توسعه اکتشافاتی و اشتغال زایی مستلزم توجه به احیا و فعال سازی معادن کوچک است

به گزارش سفر به کیش، مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی گفت: تقویت سازوکارهای اصلاح موانع سرمایه گذاری در حوزه صنایع معدنی است.

توسعه اکتشافاتی و اشتغال زایی مستلزم توجه به احیا و فعال سازی معادن کوچک است

به گزارش خبرنگاران، دکتر بهمن حسین زاده طی مصاحبهیی رسانه ای در حاشیه افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه معدن و صنایع معدنی گفت: از نگاه تصمیم سازان؛ معدن، محور توسعه مالی دهه آینده نام گرفته است. از این رو ضرورت برنامه ریزی بلندمدت جهت ارتقاء سطح سرمایه گذاری، افزایش نرخ اشتغال زایی، توسعه اکتشافات معدنی و فعال سازی و احیا توسعه معادن کوچک، ایجاد زیر ساخت های لازم به منظور نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی برای استفاده مطلوب از معادن؛ احتیاج امروز ماست، تا تحولات چشم گیری را در بخش رونق صادرات معدنی با بسترسازی نقشه راه معدنی ببینیم.

دکتر حسین زاده فراهم آوردن بستر مناسب جهت انتقال بیشتر فناوری ها و ایجاد ارتباطات تجاری جدید با تقویت روابط قبلی و نمایش آخرین تحولات و دستاوردهای علمی، فنی و صنعتی کشورهای شرکت کننده در نمایشگاه معدن را از اهداف مهم انگیزه های برگزاری پانزدهمین نمایشگاه معدن دانست و اضافه کرد: کشورمان ضمن بهره مندی از ذخایر غنی و پتانسیل بالا در بخش معدنی، در چنین رویداد صنعتی و نمایشگاهی می تواند مزیت ها و فرصت ها را در معرض دید سرمایه گذاران داخلی و خارجی قرار دهد.

ریس هیت مدیره و مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی؛ در بخش پایانی این مصاحبه؛ گفت: برگزاری نمایشگاه ایران کان مین 2019 از جمله برنامه های همزمانی است که طی آن؛ پژوهشگران و دست اندرکاران با آخرین نوآوری و دستاوردهای علمی صنعتی آگاه خواهند شد. این نشست های تخصصی معدن و صنایع معدنی توسط اساتید و صاحب نظران این رشته برگزار می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 520

به "توسعه اکتشافاتی و اشتغال زایی مستلزم توجه به احیا و فعال سازی معادن کوچک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه اکتشافاتی و اشتغال زایی مستلزم توجه به احیا و فعال سازی معادن کوچک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید