گزارش تصویری، مجتمع آسمان خراش های مجهز به پیست اسکیت برنده جایزه شدند!

به گزارش سفر به کیش، دو آسمان خراش میسیساگا که در بخش بالایی مرکز این شهر در اونتاریوی کانادا واقع شده اند، یک جایزه معتبر بین المللی دریافت نموده اند.

گزارش تصویری، مجتمع آسمان خراش های مجهز به پیست اسکیت برنده جایزه شدند!

غزال زیاری- ساختمان های 62 طبقه میسیساگا که بخشی از یک مجتمع مسکونی چند میلیارد دلاری به نام M City در منطقه اونتاریوی کانادا هستند، اخیراً جایزه عالی شورای ساختمان های بلند و زیستگاه شهری را دریافت کردند. با تکمیل این پروژه، تعداد این برج ها به هشت برج افزایش خواهد یافت.

دو برجی که در سال 2017 مورد بهره برداری قرار گرفتند، هرکدام 204 متر ارتفاع دارند و M1 و M2 نام گرفته اند. این دو برج در مراسم اهدای جوایز عالی شورای ساختمان های بلند و زیستگاه شهری، در رده بهترین ساختمان بلند ازنظر ارتفاع (در بازه ساختمان های بین 200 تا 299 متر) جایزه را به خود اختصاص دادند.

دو برج بعدی، یعنی M3 و M4، در حال ساخت هستند و برج M4، شصت و هفت طبقه خواهد بود. درنهایت 4 برج نهایی هم در آینده ای نزدیک ساخته خواهند شد.

مسئولانی که این جایزه را به پروژه M City اهدا کردند، برای اهدای این جایزه، بیش از 100 ساختمان با بهترین معماری، مهندسی و پروژه های ساختمانی در سراسر دنیا در حدود 20 شاخه متفاوت را مورد ارزیابی قراردادند.

این شورا که در شیکاگو مستقر است، به عنوان مرجعی در دنیای ساختمان های مرتفع در سراسر دنیا شناخته می گردد و در شاخه های دیگری مثل نوآوری، زیستگاه شهری، تغییر موقعیت و برابری و تنوع نیز جوایزی را اهدا می نماید.

جان اندرتون، نایب رئیس و خزانه دار این پروژه خاطرنشان کرد که برای آن ها افتخار بزرگی است که یک سازمان معتبر شهرسازی در سطح دنیای، این پروژه را به رسمیت شناخته و جایزه ویژه ای به آن اهدا نموده است. او در این رابطه گفت: برج های M1 و M2 و کل مجموعه M City باعث غنای شهر میسیساگا شده و نام اینجا را در خط مقدم ساخت و توسعه شهری در صحنه دنیای مستحکم نموده است. برج های M1 و M2 بلندترین ساختمان های تکمیل شده میسیساگا هستند و به مرکز شهر، شکل تازه ای داده اند.

او ادامه داد: این برج ها به وسیله CORE Architects طراحی شده اند و دارای طراحی موج دار متمایزی هستند که با بالا آمدن ساختمان ها در هرچند طبقه، به نوبت به سمتی کج می شوند و در یک الگوی تکراری روبروی هم قرار می گیرند. این هندسه منحصربه فرد، حس حرکت سیال و سبکی جرم را ایجاد می نماید و جلوه خاصی به شهر می دهد.

اندرتون به علاوه به این نکته اشاره نمود که ادغام ساختمان ها با چشم انداز خیابان هم اهمیت خاصی دارد. در پشت بام این آسمان خراش ها، امکانات رفاهی متعددی از پیست اسکیت گرفته تا فروشگاه های متعددی طراحی شده که باعث حس سرزندگی مضاعف در این برج ها می گردد.

درعین حال مجموعه M City دارای بیش از دو هکتار زمین و پارک عمومی نیز هست.

منبع: insauga

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 خرداد 1403 بروزرسانی: 6 خرداد 1403 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 2302

به "گزارش تصویری، مجتمع آسمان خراش های مجهز به پیست اسکیت برنده جایزه شدند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش تصویری، مجتمع آسمان خراش های مجهز به پیست اسکیت برنده جایزه شدند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید