ادعای رسانه چینی درخصوص وجود ویروس کرونا در محموله خرچنگ وارداتی از آمریکا

به گزارش سفر به کیش، یکی از پرخواننده ترین پایگاه های خبری وابسته به دولت چین ادعا نموده که یک محموله بار خرچنگ متعلق به استان مین آمریکا مقصر احتمالی آغاز همه گیری کروناویروس است.

ادعای رسانه چینی درخصوص وجود ویروس کرونا در محموله خرچنگ وارداتی از آمریکا

به نقل از یاهونیوز، این در حالی است که یک مقام ارشد استان مین (Maine) آمریکا این ادعا را مهمل خوانده است.

پایگاه خبری سینا (Sina)، یکی از پرخواننده ترین پایگاه های روی اینترنت تحت کنترل دولت چین، گزارش نموده اواسط نوامبر 2019 یک محموله بار غذاهای دریایی از استان مین آمریکا به بازار غذاهای دریایی جنوب چین در ووهان که بعلاوه با عبارت بازار غذاهای دریایی هوانان شناخته می گردد، منتقل شد؛ اینجا همان جایی است که اواخر 2019 نخستین گزارش مربوط به ویروس در آن منتشر شد.

بر اساس متن ترجمه شده مقاله پایگاه سینا، در عرض چند هفته بعد از آن کارکنان این بازار یکی بعد از دیگری آغاز به تجربه علایم ذات الریه ای که منشا آن ناشناخته بود کردند.

به نوشته پایگاه سینا،شرکت سیشل در ناحیه یورک کاونتی آمریکا منشا اولیه این بار خرچنگ بوده است. شرکت سیشل وجود ندارد اما در نقشه قرار داده شده در این مقاله مقر شرکتی تحت اسم Maine Coast Shellfish که صادرکننده خرچنگ است به اسم مقر آن شرکت شناسایی شده است.

در این مقاله آمده است، محموله ای متشکل از 55 جعبه از خرچنگهای یخ زده در 11 نوامبر 2019 وارد فرودگاه شانگهای پودونگ شده و در ادامه بین 26 مشتری در سراسر آن کشور از جمله یک فروشنده در محل بازار غذاهای دریایی هوانان که نامش فاش نشده، توزیع شد.

تام آدامز، رئیس شرکت Maine Coast Shellfish در مصاحبه ای با پورتلند پرس هرالد گفت نمی داند چرا شرکت او نامش در این زمینه برجسته شده اما گفت: این می تواند تلاشی برای دفع بعضی از تبلیغات بد از چین و این که اولین مکان گزارش شدن ویروس بوده، باشد. از نظر من این فکر که منشا این ویروس از استان مین و یک محموله خرچنگ مربوط به سال 2019 بوده، پوچ است.

رابرت لانگ، سخنگوی مرکز پیشگیری و کنترل بیماری استان مین هم چنین ادعایی را نپذیرفته و گفت: هیچ سند و مدرک علمی برای پشتیبانی از این ادعاهای مهمل وجود ندارد.

آدامز در مصاحبه ای با SeafoodSource اسم کرد که سازمانهای حوزه سلامت عمومی در سراسر دنیا با اطمینان گفته اند مواد غذایی وارداتی عامل کووید-19 نیستند. شرکت Maine Coast اطلاعاتی که از این ادعا حمایت کند، ندارد.

پایگاه خبری سینا می گوید، بروز ذات الریه سیگارهای الکترونیکی در ژوئیه 2019 در بیمارستان یورک ایالات مین، سند و مدرک بیشتری درباره منشا ویروس است. این بیمارستان در نزدیکی مقر شرکت Maine Coast Shellfish است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 مهر 1400 بروزرسانی: 23 مهر 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1815

به "ادعای رسانه چینی درخصوص وجود ویروس کرونا در محموله خرچنگ وارداتی از آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای رسانه چینی درخصوص وجود ویروس کرونا در محموله خرچنگ وارداتی از آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید