فراوری ربات همه کاره برای گلخانه ها

به گزارش سفر به کیش، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، یک شرکت نوپا به نام آیرون اوکس در دره سیلیکون که قبلاً ربات های ویژه کشاورزی صنعتی با فناوری پیشرفته فراوری نموده بود، این بار رباتی به نام گروور فراوری نموده که می تواند تا 454 کیلوگرم وزن را تحمل نموده و از آن می توان برای جابجایی انواع محصولات کشاورزی و ابزار مختلف در محیط های گلخانه ای استفاده کرد.

فراوری ربات همه کاره برای گلخانه ها

چرخ های این ربات را به می توان به صورت مستقل و جداگانه مدیریت کرد. دستگاه یادشده دارای چندین اسکنر لیدار، دوربین های مختلف و حسگرهای مسیریابی برای شناسایی موانع است.

دوربین های ربات مذکور می توانند به دقت ابعاد مزارع کشت گلخانه ای را برآورد نموده و آنها را آبیاری نمایند. بعلاوه آنها مجهز به سیستم های بالابر موتوری هستند می توانند مزارع گلخانه ای را به طور کامل بلند نموده و جابجا نمایند.

ربات گروور قادر به آنالیز محصولات کشاورزی نیز هست تا در خصوص لزوم آبیاری اضافی، ترزیق مواد مغذی تازه یا انتقال به محل های دیگری برای بهره مندی بیشتر از نور و غیره تصمیم بگیرد. استفاده از این ربات موجب مدیریت بهینه گلخانه ها با هدف مصرف کمتر آب، انرژی و زمین شده و صرفه جویی اقتصادی قابل توجهی به همراه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 دی 1400 بروزرسانی: 26 دی 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1919

به "فراوری ربات همه کاره برای گلخانه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری ربات همه کاره برای گلخانه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید