خبرنگاران، علی نجفی، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: در سال گذشته نیز 66 نفر از زندانیان ایرانی، مشمول عفو واقع شدند.

این دیپلمات ایرانی خاطر نشان ساخت: جرم بیشتر زندانیان ایرانی، قاچاق مواد مخدر و ورود غیرقانونی می باشد که این جرائم در عمان، مجازات سنگین از قبیل حبس طولانی مدت و اخراج از کشور دارد.

سفیر کشورمان ضمن تشکر از رأفت و مرحمت سلطان عمان، اظهار کرد : اخیرا از مسئولان ذیربط این کشور درخواست کردیم که در صورت امکان، زندانیانی که شاکی خصوصی ندارند، آزاد شوند و امیدواریم شاهد این اتفاق باشیم.

وی خاطر نشان کرد: پیگیری شرایط ایرانیان مقیم در عمان، بصورت جدی در دستور کار سفارت جمهوری اسلامی ایران واقع شده است و در این راستا در ماههای آغازین مسئولیتم در سفارت جمهوری اسلامی ایران، از زندان مرکزی عمان موسوم به زندان سمائل بازدید و با زندانیان ایرانی ملاقات و مصاحبه نمودم و از نزدیک در جریان شرایط آنها قرار گرفتم.

نجفی ضمن تاکید بر ضرورت تمهید چارچوب های حقوقی لازم جهت ارائه تسهیلات کنسولی به اتباع دو کشور، اشاره نمود که متاسفانه تا به امروز اسناد پایه کنسولی از قبیل موافقتنامه های معاضدت قضایی، استرداد مجرمین و انتقال محکومین میان دوکشور به امضا نرسیده است و هم اکنون نهایی کردن و امضای این اسناد، بصورت جدی در دستور کار پیگیری سفارت واقع شده است.

سفیر ایران در عمان، ضرورت تشدید ساز و کارهای پیشگیرانه از سوی ارگان های ذیربط مرزی کشورمان برای جلوگیری از ارتکاب جرائم فوق الذکر توسط معدودی از افراد خاطی را مورد تاکید قرار داد و هشدار داد که ارتکاب این جرائم، مجازات سنگین و سختی را در عمان در پی خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1630

به "عفو 46 زندانی ایرانی در عمان به مناسبت عید فطر" امتیاز دهید

1 کاربر به "عفو 46 زندانی ایرانی در عمان به مناسبت عید فطر" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عفو 46 زندانی ایرانی در عمان به مناسبت عید فطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید