شروع فصل نهایی کاوش معبد لائودیسه طی چند روز آینده

به گزارش سفر به کیش، ایسنا/ براساس آخرین اخبار منتشر شده، شروع فصل نهایی کاوش معبد لائودیسه طی چند روز آینده صورت می گیرد.

شروع فصل نهایی کاوش معبد لائودیسه طی چند روز آینده

قضیه چیست؟

محسن جانجان، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نهاوند اظهار کرد: کاوش معبد لائودیسه دو بخش دارد و قرار است در حسینیه دوخواهران فعالیت کنیم و با توجه به اینکه یک ضلع دیوار آن ترک برداشته، دیوار باید تخریب، مقاوم سازی و رفع خطر شده سپس کار کاوش آغاز شود.

وی اضافه کرد: پیمانکار اقدامات ضروری دیوار معین شده و در حال عقد قرارداد است و به محض دریافت مجوز کاوش، در روزهای آینده عملیات آغاز می شود، به عبارت دیگر عملا فرآیند کاوش لائودیسه طی دو یا سه روز دیگر آغاز می شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نهاوند با اشاره به اینکه مانند فصل گذشته خود سرپرستی تیم کاوش را بر عهده خواهم داشت، گفت: اعتبار فصل نهایی کاوش معبد لائودیسه 300 میلیون تومان است.

جانجان در ادامه عنوان نمود: شهرستان نهاوند 264 اثر تاریخی دارد که طی دو سه سال اخیر یک یا دو بار بازسازی، استحکام بخشی و مقاوم سازی شده اند و خوشبختانه در حال حاضر از شرایط خوبی برخوردار هستند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نهاوند در انتها بیان نمود: خوشبختانه، بنایی که نیاز اضطراری به بازسازی داشته باشد، در شهرستان نهاوند وجود ندارد اما فازهای دیگری از بازسازی بناها هست که هر زمان اعتبار باشد، انجام می دهیم.

منبع: همگردی
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1587

به "شروع فصل نهایی کاوش معبد لائودیسه طی چند روز آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع فصل نهایی کاوش معبد لائودیسه طی چند روز آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید