10 جاذبه گردشگری ژاپن

به گزارش سفر به کیش، کشور ژاپن با اینکه از لحاظ مساحت، کشوری کوچک در آسیا محسوب می گردد اما یکی از صنعتی ترین و پیشرفته ترین کشورهای جهان است و تاریخی غنی و با پشتوانه هزاران ساله را در خود جای داده است. مسلما می توان گفت که مدت ها قبل از اینکه کلیساهای باشکوه و بزرگ اروپا ساخته شوند، معابد بودایی در ژاپن سرپا بودند و محل برگزاری عادات مذهبی بوداییان بوده است. ژاپن دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است که 10 جاذبه آن را می توان در زیر مشاهده کرد.

10 جاذبه گردشگری ژاپن

1- کوه فوجی

بدون شک، یکی از نشانه های شاخص و شاخص ژاپن، کوه فوجی است که عنوان بلندترین کوهستان این کشور را نیز یدک می کشد. این کوهستان دارای بلندای 3776 متری است. بلندی و عظمت این کوهستان را می توان در فاصله ای بیش از 100 کیلومتری و از شهر توکیو به وضوح مشاهده کرد. کوه فوجی برای قرن ها در آثار هنری و ادبی ژاپن به نمایش درآمده و در سال 2013 نیز یونسکو آن را ثبت دنیای کرد.

2- کاخ امپراتوری توکیو

یکی از جاذبه های برجسته شهر توکیو، کاخ امپراتوری آن است. این کاخ دارای پارک هایی بسیار زیبا با دیوارها و خندق هایی در اطراف آن می باشد. با اینکه قسمت اعظمی از کاخ برای بازدید عمومی بسته است چرا که هنوز خانواده امپراتوری در آن ساکن هستند اما همچنان چشم انداز ها دلنشینی برای تماشا وجود دارد.

3- پارک یادبود صلح هیروشیما

در آگوست سال 1945 و در طی جنگ دنیای دوم، شهر هیروشیما به وسیله بمب اتم مورد حمله نهاده شد. پس از بازسازی های انجام شده، یابودی برای بزرگداشت قربانیان اولین حمله اتمی دنیا در این شهر بنا شده و می توان گفت که هیروشیما به نمادی برای صلح ماندگار تبدیل شده است. هر ساله حدود یک میلیون نفر از این پارک و یابود قربانیان این حمله وحشتناک بازدید می نمایند.

4- شهر تاریخی کیوتو

یکی از پربازدیدترین شهرهای ژاپن، شهر کیوتو است. سالیانه بیش از 10 میلیون نفر از این شهر تماشا می نمایند. بسکمک از این توریستان برای تماشا بناها و خیابان های قدیمی شهر به آنجا می آیند، خیابان ها و بناهایی که بسکمک از آنها تقریبا از زمان ساکن شدن خانواده امپراتوری در این شهر یعنی تقریبا 1000 سال قبل تغییر چندانی نکرده است. حتی در آن موقع، این شهر یکی از مهمترین مراکز فرهنگی ژاپن محسوب می شده و هم اکنون نیز همین گونه است و این شهر موزه ها و گالری های هنری مهمی را در خود جای داده است.

5- معبد ایتسوکوشیما

در فاصله ای کوتاه از شهر هیروشیما، جزیره میاجیما واقع شده است که در سطح دنیا به عنوان جزیره معبد مشهور شده است. جزیره میاجیما محدوده ای حدودا 30 کیلومتر مربعی را پوشش می دهد و بیشتر به عنوان محل معبد ایتسوکوشیما شناخته می شود. معبدی از مذهب شینتو که قدمت آن به قرن هشتم باز می شود. قسمت اعظمی از معبد در نزدیکی آب واقع شده است که به هنگام جذر و مد، چشم انداز ها تماشای و شگفت انگیزی خلق می نماید.

6- شهر نارا

برای قرن ها، شهر دوست داشتنی و دست نخوره نارا محل بسکمک از ساختمان های تاریخی و بعلاوه گنجینه های ملی و آثار هنری بوده است. علاوه بر بسکمک از خیابان های تاریخ آن، شهر نارا دارای معابد قدیمی مهمی است. یکی از مشهورترین این معابد، معبد قرن هفتمی کوفوکوجی است که بیشتر به نام هفت معبد بزرگ نارا شناخته می شود. یکی دیگر از این معابد، معبد بزرگ شرقی یا توداجی است که از قرن هشتم پا برجا است و در داخلش، مجسمه بزرگی از بودا واقع است.

7- قلعه اوساکا

قلعه اوساکا به وسیله سیاستمدار و جنگجوی مشهور ژاپنی به نام تویوتومی هایدیوشی در سال 1586 ساخته شده و در آن موقع، یکی از مهمترین و بزرگترین قلعه ها در کشور ژاپن بوده است. اگرچه در طی سالیان، چندین مرتبه از بین رفته و دوباره از نو بنا شده اما ساختار فعلی آن در سال 1931 ساخته شده که کاملا مشابه ساختار اصلی است.

8- پارک ملی چوبو سنگاکو

کشور ژاپن چشم انداز ها طبیعی تماشای و زیبای بسکمک را در خود جای داده که بسکمک از آنها یا به عنوان پارک ملی یا در بعضی موارد، به عنوان میراث طبیعی یونسکو ثبت شدند. یکی از این چشم انداز ها طبیعی، پارک ملی چوبو سنگاکو است که در مرکز جزیره هونشو نهاده شده است. در قسمت های مرکزی و شمالی پارک، رشته کوه هایی قرار دارند که عموما به کوه های هیدا یا آلپ های ژاپن معروف اند. دو تا از قله های مرتفع این منطقه، قله هوتاکا با ارتفاع 3190 متر و کمک با ارتفاع 3180 متر است.

9- معبد آتسوتا در شهر ناگویا

یکی از مهمترین معابد مذهب شینتو در ژاپن، معبد آتسوتا است که در مرکز شهر ناگویا واقع شده و هر ساله بیش از 5 میلیون توریست را به خود جذب می نماید. این معبد در قرن یکم میلادی بنا شده است. علاوه بر معبد آتسوتا در این شهر، به عنوان یکی دیگر از جاذبه های توریستی این شهر نیز می توان به قلعه ناگویا اشاره نمود.

10 - قلعه فوکوکا

یکی از جاذبه های توریستی در شهر فوکوکا، قلعه فوکوکا نام دارد. مجموعه این قلعه محوطه ای بیش از 47 هزار متر مربع را در بر می گیرد. ارتفاع این بنا بسیار تحسین برانگیز است و چشم انداز بی نظیری نسبت به رودخانه ناکا را به توریستدان ارائه می دهد. علاوه بر این ها، شهر فوکوکا برای رویدادها و جشنواره های بی نظیر خود شناخته شده است.

منبع: فوت و فن / planetware.com
انتشار: 21 مرداد 1401 بروزرسانی: 21 مرداد 1401 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 2112

به "10 جاذبه گردشگری ژاپن" امتیاز دهید

1 کاربر به "10 جاذبه گردشگری ژاپن" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 جاذبه گردشگری ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید