استراماچونی: چرا کالدرون دائم درباره ما حرف می زند؟، نمی گذارم داربی برنامه هایم را نابود کند

به گزارش سفر به کیش، سرمربی تیم فوتبال استقلال پیش از شهرآورد 90 تهران گفت که از اهمیت بالای دیدار تیمش برابر پرسپولیس خبر دارد. او همچنین درباره اظهارات گابریل کالدرون در نشست خبری داربی، واکنش نشان داد.

استراماچونی: چرا کالدرون دائم درباره ما حرف می زند؟، نمی گذارم داربی برنامه هایم را نابود کند

به گزارش خبرنگاران، آندره آ استراماچونی، سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پیش از داربی 90 بیان نمود: ما می دانیم که داربی یکی از مهم ترین مسابقات در ایران و یکی از مهم ترین داربی های دنیاست. این را هم می دانیم که فقط با دو امتیاز به این مسابقه رسیدیم و این می تواند یک انرژی برای تیم ما باشد که با 110 درصد از توانمان بازی کنیم. همان طور که به بازیکنانم گفتم باید تهاجمی باشیم و نباید عصبانی باشیم و با روحیه ای بالا در مسابقه شرکت کنیم. مستحق بیشتر از دو امتیاز در سه بازی بودیم.

او ادامه داد: می دانیم که پرسپولیس سه دوره قبلی لیگ را برده است و دو بازیکن به این تیم اضافه شده اند. مهاجم برزیلی و کنعانی زادگان. آقای کالدرون سیستم تیمش را تغییر داده و به سیستم زمان آقای برانکو برگشته است. ما به تیم رقیب احترام می گذاریم ولی از آنها نمی ترسیم و باید این را در زمین نشان بدهیم.

سرمربی استقلال درباره طرفداران استقلال که از مربی ایتالیایی شان حمایت نموده اند هم گفت: مطمئنا اولین چیزی که من را راضی کرد که به ایران و استقلال بیایم اهمیت استقلال در آسیا و اهمیت طرفداران این تیم بود. در هر تمرین و مسابقه ای طرفداران ما را حمایت کردند. این خیلی مهم است چون بدون طرفداران روی سکوها مشکل خواهیم داشت. تنها حالتی که می توانیم جواب محبت آنها را بدهیم این است که هر چیزی داریم در زمین بگذاریم و هر ثانیه در شهرآورد بجنگیم و در انتها مسابقه آنها را خرسند کنیم.

استراماچونی درباره صحبت های کالدرون که گفته بود وزارت ورزش می خواهد بعد از سه قهرمانی پرسپولیس به فرزند دیگرش توجه کند، اظهار کرد: اول از همه من به آقای کالدرون خیلی احترام می گذارم چون از من بزرگ تر است و همچنین آدم مشهوری است ولی نمی دانم چرا دائما در حال صحبت درباره تیم های دیگر به جز تیم خودش است. شاید به خاطر پرسپولیس است که الان بهترین تیم لیگ است یا به این خاطر که بازیکنانش مقدار دستمزدی که می گیرند از بقیه تیم ها بیشتر است. نمی دانم چرا درباره دیاباته صحبت می نماید چون وقتی ما دیاباته را خواستیم کالدرون هنوز سرمربی پرسپولیس نشده بود و دیاباته هم فردا اصلا بازی نمی نماید.

او ادامه داد: موضوعی وجود دارد که شاید کسی از آن خوشش نیاید اما چند مسابقه عیار مربی را نشان نمی دهد. این تازه مسابقه چهارم من است، با تیمی که بیشتر از نصف بازیکنانش را از دست داده و با یک مربی جدید در یک کشور و لیگ جدید. نتیجه فردا هر چیزی می خواهد باشد چیزی نیست که من را از کاری که می خواهم انجام دهم متوقف کند اما برای ما و تصمیماتمان مهم است. فردا بازیکنان جدیدی در داربی بازی می نمایند. بازیکنان زیادی این را ثابت می نمایند که در سطح استقلال هستند. کاری که کردم این بود که بازیکنان را از نظر روانی ارتقا دادم تا آماده بازی باشند چون کار من فقط چند بازی نیست و می خواهم یک استقلال قوی بسازم. هر چه برنامه های ما زیادتر باشد کار ما هم سخت تر می گردد. حتی از باغبان و مسئول لباس های تیم هم می خواهند که این بازی را برنده شویم. نمی گذارم این 90 دقیقه برنامه های ما را نابود کند.

سرمربی استقلال افزود: وقتی که یک مربی حرفه ای می شوید می دانید که چیزهای خوب و بد وجود دارد. اگر در انتهای مسابقه کسی فکر کند که مشکل من هستم، به تصمیم باشگاه احترام می گذارم.

استراماچونی درباره غیبت برخی بازیکنان و احتمال دفاعی بازی کردن تیمش هم شرح داد: هنوز فاز حمله ما کامل نیست. در قسمت جلو هنوز فرصت ننموده ایم بازیکنی جایگزین کنیم. این چیزی است که من ازانتهای جابجایی نگرانش هستم. در نبود دیاباته یک مقدار شخصیت هجومی را از دست داده ایم. متاسفانه از دو بازیکنی که در دو بازی قبلی برای ما گل زدند قائدی 100 درصد آماده نیست و اسماعیلی هم محروم است. 11 بازیکنی که به زمین می روند باید بیشتر کوشش نمایند. ما تمرین می کنیم که برای داربی آماده شویم. فردا باید تعادل تیمی داشته باشیم. من از یکسری بازیکنان خواسته ام کوشش بیشتری نمایند و شجاع تر باشند. اگر بتوانیم این طور بمانیم می توانیم ساختارمان را تغییر بدهیم.

در انتها نشست، سرمربی استقلال درباره نتیجه داربی گفت: وقتی یک مربی تیم را برای چنین مسابقه ای آماده می نماید، تک تک بازیکنان باید 110 درصد خودشان را آماده کوشش نمایند. من ناراحت می شوم اگر بازیکنی از این وظیفه کوتاهی کند. هیچ کس قبل از مسابقه نمی تواند قول پیروزی بدهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 394

به "استراماچونی: چرا کالدرون دائم درباره ما حرف می زند؟، نمی گذارم داربی برنامه هایم را نابود کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استراماچونی: چرا کالدرون دائم درباره ما حرف می زند؟، نمی گذارم داربی برنامه هایم را نابود کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید