در شهر تهران حداقل 80 جایگاه کوچک مقیاس نیاز داریم

به گزارش سفر به کیش، خبرگزاری خبرنگاران- معاون بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: در شهر تهران حداقل 80 جایگاه کوچک مقیاس نیاز داریم.

در شهر تهران حداقل 80 جایگاه کوچک مقیاس نیاز داریم

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، سعید برخوردار گفت: در حال حاضر در کل استان تهران روزانه حدود 25 میلیون فرآورده نفتی توزیع می شود که از این مقدار حدود 15 تا 16 میلیون لیتر بنزین است.

وی درباره لزوم احداث جایگاه نو سوخت در استان تهران افزود: ما در استان تهران 339 جایگاه سوخت داریم که از این تعداد 212 باب داخل شهر تهران واقع شده است که با توجه به موضوع گرانی زمین در برخی منطقه ها شهر مثل شمال، شمال غرب، شمال شرق و بخشی از جنوب شرق متقاضی برای احداث جایگاه کم است، البته رویکرد شرکت در سنوات گذشته این بود که با همکاری شهرداری جایگاه کوچک مقیاس احداث کنیم که تا به امروز 24 باب جایگاه به این شکل احداث شده است.

برخوردار با بیان اینکه هم اکنون در کل استان تهران روزانه حدود 25 میلیون فرآورده نفتی توزیع می شود که از این مقدار حدود 15 تا 16 میلیون لیتر بنزین است افزود: احداث جایگاه نو فقط به این منظور است که هم خدمت رسانی به مردم سریع تر باشد و هم اینکه از به دردسر افتادن مردم برای سوخت گیری جلوگیری شود.

معاون بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه تهران گفت: در حال حاضر حدود 25 جایگاه در سطح تهران تعطیل هستند که دلیل عدم فعالیت این جایگاه ها تنها به خاطر مسائل و اختلافات حقوقی داخلی است و به هیچ عنوان به مشکل جایگاه دار و شرکت پخش و یا موضوع ضررده بودن جایگاه مربوط نیست و شرکت پخش هر گونه همکاری جهت اعطای مجوز لازم برای راه اندازی مجدد و فعالیت این جایگاه ها را خواهد داشت.

وی درباره تسهیل در شرایط احداث جایگاه اظهار داشت: در گذشته تسهیلاتی از سوی بانک های عامل برای احداث جایگاه نو داده می شد، اکنون تسهیلاتی داده نمی شود، اما برنامه ریزی شرکت ملی پخش به گونه ای است که به نیاز سوخت شهروندان پاسخ داده شود، مثلا با شهرداری برای احدث جایگاه کوچک مقیاس توافق شده، در فاز اول یک مزایده از سوی شهرداری برگذار شد و شرکت های صاحب نشان زمین معرفی شدند تا در قالب قرارداد های BOT بتوانند جایگاه به بهره برداری برسانند که تا به امروز بخشی از پروژه ها اجرا شده و بخشی هم متوقف مانده که شهرداری باید پاسخگو باشد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 12 آذر 1400 بروزرسانی: 12 آذر 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1872

به "در شهر تهران حداقل 80 جایگاه کوچک مقیاس نیاز داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در شهر تهران حداقل 80 جایگاه کوچک مقیاس نیاز داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید