به آسمان نگاه کنید؛ کیف یاسمین مقبلی قابل مشاهده است!، عکس

به گزارش سفر به کیش، این شیء به طرز عجیبی درخشان و با استفاده از دوربین دوچشمی یا تلسکوپ قابل مشاهده است.

به آسمان نگاه کنید؛ کیف یاسمین مقبلی قابل مشاهده است!، عکس

تینا مزدکی- کیف ابزاری که هنگام پیاده روی فضایی یاسمین مقبلی و لورال اوهارا از دستشان افتاد و در فضا گم شد، روز سه شنبه 21 نوامبر بر فراز بریتانیا پرواز می نماید و از زمین قابل مشاهده خواهد بود.

این کیف ابزار هنگام تعمیر یک صفحه خورشیدی ایستگاه بین المللی فضایی در فاصله 400 کیلومتری از زمین گم شد و فضانوردان ایستگاه فضایی آن را مشاهده کردند که پنج دقیقه جلوتر از ایستگاه فضایی در مدار زمین می چرخد.

اما اکنون فضانوردان از زمین نیز توانسته اند این کیف را ببینند که مانند ستاره ای می درخشد و آهسته در حرکت است. کارشناسان می گویند این شیء به طرز عجیبی درخشان و با استفاده از دوربین دوچشمی یا تلسکوپ قابل مشاهده است.

در صورتی که شرایط هوا مناسب باشد، این کیف را عصر سه شنبه بین ساعت 6:24 تا 6:34 بعدازظهر در جنوب بریتانیا می گردد دید. برترین زمان برای مشاهده آن 24 نوامبر بین ساعت 5:30 تا 5:41 بعدازظهر خواهد بود.

فضانوردان پروژه تلسکوپ مجازی (Virtual Telescope Project) اولین بار هفته گذشته این کیف را از زمین مشاهده کردند.

صحنه رها شدن این کیف ابزار در فضا را ساتوشی فوروکاوا، فضانورد ژاپنی، اتفاقی ثبت کرد، وقتی هنگام عبور از فراز ژاپن، مشغول عکاسی از کوه فوجی بود.

این اولین بار نیست که فضانوردی ابزار در فضا گم می نماید. در سال 2008، کیف هایدی استفانیشین پایپر هنگامی که داشت چرخ دنده های یک اتصال را تمیز و روغن کاری می کرد، در فضا شناور شد. در سال 2006، پیرس سلرز و مایکل فوسام هنگام پیاده روی فضایی و آزمایش روش تعمیر شاتل فضایی، یک کاردک 35 سانتیمتری را گم کردند.

منبع: dailymail

  • ظاهر شدن ردپای سیاهچاله ای در نزدیکی!

  • اینجا جای باران شن می بارد

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 آبان 1402 بروزرسانی: 29 آبان 1402 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 2292

به "به آسمان نگاه کنید؛ کیف یاسمین مقبلی قابل مشاهده است!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به آسمان نگاه کنید؛ کیف یاسمین مقبلی قابل مشاهده است!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید