سوال کمیسیون از وزیر جهاد کشاورزی به هفته آینده موکول شد

به گزارش سفر به کیش، تهران (پانا) - نایب رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت سوال 7 نفر از نمایندگان از وزیر جهاد کشاورزی در دستور کار نشست امروز - سه شنبه - قرار داشت که به دلیل عدم حضور وزیر در این جلسه با موافقت نمایندگان سوال کننده به هفته آینده موکول شد.

سوال کمیسیون از وزیر جهاد کشاورزی به هفته آینده موکول شد

به گزارش خانه ملت، جلال محمودزاده در تشریح نشست امروز سه شنبه کمیسیون کشاورزی افزود: هفته گذشته کمیسیون کشاورزی مجلس نظارت میدانی از استان سیستان و بلوچستان داشت در این نظارت میدانی مسائل و مسائل بخش کشاورزی استان بررسی شد و گزارش آن به کمیسیون ارائه شد.

کننده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با حضور مسئولین وزارت جهاد کشاورزی و نیرو گزارش نظارت میدانی از استان سیستان و بلوچستان بررسی شد، مطرح نمود: عمده مباحث مطرح شده در گزارش نظارتی میدانی از استان سیستان و بلوچستان در خصوص صید ترال، ساماندهی قایق های ماهیگیری، بدون برنامه بودن مجوزهای صیادی، ساماندهی واحدهای شناور و نیاز اسکله های صیادی به لایروبی بود.

این کننده مردم در مجلس شورای اسلامی، افزود: نبود کشتی پشتیبان صید در مناطق استان سیستان و بلوچستان، مسائل باغات موز، بهره وری سدهای استان از جمله سد کهیر که 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، نبود شبکه پایاب سدهای استان، عدم استفاده بهینه از منابع آبی، کمبود امکانات مراکز تحقیقات کشاورزی و تعطیلی کشتارگاه های صنعتی از جمله مسائل مطرح شده در گزارش نظارت میدانی از استان سیستان و بلوچستان بود.

محمودزاده با بیان اینکه هر چهار کشتارگاه صنعتی استان سیستان و بلوچستان بر اساس گزارش ارائه شده در کمیسیون کشاورزی مجلس تعطیل و یا نیمه تعطیل هستند، شرح داد: مسئولین وزارت جهاد کشاورزی و نیرو شرحاتی را در زمینه گزارش نظارت میدانی از استان سیستان و بلوچستان ارائه کردند، مقرر شد طی دو هفته آینده در نشستی با حضور مدیران، استاندار سیستان و بلوچستان، وزیر نیرو و وزیر جهاد کشاورزی در خصوص مسائل مطرح شده تصمیم گیری شود.

وی با اشاره به اینکه دستور کار دوم نشست امروز بررسی گزارش عملکرد وزارت نیرو به استناد ماده 235 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی بود، ادامه داد: بر اساس ماده 235 آیین نامه داخلی مجلس وزارت خانه ها باید گزارشی از عملکرد خود به کمیسیون تخصصی ارائه و برنامه های سال آینده خود را تشریح کنند.

این کننده مردم در مجلس شورای اسلامی، گفت: مسئولین وزارت نیرو در نشست امروز گزارشی در خصوص عملکرد این وزارت خانه در زمینه سد سازی، مهار آب های مرزی، اجرای شبکه پایاب سدها، احیا و تعادل بخشی آب های زیر زمینی، مطالعات شیرین سازی و انتقال آب دریا، مطالعات حریم بستر، لایروبی رودخانه ها و آبگیری سدها ارائه کردند.

محمودزاده با اشاره به اینکه اعضای کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس پس از اتمام جلسه در خصوص گزارش ارائه شده توسط وزارت نیرو رای گیری کردند، ادامه داد: اعضای کمیسیون کشاورزی ضمن تایید گزارش وزارت نیرو انتقاداتی نیز در زمینه تامین آب شرب روستایی، دفع فاضلاب، انتقال آب، چاه های غیرمجاز، عدم تعادل بخشی آب های زیرزمینی، تخصیص آب شرب روستاها، تخصیص آب شرب صنایع و شهرک های گلخانه ای، آبخیزداری و هوشمندسازی چاه های آب کشاورزی داشتند.

نایب رییس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: سوال 7 نفر از کنندگان از وزیر جهاد کشاورزی در دستورکار نشست امروز قرار داشت که به دلیل عدم حضور وزیر در این جلسه با موافقت کنندگان سوال کننده به هفته آینده موکول شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1263

به "سوال کمیسیون از وزیر جهاد کشاورزی به هفته آینده موکول شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوال کمیسیون از وزیر جهاد کشاورزی به هفته آینده موکول شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید