کمپدلی: ایده تقلید از مردان را کنار بگذاریم، دختران ایرانی در سطح بالا کار نکرده اند

به گزارش سفر به کیش، سرمربی تیم ملی والیبال بانوان گفت: این ایده را که باید از مردان تقلید کنیم، کنار بگذاریم؛ باید سیتسمی تعریف گردد تا بازیکنان، برترین های خود را ارائه دهند.

کمپدلی: ایده تقلید از مردان را کنار بگذاریم، دختران ایرانی در سطح بالا کار نکرده اند

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، الساندار کمپدلی، سرمربی تیم ملی والیبال بانوان ایران درباره شرایط این تیم گفت: این دومین اردوی ماست که در حال برگزاری آن هستیم. این طور که دیدم، دختران ایرانی می خواهند پیشرفت نمایند و ایران را به جای خوبی برساند. آنها بسیار انگیزه دارند اما از نظر تکنیکی و تاکتیکی باید خیلی کار کنیم چون متاسفانه خیلی در سطح بالا کار نکرده اند اما در یادگیری بسیار سریع هستند. مطمئن هستم می توان با آنها خوب کار کرد.

سرمربی تیم ملی والیبال بانوان کشورمان اضافه کرد: بعضی دیگر از ورزشکاران بسیار خبره هستند و به درد ما می خورند. کنار آنها بازیکنان جوانی را خواهیم داشت که از تجربیات بازیکنان دیگر می توانند استفاده نمایند. بازیکنان زیادی دیدم که اگر پست بازی خود را تغییر دهند، می توانند در سطح بالا بسیار بدرخشند.

کمپدلی درباره حمایت هایی که داورزنی رئیس فدراسیون از تیم بانوان داشته، گفت: مسئولیت سنگینی روی دوشم دارم چون می بینم فدراسیون میخواهد به بانوان یاری کند و من هم همه توانم را به کار می گیرم؛ به همین علت همه باید روی این موضوع کار کنیم. روی همه تیم ها کار کنیم، به خصوص اینکه والیبال در تمام سطح کشور باید کار گردد چون آنها پتانسیل زیادی دارند. فقط باید یاری کرد تا بتوانند خود را نشان دهند.

وی در پاسخ به این سؤال که چند اردوی دیگر تا زمان بازی های کشورهای اسلامی دارید و ترکیب چه زمانی معین می گردد، مطرح کرد: هنوز در خصوص ترکیب مطمئن نیستم چون زمان لازم دارم تا ببینم آنها چگونه هستند. تعدادی ورزشکار هستند که باید آنها را ببینم و هر ماه بازی های محبت آمیز هم خواهیم داشت که بسیار مهم است. ماه می به ایتالیا خواهیم رفت و آنجا هم بازی محبت آمیز خواهیم داشت که بسیار مهم است. در تورنمنتی در کانادا شرکت می کنیم و بازی های کشورهای اسلامی را پیش رو داریم که در ترکیه است اما پیش از این مسابقات قهرمانی آسیا را در پیش داریم.

کمپدلی اضافه کرد: این فرصت را داریم تا قبل از بازی های کشورهای اسلامی خودمان را در چند تورنمنت محک بزنیم. بین هر بازی محبت آمیز، جلساتی خواهیم داشت که در خصوص نقاط ضعف بازیکنان صحبت کنیم تا در مسابقات بعدی تکرار نگردد. در واقع از مسابقات بررسی داریم و کار بسیار زیاد است. برنامه فشرده است اما بازیکنان هم باید بتوانند در این مدت شارژ شوند تا سرحال تر از همواره باشند.

وی در پاسخ به این که آیا شناخت کافی از والیبال ایران دارید و نقاط قوت و ضعف را می دانید، توضیح داد: سؤال بسیار سختی است؛ همان طور که گفتم به کارهای تکنیکی احتیاج داریم که بازیکنان را بهتر کنیم. در کنار آن از نظر تاکتیکی هم باید پیشرفت کرد و این ایده را که باید از مردان تقلید کنیم، کنار بگذاریم، تقلیدی در کار نخواهد بود. باید سیستمی تعریف گردد تا بازیکنان، برترین های خود را ارائه دهند. باید دریافت ها خوب گردد، در طول تمرین هم باید روی سرویس هم کار گردد.

این مربی ایتالیایی درباره معرفی دستیارانش، گفت: هنوز انتخابی نکرده ام و می خواهم مربیان دیگر را هم بشناسم. به خاطر مسائل کووید 19 تمرینات من همواره باز خواهد بود و خرسند می شوم مربیان دیگر بیایند و سؤال بپرسند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 2029

به "کمپدلی: ایده تقلید از مردان را کنار بگذاریم، دختران ایرانی در سطح بالا کار نکرده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمپدلی: ایده تقلید از مردان را کنار بگذاریم، دختران ایرانی در سطح بالا کار نکرده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید