کلسترول بالا را با 6 تمرین ورزشی موثر، کاهش دهید!

به گزارش سفر به کیش، اضافه وزن موجب تمایل بدن به افزایش ال دی ال در خون می گردد. این نوع از کلسترول با بیماری های قلبی ارتباط مستقیم دارد. دقیقا این که چه اندازه ورزش برای کاهش کلسترول خون مورد احتیاج است، هنوز مورد بحث است. به طور کلی سازمان جهانی بهداشت حداقل 30 دقیقه ورزش را با شدت میانه به بالا در طول روز توصیه می نماید.

کلسترول بالا را با 6 تمرین ورزشی موثر، کاهش دهید!

در اینجا موثرترین فعالیت های بدنی برای کاهش سطح کلسترول بد و کلسترول تام معرفی شده است:

پیاده روی: انجمن قلب آمریکا اعلام نموده که پیاده روی موثرترین ورزش برای کاهش سطح کلسترول است. ورزشی که هر کسی می تواند آن را انجام دهد. ورزش های هوازی باعث بهبود استفاده از اکسیژن و تقویت قلب و ریه ها می شوند. از آنجا که این ورزش ها صرف بیشتر انرژی را به همراه دارند، منجر به کاهش کلسترول هم خواهند شد. پیاده روی سریع خود عاملی برای پیشگیری از تصلب شرائین و لخته شدن خون است.

دویدن: دقیقا مانند پیاده روی، با افزایش ضربان قلب منجر به کاهش سطح کلسترول می گردد. اینکه دویدن دو و نیم برابر راه رفتن انرژی مصرف می نماید دور از انتظار نیست و واضح است که هرچه انرژی بیشتری بهره ببرید کالری بیشتری خواهید سوزاند. حتی با سوزاندن انرژی یکسان با دویدن وزن بیشتری می توان کم کرد. با دویدن می توان سطح حجم بدن را ثابت نگه داشت.

دوچرخه سواری: تحقیقان نشان داده است که دوچرخه سواری یک ورزش هوازی بی خطر و موثر برای سوزاندن کالری و کاهش کلسترول بد است. کارشناسان توصیه می نمایند که از دوچرخه به اسم یک ابزار برای رفتن به محل کار و انجام امور روزمره بهره ببرید. با این حال اگر این کار برایتان مقدور نیست، می توانید از دوچرخه های ثابت برای سودبردن از منافع آنها بهره ببرید. هدف انجام حداقل 30 دقیقه دوچرخه سواری برای 5 روز در هفته است و این اندازه را می توانید به 45 تا 60 دقیقه در بیشتر روزهای هفته افزایش دهید.

شنا: تنها نیم ساعت شنا 240 کالری می سوزاند. شنا باعث افزایش اندازه کلسترول خوب می گردد. به ازای هر یک درصد افزایشHDLدر خون، خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی تا سه و نیم درصد کاهش می یابد. مطالعات نشان داده اند ورزش های هوازی مثل شنا، باعث حفظ شکل مناسب آندوتلیوم می شوند. آندوتلیوم، لایه نازکی از سلول هاست که دیواره سرخرگ ها را می پوشاند و با افزایش سن، انعطاف پذیری و کش سانی آن کم می گردد.

وزنه برداری: تمرینات قدرتی می تواند سلامت قلب را از چند راه ممکن بهبود بخشد، از جمله با کاهش کلسترول بد، افزایش کلسترول خوب و کاهش فشارخون. با افزودن تمرینات قلبی عروقی به روال ورزشی خود می توانید از فواید بیشتری بهره مند شوید.

یوگا: تنفس پیوسته و منسجم می تواند یاری شایانی به دفع کلسترول خون شما نماید. در این تمرین شما بر روی تنفس خود تمرکز می کنید دم و بازدم. تمرین منظم تنفس موجب افزایش خونرسانی و اکسیژن رسانی و هم رساندن مواد غذایی به ارگان های بدن خواهد شد.همین امر موجب کاهش تشکیل پلاک در شریان ها شده و سلامت عروقی را بدنبال خواهد داشت.

منبع: everydayhealth

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1766

به "کلسترول بالا را با 6 تمرین ورزشی موثر، کاهش دهید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلسترول بالا را با 6 تمرین ورزشی موثر، کاهش دهید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید