دندان درد در هوای سرد

به گزارش سفر به کیش، دندان های حساس در هوای سرد یا با خوردن نوشیدنی سرد دچار درد می شوند و عواملی مثل پوسیدگی دندان،دندان قروچه و… باعث بروز این حساسیت می شوند

دندان درد در هوای سرد

خراسان: هوای سرد می تواند دندان های شما را آزار دهد گرما و سرمای شدید ، دندان های شما را منبسط و منقبض می نماید و با گذشت زمان به ترک خوردن دندان ها منجرمی گردد و زیر مینای دندان حفره ایجاد می نماید. عاج پوشیده از رشته های عصبی است. بنابراین ، هر گونه مشکل در مینا یا لثه مانند بیماری پریودنتال ، می تواند دندان شما را در برابر هوای سرد آسیب پذیر کند. اگر بهداشت دهان و دندان را رعایت نکنید به ویژه اگر درمنطقه ای که نوسانات شدید دما دارد زندگی کنید ، بیشتر در معرض خطر هستید و برای به حداقل رساندن حساسیت، باید با دلایل شایع دندان های حساس و این که در هنگام مشاهده درد چه کاری انجام دهید، آشنا شوید:

بیماری پریودنتال

بیماری لثه می تواند عاج را در معرض دید قرار دهد و باعث ایجاد حساسیت گردد.

مسواک زدن بیش از حد محکم

ممکن است فکر کنید برای پاک کردن لکه های سطح دندان باید مسواک را محکم روی آن ها بکشید ، اما مسواک زدن با نیروی بیش از حد باعث از بین رفتن مینای دندان می گردد.

دندان قروچه

بعضی افراد ممکن است در خواب دندان های خود را بسایند که این کار باعث حساسیت می گردد.

پوسیدگی دندان

حساسیت به سرما نشانه اولیه وجود مشکل پوسیدگی دندان است. اگر دندان دردتان آغاز شد حتما به دندان پزشک مراجعه کنید.

خوردن نوشیدنی های اسیدی

سودا ، قهوه ، چای و دیگر نوشیدنی ها با غلظت زیاد اسید ، مانند آب میوه ها ، می تواند دندان های شما را فرسایش دهد و لایه عاج را در معرض دید قرار دهد.

پیشنهادات

فلوراید

یک ماده معدنی طبیعی است که دندان پزشک می تواند آن را روی دندان های حساس شما بمالد. این ماده مینای دندان را تقویت و از حساسیت ناشی از قرار دریافت عاج جلوگیری می نماید.

پوشاندن سطح ریشه

دندان پزشک می تواند از یک درزگیر برای برطرف مسائل لثه استفاده کند.

ایجاد محافظ دهان

اگر دندان های خود را جمع یا ساییده می کنید دندان پزشک می تواند محافظ دهان ایجاد کند که این کار از آسیب دیدن دندان در خواب جلوگیری می نماید.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1286

به "دندان درد در هوای سرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دندان درد در هوای سرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید