یک هفته با نشنال جئوگرافی؛ از بامبوهای آراشیاما تا سپیداج گشت زن

به گزارش سفر به کیش، عکس های این هفته نشنال جئوگرافی ما را از میان بامبوهای ژاپن تا ساحل استرالیا به تماشا سپیداج یا همان ماهی مرکب می برد.

یک هفته با نشنال جئوگرافی؛ از بامبوهای آراشیاما تا سپیداج گشت زن

عکس های روز نشنال جئوگرافی این هفته عکس هایی مجذوب نماینده از بامبوهای جنگل آراشیاما، یک اسکی باز در کوه هایی بلغارستان، پایکوبی لیمپکین ها، اولین زن بوکسور آمریکایی دارنده مدال طلا، آب های آرام آلگاروه، لبخند یک بزمجه، شهر همواره چراغانی هنگ کنگ، یک ایمپالا در حال نوشیدن آب، بابونه های زرد، قله ای در پارک ملی گلیشر و یک سپیداج را به نمایش می گذارند.

در میان بامبو ها

یک توریست، تلفن همراهش را بالا گرفته است تا از درختان جنگل آراشیاما عکس بگیرد. این جنگل خوش چشم انداز یکی از پربازدیدترین مکان ها در کیوتو، ژاپن است.

برف تازه

عکاس این عکس ویکتور ترویانوف، از یک اسکی باز در حال فرود آمدن روی رشته کوه های بلغارستان عکاسی نموده است. او می گوید:

پس از یک دوره طولانی آب وهوای متغیر و بی ثبات، سرانجام ماه مارس هوایی بهاری با برفی تازه را به ما هدیه داد.

یک پایکوبی باشکوه

پیتر برنون (Peter Brannon) عکاس این عکس می گوید:

یک جفت لیمپکین پس از جستجوی آرامش در محل، در حال خوشگذرانی هستند.

این پرنده های بی همتا بسیار شبیه به درنا هستند، با این تفاوت که گونه ای متفاوت هستند و با ناله های غم انگیزشان شناخته می شوند.

رینگ بوکس

کلاریسا شیلدز، بوکسور حرفه ای در یک مسابقه در دیترویت، میشیگان در حال استراحت در گوشه رینگ است. شیلدز اولین زن آمریکایی بود که برنده مدال طلای بوکس در مسابقات المپیک لندن 2012 شد. او در المپیک 2016 ریو دو ژانیرو، با موفقیت از عنوان میان وزن خود دفاع کند.

آب های آرام

اولگ کوزلتسوف (Oleg Kozeltsev) عکاس، آب های بسیار آرام ساحل منطقه آلگاروه را در عکس خود به نمایش گذاشته است.

لبخند موذیانه

بزمجه ای بنگالی، زمانی که از جاده پناهگاه آناویلاندوا در سریلانکا عبور می نماید، زبانش را بیرون می آورد. این خزنده بزرگ، از زبان چنگال مانندش برای بو کشیدن اطراف استفاده می نماید. او زبانش را مدام تکان می دهد تا رد شکار و دیگر بزمجه ها را شناسایی کند.

شهر نئونی

یک رستوران دیم سام در هنگ کنگ از علامت های نئونی برای تبلیغ و پیشرفت کار خود استفاده نموده است. این کلان شهر شلوغ، به خاطر بی نهایت چراغ های نئون که در هر خیابان آویزان هستند مشهور است؛ اما این روزها که بسیاری مردم برای صرفه جویی از لامپ های LED استفاده می نمایند، همچنان بعضی به سنت شهر نئونی پایبند هستند.

نوشیدن یک جرعه آب

یک ایمپالا در حال نوشیدن آب در نزدیکی منطقه فرانسیستون، بوتساوانا، چشم انداز ای بسیار زیبا و هندسی به وجود آورده است.

کریستن مکنیکولاس (Kristen McNicholas) عکاس این عکس می گوید:

پاهای این ایمپالا یک تقارن بسیار بی نقص در مرکز عکس ایجاد نموده است که با پاهای دیگر در پشت همراه است. نوری که روی شاخ ها می تابد و سایه روشن های روی پوست، بافت بدن او را نمایان می نمایند.

شکوفه

یک کشاورز اهل استان دونگ تاپ در ویتنام، پیش از فروختن بابونه های زرد به بازار به مناسبت ماه نوی قمری (عید تت)، آن ها را جمع آوری نموده است. بسیاری از ویتنامی ها خانه های خود را با گل تزئین می نمایند.

نگاه دزدکانه

عکاس این عکس، گیب برودووی (Gabe Brodowy) در فصل تعطیلی مسابقه ها از پارک ملی گلیشر تماشا نموده است. همین زمان فرصتی خوب بود تا بتواند این صحنه روحانی را ثبت کند.

او چنین به خاطر می آورد:

نگاهم به این قله برفی که از میان ابرها سر درآورده بود افتاد؛ اما به محض اینکه کاور لنز دوربینم را برداشتم، آن هم محو شده بود. نگاه کردن به ابرها که به آرامی از دره می گذشتند، به زیبایی و هیجان انگیزی بازگشت دوباره قله بود.

سپیداج گشت زن

یک سپیداج (که ماهی مرکب نیز نامیده می گردد) در آب های ساحل نیو ساوت ولز استرالیا در حال لغزیدن است. اسکای میگان (Skye Migan) عکاس این عکس می گوید:

من عاشق طرز حرکت آن ها هستم. آن ها مانند زیردریایی های ناشناس حرکت می نمایند.

سپیداج ها جزو نرم تنان و ماهی های مرکب محسوب می شوند.

منبع: کجارو / nationalgeographic.com
انتشار: 4 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 2015

به "یک هفته با نشنال جئوگرافی؛ از بامبوهای آراشیاما تا سپیداج گشت زن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک هفته با نشنال جئوگرافی؛ از بامبوهای آراشیاما تا سپیداج گشت زن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید