تلاش رئیس دفتر ترامپ تلاش برای مخفی کردن شیوع کووید 19 در کاخ سفید

به گزارش سفر به کیش، روزنامه واشنگتن پست گزارش داد، رئیس کارکنان کاخ سفید تلاش کرد تا شیوع ویروس کرونا در کاخ سفید را مخفی نگه دارد و حتی پزشکان را تهدید کرد که اگر هرگونه اطلاعاتی در این باره به بیرون درز کند، آنها را اخراج خواهد کرد.

تلاش رئیس دفتر ترامپ تلاش برای مخفی کردن شیوع کووید 19 در کاخ سفید

به نقل از بیزینس اینسایدر، چندین مقام آمریکایی به روزنامه واشنگتن پست گفتند: همزمان با آغاز شیوع ویروس کرونا در بین تیم مارک میدوز، رئیس کارکنان کاخ سفید در پاییز سال جاری میلادی، او خودش را به آب و آتش زد تا اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در کاخ سفید را مخفی نگه دارد.

میدوز نه تنها مثبت شدن تست کرونای خود در تاریخ 7 نوامبر را مخفی کرد بلکه ظاهرا دست کم به یکی از مشاوران که می خواست این اطلاعات را اعلام کند دستور داد که چنین کاری انجام ندهد.

یک مقام ناشناس به روزنامه واشنگتن پست گفت: میدوز به مشاوران کاخ سفید گفت که آنها به هیچ وجه ملزم نیستند که به مطبوعات یا مردم اطلاع دهند که تست کرونای جو شمو که در کاخ سفید کار می کند، مثبت شده است.

میدوز حتی پا فراتر گذاشت و به واحد پزشکان کاخ سفید گفت که اگر آنها اطلاعاتی در این رابطه به رسانه ها دهند، آنها را اخراج خواهد کرد.

این در حالی است که بن ویلیامسون، یکی از دستیاران میدوز به روزنامه واشنگتن پست گفت، این ادعاها ساختگی هستند.

روزنامه واشنگتن پست گزارش داد: برخی دیگر از مقامات نیز میدوز را بخاطر انکار ویروس کرونا و تنبیه همکارانی که تلاش داشتند توصیه های بهداشت عمومی را رعایت کنند یا شفاف سازی کنند، به عنوان یک دشمن واقعی توصیف کردند.

بیزینس اینسایدر اوایل ماه جاری میلادی گزارش داده بود، از زمان آغاز پاندمی کرونا بیش از 24 تن از مقامات ارشد آمریکا مرتبط با دونالد ترامپ، رئیس جمهور در حال کناره گیری این کشور از جمله شخص ترامپ به کووید 19 مبتلا شده اند.

این بیماری در بین نزدیکان ترامپ شیوع یافت و کارمندان کاخ سفید، اعضای کمپین انتخاباتی، رهبران جمهوری خواه و تیم حقوقی اش به کووید 19 مبتلا شدند.

دست کم هشت مورد از این ابتلاها مرتبط با مراسمی در کاخ سفید در سپتامبر سال جاری میلادی بودند؛ جایی که بیش از 150 تن که ماسک به صورت نداشتند در باغ گل سرخ برای اعلام نامزدی امی کنی برت به عنوان قاضی دیوان عالی گردهم آمده بودند.

براساس گزارش دانشگاه هاپکینز، از زمان آغاز پاندمی کرونا تست کووید 19 بیش از 17.7 میلیون آمریکایی مثبت اعلام شده و بیش از 300 هزار تن بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته اند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1391

به "تلاش رئیس دفتر ترامپ تلاش برای مخفی کردن شیوع کووید 19 در کاخ سفید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش رئیس دفتر ترامپ تلاش برای مخفی کردن شیوع کووید 19 در کاخ سفید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید